Evodia

Creat de dragos2006, Iunie 06, 2009, 08:02:48 PM

« precedentul - următorul »

Evodia@

unul dintre cei de la care am luat samanta e chiar cel din poza de profil

stefan1

  Din ce localitate esti? sa ne dam seama cum este clima pe acolo.
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

Evodia@

Ocna-Mures,Alba 

gheco

Evodia plantata in toamna trecuta are ramurele de circa 30cm. Sa vedem cum vor trece peste iarna
Cu stima.
www.gheco.sunphoto.ro
www.magazine-online.ro/gheco/

gheco

Si plantele semanate in primavara cresc. Ar fi trebuit sa fie ca ale lui Evodia@, dar nu am avut timp sa folosesc "erbicidul"
Cu stima.
www.gheco.sunphoto.ro
www.magazine-online.ro/gheco/

Evodia@

Pot sa intreb din ce localitate sunteti?

gheco

Cu stima.
www.gheco.sunphoto.ro
www.magazine-online.ro/gheco/

antiopa din ardeal

In poza de mai jos este tot evodia dar privita "dintr-un alt unghi"

antiopa din ardeal

Sa stiti ca lemnul de evodia este frumos, poate o sa ajungem sa ne facem lazi de albine din el.

pharaonu75

Mai bine facem miere din florile lui, decat safacem lazi din lemn de evodia! :hi:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

pharaonu75

Citat din: Evodia@ din August 26, 2010, 06:05:41 PM
Cu putina transpiratie la erbicidare cu sapa si am intrat cu ei in toamna, multumesc. Pentru oricine este interesat vor fi de vanzare.

Un pret estimativ? Poate sunt persoane interesate!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

gheco

Citat din: antiopa din ardeal din Septembrie 13, 2010, 11:23:45 PM
Sa stiti ca lemnul de evodia este frumos, poate o sa ajungem sa ne facem lazi de albine din el.
Cherestea din lemn de evodia nu am auzit sa se comercilalizeze, dar cherestea de paulownia se gaseste de vanzare la pret de cherestea de nuc. Peste cativa ani sper sa pot experimenta.
Cu stima.
www.gheco.sunphoto.ro
www.magazine-online.ro/gheco/

gheco

Iata si puietii mei de evodia. Sunt peste 80 buc. Voi face o mica plantatie.
Cu stima.
www.gheco.sunphoto.ro
www.magazine-online.ro/gheco/

Evodia@

Deocamdata noi infiintam plantatii, pana la cherestea multi vor manca mierea de copac.

Adrian Roman

Domnilor, dati-va cu parerea. Din semintele de evodia primite de la Sfantul Spiridon(o parte !), au iesit cam toate, adica vreo 100 si, de bucati, pe care le-am repicat in peturi de 5 litri si de 2 litri. Au inaltimi intre 20-60 cm, formati echilibrat. Peste iarna vreau sa-i tin intro camera fara incalzire, unde am si - 3, 4, 5 grade cand e ger afara. E bine, e rau ?