Asociatia Apicultorilor Profesionisti "Albina Ramniceana" Rm. Sarat

Creat de PuisoruApis, Decembrie 15, 2011, 04:14:17 AM

« precedentul - următorul »

romikele

x

pharaonu75

Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

mape 48-petru manea

Felicitari organizatorilor si vorbitorilor,dar si celui care a filmat si ne-a daruit aceste filme  :bravo:

romikele


cornelioandanciu

Eu ca si hobbyst, user atat al Stuparitului cat si a Apiardealului, m-am bucurat sa vad impreuna la aceeasi masa apicultori de o asemenea valoare. Ca user al Stuparitului m-am bucurat mult de cele ce am auzit. Numai bine. Va salut cu mult respect.
Va salut.

APIS PARASCHIV

PE DATA DE 4-5 MARTIE 2017 SE VA DESFASURA EDITIA A DOUA A FESTIVALULUI NATIONAL AL APICULTORILOR SI EDITIA A VIII A TIRGULUI APICOL RAMNICU SARAT

apispuisoru

   IN PERIOADA 4-5 MARTIE 2017, VA AVEA LOC A ll-A EDITIE A ,, FESTIVALULUI NATIONAL AL APICULTORILOR DIN ROMANIA.  TOTODATA IN CADRUL FESTIVALULUI VA AVEA LOC SI TARGUL APICOL ,, ZILELE APICULTORILOR RAMNICENI EDITIA A Vlll-A,,.
   CU ACEASTA OCAZIE PRESEDINTELE APICULTORILOR PREFESIONOSTI ALBINA RAMNICEANA VA UREAZA SA AVETI ,,SARBATORI FERICITE, LUMINA IN SUFLET , MULTA SANATATE SI BUTOAIE PLINE IN ANUL 2017,,
CU MULTA CONSIDERATIE PRESEDINTELE A.A.P.A.R , DANUT PUISORU !
         PS: IL VOI RUGA PE DOMNUL MIHAI ROMAN SA VA TINA LA CURENT CU ORGANIZAREA ACESTUI FESTIVAL LA CARE SPER CA DE ACEASTA DATA VETI FI PREZENTI.
         PENTRU DETALII: DL. MIHAI ROMAN TEL 0724 067 074

APIS PARASCHIV

chiar ma bucur ca se face editia a doua a festivalului national al apicultorilor.felicitari domnului puisoru ^:)^

romikele

Citat din: apispuisoru din Decembrie 26, 2016, 03:39:15 PM
         PS: IL VOI RUGA PE DOMNUL MIHAI ROMAN SA VA TINA LA CURENT CU ORGANIZAREA ACESTUI FESTIVAL LA CARE SPER CA DE ACEASTA DATA VETI FI PREZENTI.
         PENTRU DETALII: DL. MIHAI ROMAN TEL 0724 xxx xxx
Nu am absolut nici o legatura cu organizarea acestor evenimente iar programul nu-mi permite implicarea in astfel de probleme.
Numarul de telefon postat abuziv, fara acceptul meu, este inactiv din motive tehnice si personale.
Nu sunati, nu vi se va raspunde, pot fi contactat pentru probleme legate strict de apiardeal doar pe facebook sau email.

viorel55

    Cum procedez ca sa ma inscriu si eu in sindicatul  d-lui Puisoru ?

romikele

Citat din: viorel55 din Decembrie 29, 2016, 12:59:05 PM
    Cum procedez ca sa ma inscriu si eu in sindicatul  d-lui Puisoru ?
Intrebati la secretariat, sau direct pe presedinte.

elvis

un asa mare apicultor poate nu are nevoie de nici o aprobare :P
"cu totii stim ca sunt anumite lucruri imposibil de realizat, pana cand apar unii care nu stiu asta si le realizeaza"-einstein

filip

Citat din: romikele din Decembrie 28, 2016, 11:58:35 PM
Citat din: apispuisoru din Decembrie 26, 2016, 03:39:15 PM
         PS: IL VOI RUGA PE DOMNUL MIHAI ROMAN SA VA TINA LA CURENT CU ORGANIZAREA ACESTUI FESTIVAL LA CARE SPER CA DE ACEASTA DATA VETI FI PREZENTI.
         PENTRU DETALII: DL. MIHAI ROMAN TEL 0724 xxx xxx
Nu am absolut nici o legatura cu organizarea acestor evenimente iar programul nu-mi permite implicarea in astfel de probleme.
Numarul de telefon postat abuziv, fara acceptul meu, este inactiv din motive tehnice si personale.
Nu sunati, nu vi se va raspunde, pot fi contactat pentru probleme legate strict de apiardeal doar pe facebook sau email.
Ce ti-e si cu prietenii astia,te abuzeaza de sarbatori :-c
Acum toti prietenii adevarati trebuie sa iti transmita semnale cu fum ca pe vremea dacilor,totusi cred ca ar trebuii sa iti schimbi numarul de telefon si prietenii sa nu-l comunice lui "apipuisoru" :bzz:
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

apispuisoru

Prietenii raman si in zile de sarbatoare, nu numai de lucru.
Acum suntem inpreuna la sediul asociatiei sa intampinam noul an, cu un pahar de vin si proiecte de viitor.
Aparentele insela, nu va lasati pacaliti !  :razz:

Totodata asa cum am promis tuturor apicultorilor la intalnirea de la Craiova si pe youtube, va anunt ca in data de 04.01.2017 orele 07.30 in sala mare a restaurantului Rustic din Rm. Sarat, jud. Buzau, va avea loc adunarea de constituire a SINDICATULUI APICULTORILOR DIN ROMANIA  (S.A.R.) unde vor participa peste 100 de apicultori din toata tara. Deja avem 9 propuneri confirmate ca presedinti de filiale judetene, care vor fi de drept vicepresedinti in Comitetul Executiv al S.A.R.
La aceasta adunare vor fi prezenti resedintele Federatiei AGROSTAR, dl. Stefan Nicolae si secretarul general al Blocului National Sindical, dl. Horatiu Raicu, garanti ai constituirii acestui sindicat APICOL.

Cei care doresc binele apiculturii (cei care beau apa calda pe camp, au mainile pline de ceara si propolis, cisme in picioare si pentru care mierea este uneori amara) sunt asteptati la data si locatia mai sus mentionate, pentru a ne uni eforturile intr-o mare familie, transparenta, corecta si profesionista.

Asteptam propuneri de presedinti de filiala a S.A.R. din fiecare judet, pentru orice relatie sunati la tel. 0742.147.389.

Cu consideratie, Danut Puisoru, presedinte AAPAR.

La multi ani 2017 !!!

tinumaftei

Câtă vreme am albinele mele, adică am capitalul meu și nu sint angajat la o firmă sau altă organizație că apicultor, de ce ar trebui să mă înscriu intr-un sindicat?
Sindicatul este pentru pălmași, adică cei care robotesc la stupii altora.
Poate îmi trimit paznicul să se înscrie, că lucrează și apicultor cu jumătate de normă!