Asociatia Apicultorilor Profesionisti "Albina Ramniceana" Rm. Sarat

Creat de PuisoruApis, Decembrie 15, 2011, 04:14:17 AM

« precedentul - următorul »

D006

   Coana Europa da la Romania odata la 6 ani o bucata mare de cascaval . O felie importanta din acest cascaval revine agriculturii romanesti . MADR cheama la negocieri toti soarecii , pardon , reprezentantii tuturor ramurilor agricole . Acum incepe circul , cine este mai dolofan mananca si bucata celui mai mic . Cum apicultorii sunt buni doar la vorbe pe net si aiurea , cand e vorba de fapte devin niste shoricei blanzi astfel incat se  intampla ca bucata apiculturii sa fie mancata de altii .
   Daca stam doar pe net si ne masturbam la capra veninului nu rezolvam nimic . Ultima sansa ca stuparii romani sa beneficieze de o bucata de cascaval de la coana Europa este lupta sindicala . Restul e gargara pe net.

  Sa stiti ca MADR-ul nu sta si ne roaga cu bani , nu suntem pe faza vin altii si folosesc banii apiculturii. 

  Sa fie clar , bani nu sunt pentru toti !

PS. Apropo de subventia pe stup. S-a facut un studiu si in acest sens . La numarul de stupi din RO de anul trecut s-ar fi incasat pe familia de albine 8(opt) lei . E mult , e putin ????

pharaonu75

Citat din: dragos2006 din Decembrie 12, 2013, 01:19:32 PM
  ...

PS. Apropo de subventia pe stup. S-a facut un studiu si in acest sens . La numarul de stupi din RO de anul trecut s-ar fi incasat pe familia de albine 8(opt) lei . E mult , e putin ????

La numarul real de stupi? Sau au fost inclusi in calcul si cei fictivi, care sunt doar pe hartie...
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

Alutus

Citat din: dragos2006 din Decembrie 12, 2013, 01:19:32 PM
      Daca stam doar pe net si ne masturbam la capra veninului nu rezolvam nimic .
O fii capra prea batrana! Daca nu ...merge si nu merge, incearca si cu tapu. Cine stie!? Poate...Poate...
Sa nu uiti Darie!

D006

Citat din: pharaonu75 din Decembrie 12, 2013, 02:53:13 PM
Citat din: dragos2006 din Decembrie 12, 2013, 01:19:32 PM
  ...

PS. Apropo de subventia pe stup. S-a facut un studiu si in acest sens . La numarul de stupi din RO de anul trecut s-ar fi incasat pe familia de albine 8(opt) lei . E mult , e putin ????

La numarul real de stupi? Sau au fost inclusi in calcul si cei fictivi, care sunt doar pe hartie...

  Cu cei reali !  iti dai seama ca daca se mergea pe cei fictivi se lua praful de pe toba !!!

apivasmob

Citat din: dragos2006 din Decembrie 12, 2013, 04:51:19 PM
Citat din: pharaonu75 din Decembrie 12, 2013, 02:53:13 PM
Citat din: dragos2006 din Decembrie 12, 2013, 01:19:32 PM
  ...

PS. Apropo de subventia pe stup. S-a facut un studiu si in acest sens . La numarul de stupi din RO de anul trecut s-ar fi incasat pe familia de albine 8(opt) lei . E mult , e putin ????

La numarul real de stupi? Sau au fost inclusi in calcul si cei fictivi, care sunt doar pe hartie...

  Cu cei reali !  iti dai seama ca daca se mergea pe cei fictivi se lua praful de pe toba !!!

Iti dadeau macar o parte din valoarea impozitului / familia de albine
Sanatate tuturor apicultorilor

romikele

#126
Tovarasu bio, vno cu Stefi Costea la Ramnic duminica sa te luminezi  :razz:
:hi:

D006

 Ei si tu ! costa mult benzina pana la Ramnic...  mai ieftin e una mica de acasa ....  =)) =)) =))

NiKoN

Citat din: dragos2006 din Decembrie 12, 2013, 01:19:32 PM
  Sa fie clar , bani nu sunt pentru toti !
Mesaj de imbarbatare menit sa incoloneze sindical, in numele celor multi, dar pentru care oricum nu sunt bani!
Un prieten adevarat nu poate fi cumparat, dar poate fi vandut!

D006

  Cine este membru in sindicat   va avea multe avantaje fata ce cel care sta in pat si se uita la televizor.

romikele

Citat din: NiKoN din Decembrie 13, 2013, 07:26:56 AM
Mesaj de imbarbatare menit sa incoloneze sindical, in numele celor multi, dar pentru care oricum nu sunt bani!

Ti-ar placea sa fii mintit, cu mesaje de genu`:
CitatStati linistit, sunt bani cacalau, stati doar cu gura cascata si banii vor cadea din cer!
?

Crezi ca reducerea impozitului si ridicarea barierei de impozitare sau facut de dragul celor care stau doar cu degetele pe tastatura, daca nu se implica Sindicatul?

bio

Citat din: romikele din Decembrie 12, 2013, 06:47:32 PM
Tovarasu bio, esti in pozitia chibitului de fotbal care critica fara sa aiba habar de ce  :nono:, mai intai ia parte la evenimente apoi iti poti da cu parerea in cunostinta de cauza.
De pe margine totul se vede deformat.
Vino cu Stefi Costea la Ramnic duminica sa te luminezi  :razz:
:hi:

..as venii... dar sa vedem ce apare pina atunci.

..plus, ca sunt niste chestii legate de alegerile de la sindicatul apicultorilor pe care eu nu le inteleg si nu as vrea sa le discut aici.


Citat din: dragos2006 din Decembrie 13, 2013, 12:47:09 AM
Ei si tu ! costa mult benzina pana la Ramnic...  mai ieftin e una mica de acasa ....  =)) =)) =))

Dragosh, as venii numai sa te vad pe tine ca prietensi sa stam la birfa ....  ar fi o cheltuiala acceptabila.

Dar daca incepem sa discutam treburi legate de acest subiect de forum cred ca am vorbii saptamini intregi si nu ajungem la nici un rezultat .

romikele

Nu te da lovit, ia super-Matizul si da-i bataie, rotile nu i se-nmoaie! :P

pharaonu75

Citat din: romikele din Decembrie 13, 2013, 10:29:55 AM
Nu te da lovit, ia super-Matizul si da-i bataie, rotile nu i se-nmoaie! :P

Nu mai radeti de Matizul lui Bio, ca nu a ajuns Bear Grylls cu piciorul pe unde a umblat Bio cu Matizul! =)) =))
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

D006

Citat din: bio din Decembrie 13, 2013, 09:10:29 AM
Dragoshe, fugi de aici cu 8 Ron pe familia pe albine ...

6 Ron pe FAMILE, este doar subventia pentru lupta antivarooa.
..si doar 2 Ron mai apareau din SIROP, STUPI,si MAterial biologic..??

Poate te cred copii de gradinita .

  Prietene daca ai facut matematica la scoala primara vezi pentru cati stupi s-a aplicat PNA si cati stupi sunr in Ro . Astfel vei afla da raspunsul la enigma ta.
  Te afli pe un teren unde ai auzit si tu ceva dar iti dai cu parerea fara sa stii situatia reala de pe campul de lupta . Tu vorbesti din auzite si te bazezi pe presupuneri .