Evodia

Creat de dragos2006, Iunie 06, 2009, 08:02:48 PM

« precedentul - următorul »

ion

Cat costa 100 gr de seminte

gabush86

Citat din: ion din Februarie 02, 2013, 06:00:34 PM
Cat costa 100 gr de seminte

cate sute de ha vrei sa plantezi :)

mmacreanu

Cine vinde seminte sau puieti? Sau face gesturi caritabile ... :d
Când ești mort, nu știi ca ești mort. E greu doar pentru ceilalți. La fel și când ești prost.

petrica52

Nu știu când înflorește la alții dar la mine înflorește la mijlocul lunii iulie și are flori cca o lună, adică până la mijlocul lui august.
O zi buna cu sanatate !

petrica52

Mai cca 2 kg de seminte.
O zi buna cu sanatate !

vio vio

as vrea si eu cateva seminte de evodia. Care sant conditiile? e-mail  [email protected]

petrica52

 <vio vio>Adresa de mail e bună ?
O zi buna cu sanatate !

clucian

banuiesc ca adresa corecta este fara s la sfarsit, adica asta [email protected]

cvictorc

as dori si eu niste seminte de evodia!Ce pret au?

sfantul spiridon

evodia prefera un pamant gras
puteti folosi balegar macerat la pachet cu udarea plantei atunci cand e nevoie
anul acesta, dupa ani in care multi forumisti s-au luptat cu acest copac, sper sa putem face un concurs cu cele mai frumoase flori/ cei mai frumosi copacei
eu de soare, mult ma tem...
www.sfantulspiridon.sunphoto.ro

clucian

Poti sa dai mai multe detalii tehnice despre tipul de pamant preferat de Evodia ?
Gras, bine drenat, galben lutos, negru cernoziom .... ph, textura .... ?

marius_vfp

domnule spiridon , aveti copaci de evodia care au inflorit la dumneavoastra , m-ar interesa varsta la care au inflorit.

spor
stiu cate ceva din tot nu totul din ceva

sfantul spiridon

nu dar anul acesta sper sa vad flori pentru ca este al patrulea an asa ca sper sa castig concursul agatand ca trofeu pielea ursului din padure
referitor la balegarul pe care l-am folosit ca ingrasamant nu as putea spune multe....decat ca am vazut o dezvoltare incantatoare mai cu seama in cazul semintelor.
eu de soare, mult ma tem...
www.sfantulspiridon.sunphoto.ro

happy

La germinarea semintelor de evodia trebuie sa ne dezvaluie Pharaonu cum a reusit sa aiba in gradina lui o padure in timp ce altii(ca mine)nu reusesc mai mult de 3-4 evodii!!!Balegarul macerat(mranita)este o idee foarte buna! =D>
http://hapy.sunphoto.ro/
Lumea nu ar exista fara albine!

pharaonu75

Am avut cateva evodii pe care anul asta nu le-am protejat deloc. Desi erau foarte mici (max. 50 cm) nu au degerat, ba chiar au plecat in vegetatie mult mai repede decat cele protejate!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube