Sa radem putin

Creat de Bătrânul, Februarie 06, 2009, 06:41:57 PM

« precedentul - următorul »

stefanescu

Un tigan se prezinta la stomatolog.Dupa ce se uita un gura lui, medicul zice:
- Domnule nu inteleg de ce ai venit la mine.Ai toti dintii imbracati in aur.
- Sa-ti traiasca familia domn' doctor. Am venit sa-mi pui o alarma...
O zi liniștită și cât mai puțini proști în preajmă (măcar să ne dorim!)

vranceanul

Unei tiganci ii venise sa nasca in intersectie........

Un politai sa o ajute o incuraja:

- Hai ca poti impinge!;

Tiganca avea gemeni .....

Scoate unu capul afara, se uita si intra la loc si ii zice celuilalt:

- Frate hai prin spate ca pe aici sunt gabori
Are omu* ceva in cap, doar nu se scarpina degeaba!

sorinma

Citat din: marius_vfp din Martie 05, 2013, 09:37:19 PM
pe discovery vazusem o metoda foarte practica de scos ramele din pamant , , bati un lemn circa 30 cm in pamant ,in afara sa ramana circa 40 cm , apoi cu alt lemn se freaca lemnul in cap ca si cum lai da cu pila/raspa  se provoaca anumite vibratii in sol iar ramele nu suporta acest lucru  pe o raza de circa 2 m ies ramele la suprafatza , un individ din america practica acest lucru ca pe o afacere , intro zi a dat lovitura a stans atatea rame de castigase din vanzarea lor, catre pescari, mai bine de 9000 dolari, poate gasesc si vreun film si il postez .
spor

o sa probez si daca functioneaza cu prima ocazie  :beer: :coffee:  :hi:
Cu cat stii mai mult, cu atat iti dai seama ca stii prea putin ...George Calinescu
Adevarul este rareori pur si niciodata simplu...Oscar Wilde

pharaonu75

Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

sorinma


te-am trecut pe caiet si pe tine si pe marius.pharaoane tu ai multe beri de primit nu te vad bine  :P,sper sa avem ocazia sa bem o bere.
Cu cat stii mai mult, cu atat iti dai seama ca stii prea putin ...George Calinescu
Adevarul este rareori pur si niciodata simplu...Oscar Wilde

marius_vfp

#1610
asta era metoda folosita  vazuta de mine cu ceva ani in urma , multumim dane ca ne-ai ajutat ,
stiu cate ceva din tot nu totul din ceva

Donbazil

Sal'tare!

O rusoaica,  proaspat căsătorita cu un american, si-a inceput viata în State . Fiindca nu vorbea engleza si a trebuit sa se faca inteleasa prin gesturi...

La magazin:
Intr-o zi, a vrut să cumpere pulpe de pui. 
Nu ştia cum să ceara in engleza, asa ca, a piuit şi si-a ridicat fusta si i-a arătat macelarului coapsele.
Măcelarul, baiat fain, a inteles şi i-a dat pulpe de pui.

A doua zi din nou, nu ştia cum să ceara, asa ca a piuit iar, şi-a apucat tatele si i le-a aratat măcelarului. 
Măcelarul, din nou, a înţeles şi i-a dat ... piept de pui!

În ziua treia, doamna, vroia sa cumpăre cârnaţi... Nereuşind să găsească o modalitate de a-si comunica dorinta, si-a adus barbatul la magazin ...

Si? Ce credeti ca s-a intamplat?? >>>

pharaonu75

Barbatu-sau i-a cerut macelarului carnati, pentru ca el stia limba engleza! :wink2:

Obsedatilor, la ce va gandeati! =)) =)) =)) =))
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

apiion

oare metoda descrisa de  scos ramele nu se poate testa pentru cartite  nu le deranjeaza  vibratiile pe tonuri joase sa le putem scoate din pamant

bucovineanu

Am inteles ca exista un  tarus special care are in inerior un montaj electronic si care infipt in pamant produce vibratii care scot cartitele. Nu stiu daca metoda si functioneaza.

jenica67

Se intalnesc Itic si Strul. Itic, suparat, Strul, vesel, n-avea nicio treaba.
S: – Frate, am scapat de toate problemele!
I: – Da' ce-ai facut, ma?
S: – Mi-am luat un elefant, frate!
I: – Hai ba, lasa vrajeala, ca nu-mi arde...
S: – Nicio vrajeala, ma. am scapat de toate problemele. Stii parcul meu de masini? Vine elefantul in fiecare zi, le spala, da cu coada, le lustruieste. Nevasta-mea... stii ca e obsedata cu gradina de flori. N-am treaba, le stropeste asta de cinci ori pe zi... jet mic, jet mare. Copiii... stii ce disperat eram cu ei. am si uitat ca-i am acum. Ii ia elefantul cu trompa ii pune in spate, ii plimba prin cartier, joaca fotbal cu ei. Nu mai am niciun stres.
I: – Da' cat ai dat, ma, pe el?
S: – 100.000 de euro, da' face toti banii...
I: – auzi, ma... Nu mi-l vinzi mie?
S: – Ce sa fac?!! Ba, nene, asta e parte din familie acum, nu e de vanzare.
I: – Hai ma ca-ti dau 150.000, da mi-l mie, doar stii ce probleme am acasa!
S: – Nu se poate, ma. E sufletul nostru, cum sa ne despartim de el?
I: – Hai, ba, ca-ti dau 200.000, da-mi-l sa scap de belele.
S: – Nu se poate, ba Itic, tu nu intelegi. Iti comand si tie unul, daca vrei, da' ai de asteptat un an.
I: – Bai, Strul, iti dau 300.000! ajuta-ma sa-mi rezolv problemele, ce dracu', suntem ca fratii, am inceput impreuna sa facem afaceri...!
S: – Bine, ma, hai. Da' sa stii ca ti-am dat de la inima, era ca si copilul nostru.
Dupa 6 luni se intalnesc astia iar. Strul vesel, Itic, terminat, cu parul alb, cearcane mari...
I: – Bai, Strul, ce mi-ai facut, ba? M-ai nenorocit cu elefantul asta!
S: – De ce, ma?
I: – Nu face nimic, frate. Parcul meu de masini, il stii... S-a suit cu curu' pe masini, mi le-a strivit. Nevasta-mea... Obsedata si ea cu florile, s-a cacat pe ele, nu se mai vede o petala sub diatamai balega. Copiii... nu-i haleste, dar ii bate cu trompa, ii alearga prin casa. Sunt terminat!
S: – Bai, Itic, tu ai o problema!
I: – Da, ba, stiu, cu elefantul de la tine.
S: – Nu, ba! tu, cu atitudinea asta, n-o sa vinzi niciodata elefantul ala!
Ar fi simplu, daca nu ar fi asa de complicat, sau ne pare numai noua ?


vranceanul

Seful pompierilor intra in remiza de pompieri incet, relaxat, cu mainile in buzunare, fredonand usor o melodie vesela:
- Baieti, echipati-va incet, sistematic, spalati masina, luati ceva apa, daca mai ramane, fiti atenti la stopuri, la trafic si mergeti la incendiu... arde cladirea guvernului
Are omu* ceva in cap, doar nu se scarpina degeaba!

vranceanul

Un batran de 75 de ani, merge la spital sa faca o analiza a spermei. Doctorul ii da un borcan si-i spune:
- Ia borcanul asta si vino cu analiza maine!
A doua zi, batranul apare, cu borcanul la fel de curat si gol ca ziua trecuta. Doctorul intreaba ce s-a intamplat, iar batranul explica:
- Stiti, doctore, uite ce-am patit: Prima data am incercat cu dreapta, apoi cu stanga si nimic. Apoi am chemat-o pe nevasta-mea. A incercat si ea si cu mana dreapta, si cu mana stanga, apoi cu gura: prima data cu proteza, apoi fara proteza si tot nimic. Apoi am chemat-o pe vecina de alaturi: a incercat si ea si cu amandoua mainile si cu gura si tot fara rezultat.
Doctorul era socat:
- Ai chemat-o pe vecina???
Iar batranul raspunde:
- Da, si oricat ne-am chinuit, n-am reusit sa deschidem borcanul!
Are omu* ceva in cap, doar nu se scarpina degeaba!

Donbazil

Sal'tare!

Intr-o mica asezare se stinge din viata prostituata locului si lasa mostenire toti banii ei repararii sinagogii. Enoriasii in majoritate nu vor sa primeasca mostenirea. Ei sunt convinsi ca nu-i cuvios sa primesti banii unei femei usoare. Discutii si discutii, pana ce hotaresc sa se duca la Rabin. Rabinul hotareste ca e voie de primit banii. - Dar bine, Rabi, de ce, ca doar femeia stii bine cu ce se ocupa?!? - Pai, spune rabinul, banii aceia in fond sunt banii nostri, nu?

Sal'tare!