Eu si fetitele mele dragi !!!

Creat de ves.lucian, Ianuarie 14, 2012, 08:46:31 PM

« precedentul - următorul »

ves.lucian

 La capitolul stapan ...nici vorba !!! DAR ...intotdeauna este un dar ...mierea din borcan ...de cativa ani nu am mai umblat la ea ...nu a cristalizat ... dar a capatat o nuantza rosiatica !!! Probabil pentru ca i-am gasit los in vitrina ...si a avut lumina destula !!!
                                                                    :razz: :razz: :razz:
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

ves.lucian

Astazi am reusit sa facem la stupii mei slujba de binecuvantare a stupilor ...dupa randuiala din cartea numita Molitfelnic , editata in 2013 !!! Biserica ortodoxa se adapteaza cerintelor mai nou aparute !!



              https://www.youtube.com/watch?v=ccyY5Wvm2cA&t=2s
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

Porfy66


tassevasi

  O sa  vada in toamna , daca au cazut  si a crescut  productia .
   E normal  sa se  adapteze , pentru ca  numai  preotii  si  parlamentarii nu  parasesc  tara  si  sunt  din ce in ce mai  multi.
     Se  presupune  ca sunt  cei  mai  patrihoti.

Closcutz

Porfy si Tassevasi cati stupi aveti?

Closcutz

Asa o poza oarecare de la mine din stupina...

tassevasi

        Frumoasa  stupina ai, eu nu am  rulota , dar  mi-am  amenajat  tot  confortul  intr-un  pavilion  cu 66 locuri , lift  exclusiv pavilion pt  rindul 3 , panou fotovoltaic  la 24 v , televizor  12v ,feigider , centrifuga  electrica  12v  si 220 , cabina  de dormit , sirocou si altele .
  Nu am poze  recente si  ce am nu-mi incape  aici .
  Numai  bine .

MirceaCalin

Citat din: tassevasi din Februarie 09, 2018, 08:12:48 PM
        Frumoasa  stupina ai, eu nu am  rulota , dar  mi-am  amenajat  tot  confortul  intr-un  pavilion  cu 66 locuri , lift  exclusiv pavilion pt  rindul 3 , panou fotovoltaic  la 24 v , televizor  12v ,feigider , centrifuga  electrica  12v  si 220 , cabina  de dormit , sirocou si altele .
  Nu am poze  recente si  ce am nu-mi incape  aici .
  Numai  bine .

Sună absolut grozav; păcat de pozele "lipsă"...

bismark

    Vad ca ai reusit pina la urma sa te dotezi cu tehnica. Ma bucur, ca ai acum tot ce iti trebuie sa fii in teren ca acasa cu tot confortul.Sint curios sa vad pozele si daca ti-au folosit la ceva spusele mele.Cu respect  ^:)^ :bzz: %%-
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

Florin_Dan

Citat din: Porfy66 din Februarie 09, 2018, 08:03:04 AM
Au cazut multi paduchi?

Citat din: tassevasi din Februarie 09, 2018, 06:27:15 PM
  O sa  vada in toamna , daca au cazut  si a crescut  productia .
   E normal  sa se  adapteze , pentru ca  numai  preotii  si  parlamentarii nu  parasesc  tara  si  sunt  din ce in ce mai  multi.
     Se  presupune  ca sunt  cei  mai  patrihoti.
Dumneavoastra din ce bransa faceti parte......

Marius-ursulakhe

Salutare mea Lucian .
Unde se organizează târgul aici la Arad ?....noi venim de la Beius Bihor
Sper sa ne întâlnim pe acolo daca participati

ves.lucian

Ieri am verificat toti stupii !!! Slava Domnului , nu mi-a murit nici unu in iarna asta , si toate matcile sunt prezente si ponteaza !!! PREMIERA !!! De 7 ani de cand am albine , nu mi s-a intamplat pana acuma !!!
 
       



                    :razz: :razz: :razz:



https://www.youtube.com/watch?v=VSY5H24elp4
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

tassevasi

 Bravo domnle si felicitari , sa ai rezultate  f  bune in continuare , asta inseamna  ca ai  capatat experienta nu  gluma .
  Numi bine .

gabiiasi

Nici mie nu mi-au murit nici unu din 5 din care 2 roi pe 3 rame.

roi_ag

Le-a făcut Molitfelnic, era normal  ^:)^