Jurnal apicol

Creat de D006, Ianuarie 03, 2009, 03:51:39 PM

« precedentul - următorul »

nicomico

Felicitari Dragos pentru realizare!!!!!!! Te mai critic eu din cand in cand ,dar te apreciez pentru ce faci pentru noi toti  =D>

cristi_vidican

Citat din: dragos2006 din Octombrie 07, 2013, 08:21:35 PM
Cea mai mare inventie in domeniul apicol din ultima suta de ani :
Așa ceva e foarte posibil în realitate. Ții stupul (fără altă aerisire) închis o zi întreagă când e căldura mai mare și spre seară prin robinet va curge miere.  :rotfl:
La mine a curs pe urdiniș. Cu albine cu tot.

balasbebe


Bătrânul

Citat din: dragos2006 din Octombrie 07, 2013, 08:56:20 PM
  In functie de lada putem adapta in functie pe pinguinul beneficiar astfel incat sa curga chiar si bani lichizi prin canea.
Mi-am batut putin capul privind inbunatatirea acestui sistem si vom "implementa " transferarea banilori direct pe card ridicabil in orice loc de vacanta din lume .  :welcome:  :wink2: Ati vazut ! Orice face Dragos nu este perfect  :limba:

sandupop

Citat din: dragos2006 din Octombrie 07, 2013, 08:21:35 PM
Cea mai mare inventie in domeniul apicol din ultima suta de ani :
D-nule Dragos, trebuie sa ținem legatura, si eu am un roi performant......am reusit sa capacesc cumva si ultimul butoi :rotfl:, la Sighișoara sper sa gasesc si eu o canea sa o pun la roinita..... =)) :rotfl:
Nu trageti!! ...Sunt incepator.

bucovineanu

Dragose, daca nu ai inregistrat inventia la OSIM o sa ai surpriza ca o sa o breveteze altcineva.  :smile:

D006

 Anunt important !
  In aceasta seara de la ora 20:30 ma puteti urmari la TV TRINITAS in cadrul emisiunii "omul priceput".

cipik

Interesant, dar cam scurt, am fost atat de captivat ca nu stiu cand au trecut cele 10 minute. Felicitari
Zambeste, maine poate fii mai rau.
http://prepelitebucuresti.sunphoto.ro/

NiKoN

Felicitari pentru interviu! Scurt si la obiect. Iar mesajele catre consumatori au fost de efect. La cat mai multe actiuni de acest gen!
Un prieten adevarat nu poate fi cumparat, dar poate fi vandut!

D006

  Pentru 10 minute de emisiune s-a filmat o ora si jumatate cu doua camere. Eu zic ca a iesit ceva frumos.

marius_vfp

dragos pe net gasin reportajul?

spor.
stiu cate ceva din tot nu totul din ceva

D006

  In curand voi face rost de el si il voi urca pe youtube.

Kiwi Bee

Citat din: dragos2006 din Octombrie 09, 2013, 06:36:28 PM
  Pentru 10 minute de emisiune s-a filmat o ora si jumatate cu doua camere. Eu zic ca a iesit ceva frumos.

Pai te rog frumos, deacum incolo si tu sa mergi la stupina cu 5 camere de filmat si sa filmezi toata ziua ca sa avem si noi juma de ora satisfactie ca la cinema  :rotfl:

RazvanTi

 :lol: noi, in principiu, nu ne satisfacem la cinema ...  :lol:
sunt un "poliglot" in ale tehnicii
http://bricolaj.myforum.ro

marian_6777

#6509
   Ahaaaa... am prins ideea stupului... canaua se monteaza in spate, iar pe urdinis se elibereaza euroii  :rotfl:. Un lucru totusi nu inteleg. Unde pun cititorul de carduri? :sad:
  Felicitari domnul Dragos. Mereu pus pe experimentat.  :bravo: 
  Aici puteti viziona emisiunea http://trinitastv.ro/emisiuni/omul-priceput
  Sper ca dl. Dragos sa nu se supere...
Nu sunt decat doua cai sa ajungi in varful unui stejar: sa muncesti catarandu-te sau sa te asezi deasupra unei ghinde si... sa astepti sa creasca.