Evodia

Creat de dragos2006, Iunie 06, 2009, 08:02:48 PM

« precedentul - următorul »

apivasmob

Cunosc pe cineva care a plantat 1 ha de evodia.
Sanatate tuturor apicultorilor

Eugen B

Mape felicitari, dar cu 1 pom sau 2 nu facem ceva, si eu stiu persoane care au plantat multi pomi, dar vreau sa vad si ceva flori, eu voi mai incerca la anu sa pun evodia, momentan am pus pomi fructiferi, zmeura ,catina, si le merge foarte bine, la anu voi mai pune si evodia si o sa incerc si ceva pawlonia.

pharaonu75

In 2011 am pus si eu cateva seminte de evodia. Au rasarit foarte multe, iar acum am pomi care ajung si la 3 metri. Nu au inflorit, poate la anul am noroc sa vad si eu macar o floricica...
Au trecut bine prin ierni, i-am protejat in primele doua (2011/2012 si 2012/2013), iar iarna trecuta nu au fost protejati deloc.
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube


Eugen B

pe net e plin, eu vreau sa le vad la noi in tara. Si eu am plantat 3 evodia, dar sunt dezamagit de cum s-au dezvoltat. O sa mai cumpar puieti si o sa mai plantez si la anu. Si mie imi place foarte mult evodia, dar incep sa mizez pe plante melifere si pomi autohtoni.

happy

Eu am dat la toti vecinii mei si am pus si la strada.Cine vrea albizie ii dau si o evodie!!!O sa umplu Amara de evodia :bzz: La anul imi infloreste primul arbore luat de la Pharaonu,a crescut foarte bine.
http://hapy.sunphoto.ro/
Lumea nu ar exista fara albine!

Cristel

Citat din: happy din Noiembrie 27, 2014, 09:25:58 PM
Eu am dat la toti vecinii mei si am pus si la strada.Cine vrea albizie ii dau si o evodie!!!O sa umplu Amara de evodia :bzz: La anul imi infloreste primul arbore luat de la Pharaonu,a crescut foarte bine.
Mi-as dori ca tot mai multi oameni sa fie asa! Pentru ca se stie ca "omul sfinteste locul"! Cand venim la statiunea Amara, ne umbrim la umbra evodiilor! Sanatate!
"Sa nu lasi sa treaca o zi fara sa vezi, fara sa auzi sau fara sa citesti ceva frumos..."(Goethe)

pharaonu75

Si eu cred ca am dat prietenilor, in total, peste 100 de evodii.
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

cvictorc

De unde as putea sa iau si eu cateva seminte?


dan sebastian

Asa se vede cine e cu adevarat om. Conteaza sa oferi si sa nu ceri nimici in schimb. Bucuria oferita altora ar trebui sa fie respectata in tara asta, mai ales cand e gratis.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

pharaonu75

Citat din: cvictorc din Noiembrie 28, 2014, 06:32:31 PM
De unde as putea sa iau si eu cateva seminte?

Vorbeste cu Cristel!
http://forum-discutii.apiardeal.com/index.php?topic=2510.msg196980#msg196980

Si Antiopa din Ardeal avea candva seminte si trimitea colegilor de forum...
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

aztec721

si eu as vrea seminte de evodia

Cristel

Cine mi-a trimis MP cu adresa se poate astepta ca Mos Nicolae sa le aduca seminte pentru cateva sute de evodii...Lasandu-mi doar telefonul nu cred ca rezolvam ceva. 
"Sa nu lasi sa treaca o zi fara sa vezi, fara sa auzi sau fara sa citesti ceva frumos..."(Goethe)

almasel2011

Eu am primit un plic cu seminte, iar la expeditor scria Mos Nicolae!
Multumesc mult!!!
Nihil sine Deo.

Cristel

Mosu' vine la cei care au fost cuminti si au dat si adresa. Daca nu a ajuns pana sambata asta nu inseamna ca nu mai vine! Sa-l asteptati cu ghetutele curate! :)
Sanatate!
"Sa nu lasi sa treaca o zi fara sa vezi, fara sa auzi sau fara sa citesti ceva frumos..."(Goethe)