buletinul apicol al lui marinlm64

Creat de marinlm64, Octombrie 30, 2011, 09:28:09 PM

« precedentul - următorul »


Bătrânul

Marine ! Un sfat de la Batranul !  :) Lasa oala infundata cit mai mult in sobita si sa vezi diferenta , cit de repede topeste .... Te pup .

G. Iulian

La mulți ani lui Mări și lui Mărin!  :birthday:  : sampanie:

marinlm64


Bătrânul

La inceput am crezut ca ai cumparat statiunea de cercetare.  :uimit:  dupa care am inteles ca ai  cumparat NISTE ANI PENTRU PENSIE .   :) :) :) Cind am gresit???

gelu

mecanizata ,,rau,, agricultura in zona lu , nea Marin... :bravo:...indraznesc o intrebare...ce cornute?...mari sau mici se vor hrani cu porumbul?... =D> =D> =D>

Bătrânul

Saminta produsa de statiuni de cercetare nu se da la animale. Este pentru semanat !!! :hi: Nu-i asa nea Marine ? :wink2:

marinlm64


marinlm64

în satele unde se samănă mult cucuruz se pune cucuruz de anumice soiuri  să vadă cât rogeşte si atunci noi paorii mergem la predări peste iarnă şi ne spun care cât o rogit şi pe urmă ne alegem care soiuri ne plac ...asta unde arăt este la un paore mare din torac eu am avut tot pionier N43 B23 P1114 V52---de sămânţă fac ei în alte lături nu aici

G. Iulian

#1045
Nea Mărine, dacă tot nu m-au lăsat copii să dorm, profit de ocazie să fiu primul de pe forum care îți spune:  La mulți ani! Să ai parte de un an bun și să fii sănătos și tu și cei dragi ție iar tot ce îți dorești să se îndeplinească.

:happy_birthday:  :birthday:  : sampanie:  :beer:  :bzz:  :bzz:  :happy_birthday:

O zi frumoasă alături de cei dragi.  :hi:  :hi:  :hi:

Am și eu o întrebare: Cu ce filmezi filmulețele? Îmi plac că sunt clare.

bismark

    Bine ai revenit Marine,inseamna ca ii gata cu agricultura. La Multi Ani, cu sanatate si numai bine. : sampanie: :birthday: :bzz: :bzz: :-c :-c :cu plăcere: Cu mult respect
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

Bătrânul

La multi ani Marine . Sa nu-mi spui ca tot cucuruzul din curtea aia e a ta !?  :uimit: Daca da inteleg de ce nu accepti sa ne incruscrim  ^:)^ ^:)^ :)

Florin_Dan


marinlm64

molărăi