caut manager de proiect accesarea masurilor 112 si 141.

Creat de pngflorin, Martie 29, 2011, 12:42:16 PM

« precedentul - următorul »

Kov iulian

#15
celor care au platit acea suma, se pot inapoia acei bani? sau doar Taxele sunt retroactive , cind vine vorba ca statul sa inapoieze niste bani , se fac ca ploua? eu ma simt neindreptatit la treaba asta , e vorba de principiu , tu birocrat vi la mine in localitate si imi prezinti 141 ma incanti , fac acte cheltuiesc bani peste tot,dupa ce am intrat in hora si m-ai agatat vii si imi spui ca s-au schimbat regulile  ca nu mai e cum ne-am inteles. Eu chiar daca ma grabesc si gresesc o socoteala o invoiala in defavoarea mea si ies in pierdere tac din gura imi asum greseala altadata casc ochi mai bine, nu vin si zic la urma stii,nu e cum am discutat acum e altfel .

ramyru

Referitor la ceea ce a posta Kov iulian.
Eu doresc sa depun dosarul pentru masura 141(agricultura +zootehnie) in sesiunea 1-31 iunie 2011 si as vrea mai multe detalii daca realizarea proiectelor este gratis.Daca ma puteti ajuta cu un model de proiect ,eu l-aş adapta pe al meu.

Kov iulian

Din cite am inteles anul acesta proiectele pt masura 141 se vor face gratis, statul va plati pt realizarea acestor proiecte, din cite am inteles se vor da bani si firmelor particulare de consultanta care executa proiecte pt 141.

ramyru

Exista ceva oficial sau doar ai auzit tu.Mulţumesc.

Kov iulian

Asta ni sa spus de catre cei din conducerea Cooperativei Apicole din care fac parte .Deci e oficial , poate inca nu sa implementat treaba asta , si mai dureaza o perioada.

Kov iulian

Citat din: Kov iulian din Aprilie 04, 2011, 10:52:42 AM
Citat din: Kovaci iulian din Martie 29, 2011, 04:50:11 PM
Si eu caut o firma sau pe cineva care face proiecte pt masura 121 sau 123, pt ca vreau sa imi fac o constructie unde sa extrag mierea, pt ca acum extrag pe cimp in cort si din cite am inteles peste putin timp nu se va mai permite extragerea mieri pe cimp ci doar in laborator de extractie, echipat pt asta cu apa curenta etc. Am scris pina acum la 3 firme, una dintre ele fiind PIO nu stiu cum,dar nu am primit nici un raspuns pina acum, Anul ce vine, in primavara sau in toamna vreau sa depun actele pt asta, dar vreau sa ma pregatesc din timp sa nu mai alerg atunci dupa hirti.
In sfirsit am gasit o firma care a raspuns la emailurile mele si care se ocupa cu realizarea de proiecte si consultanta pt fonduri UE nerambursabile , dinsi si-au exprimat dorinta de a ne intilni personal si a discuta in amanut tot ce vreau sa fac , sper sa nu se supere administratori( daca se supara il voi sterge ) daca voi pune aici un link  http://www.consultinvestment.ro/   nu am nici un beneficiu sa le fac reclama , nu am neamuri acolo . M-am gindit poate e de folos cuiva , de aici care cauta asa ceva , eu de vreo 2 saptamini tot caut am scris la nenumarate firme si astia au fost singuri care mi-au raspuns .  intrind pe situl lor am gasit si o lista cu firme care au apelat la ei pt consultanta   http://www.consultinvestment.ro/index.php?link=portofoliu      ma interesat asta deoarece am vrut sa vad cit de cunoscuti sunt pe piata , nu am vrut sa apelez la o firma care isi desfasoara activitatea intr-un apartament (de teama unei tepe ), voi incerca sa ajung pe la ei si va voi spune mai multe daca se merita sau nu .
Am mai gasit pe uni care fac proiecte pt masura 123  firma se numeste LOGICONS (si-au facut reclama si la tv , pe posturile nationale ) http://logicons.ro/  si fac proiecte pt fonduri europeene  112 . 123 cred ca fac si pt 141 dar nu am intrebat . Imediat dupa rapita ma duc la Bucuresti si trec pe la toate si aleg una .

araddaniel

scriu proiecte de finantare pentru masura 112 sau 141 sau 121

daca mai sunteti interesati nu ezitati sa ma contactati

toate cele bune