stationar sau pastoral ?

Creat de mihaipop_55, Februarie 03, 2009, 11:42:52 PM

« precedentul - următorul »

stefan1

Grija cu Evodia, in primele 3 ierni nu ar trebui iernati afara. In plus ar fi de preferat sa fiti intr-o zona cu ierni mai blande. Macar cate un copac ar putea fiecare stupar sa incerce sa aclimatizeze.
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

eusebiu

La comanda mea le aduc in al 4-lea an de crestere.

mihaipop_55

va salut, am revenit.d-le eusebiu ma intereseaza puiet de evodia (evodia hupehensis) de 4 ani. as dori sa stiu pretul si cand pot sa-i am. cu stima mihai

D006

Citat din: eusebiuLa comanda mea le aduc in al 4-lea an de crestere.
la ce pret ?
cu balot de pamant la radacina ?

D006

Sunt deacord cu valy gudas, pentru ca e o distanta marisoara si albinele consuma o parte din nectarul cules...parerea mea

eusebiu

In orasele mari sunt magazinele BricoStore ei aduc evodia.
In Pitesti anul trecut au adus 170 puieti in vase cu pamant cum este magnolia.
Puietii de anul trecut i-a cumparat sotia primarului si nu am aflat unde i-a plantat. Eu am nevasta de lucreaza la brico. care aveti magazine in zona incercati la departamentul gradina dupa 15 martie.
Daca aduc puieti mai multi va anunt.

mihaipop_55

Multumesc si astept un semn de la dumneavoastra! Cu respect Mihai

mihaipop_55

inca sunt angajat "bugetar"(profesor)si mai am pana la pensie mai mult de 10 ani.recunosc ca inca nu am un traseu bine sabilit pentru deplasarea stupinii in asa fel ca dupa salcam "horea"(in satu-mare) sa prind un salcamII iar apoi un tei. daca cei din NV pot sa imi propuna un astfel de traseu as fi foarte bucuros. cu multa consideratie mihai

gudas valentin

Citat din: mihaipop_55inca sunt angajat "bugetar"(profesor)si mai am pana la pensie mai mult de 10 ani.recunosc ca inca nu am un traseu bine sabilit pentru deplasarea stupinii in asa fel ca dupa salcam "horea"(in satu-mare) sa prind un salcamII iar apoi un tei. daca cei din NV pot sa imi propuna un astfel de traseu as fi foarte bucuros. cu multa consideratie mihai
Daca catarea e pusa pe mine,doar anul trecut am inceput pastoralul,S1 la Horea,am ceva salcam acasa dar putin,prind cam 1 saptamana,dupa care,flora spontana,si sunt cateva teite pe raza de bataie a albinelor,deci stationar.
Sa vad cum si ce ,ca poate cobor la Rapita in zona voastra  :)
Transmiteti salutarilui Vasile,Petica si sefului de post din partea mea.
    cu stima Valy  :hi:
Suntem saraci,dar nu suntem prosti.
http://valigudas.sunphoto.ro/Albinute_harnicute_2011

mihaipop_55

cu fostul sef de post (este pensionar de o saptamana )stam de multe ori in fata calculatorului si navigam pe forum iar cu vasile si petrica vorbim aproape zilnic despre albine.
fiti sigur ca o sa le transmit salutarile dumneavoastra.
cu stima. mihai

mihaipop_55

Am primit puietii de evodia (hupehensis) din Ungaria!
Pretul: 100 bucati=11000 forinti= 162 ron.
Atasez doua poze ca sa va dati seama de marimea lor!

mihaipop_55

Adoua poza!

stefan1

Sunt foarte ieftini, dar cred ca inca mai trebuie iernati 1-2 ierni in loc inchis. E cam greu sa adapostesti atatea ghivece.
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

eusebiu

Sunteti un fericit. Eu astept 15 martie savad ce puieti vin.
Sper sa fiu si eu fericit si sa pun poze cu ei.

mihaipop_55

am hotarat sa-i plantez la distanta de 50cm intre ei atat pe rand cat si intre randuri,si in timpul iernii sa constriesc un solar peste ei de 20m/15m,si cred ca asfel o sa reziste, ce spuneti?