Romania in haos politic

Creat de dragos2006, Octombrie 13, 2009, 08:20:24 PM

« precedentul - următorul »

POSTASUL

Citat din: pharaonu75 din Ianuarie 16, 2012, 11:58:32 PM
Citat din: CRISTI M din Ianuarie 16, 2012, 09:13:40 PM
Mai avem un PINGUIN care nu vrea sa fraternizeze cu noi - Pharaonu .



Fratilor ...  radem , glumim dar " purceaua este moarta in cocina "

Stati fratilor  spusei io vreodata ca nu fraternizez cu voi?? Astept un semnal de la Dragos, ca discutaram ceva pe privat! :wink2:
despre cine??  :rotfl:  :hi:
A fi domn e o-ntamplare , a fi om e lucru mare.

pharaonu75

Despre cum sa-l inghesuim pe CristiM la o bauta... sau la o ciorba pescareasca... sau...  =)) =))
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

cristian87

Citat din: dragos2006 din Ianuarie 16, 2012, 11:46:39 PM
   Citeste putina istorie si vei afla singur raspunsul !
   Tu chiar nu intelegi ca ma abtin pe cat posibil sa nu-ti dau raspunsuri directe deoarece te-ai simti cam nasol ??????

Dragose macar acum taci ca frizezi penibilul.
Oricat de multi bani vei avea tot nu vei reusi sa iti depasesti conditia.
Tu  vrei sa te delimitezi de cei pe care ii dispretuiesti ca saraci iar adevaratii bogati nici nu se vor uita vreodata la tine.Frustrarile nu ti le vor potoli banii nici si ingamfarea nu te va duce nicaieri.
De cateva ori pe an la mine in casa intra  multimilionari in euro oameni cu cifre de afaceri de miliarde  si ghici ce sunt extrem de modesti.
Arivistii nu intra in rai.
zâmbeşte-mîine poate fi mai rău

Kov iulian

#1428
Citat din: POSTASUL din Ianuarie 16, 2012, 11:14:55 PM
  , pe cand altii  fricosi    :rusine: :rusine:  de frica sa nu le taie subventiile   [eurorii]   sau mai rau vor pierde anumite pozitii pe care le detin actualmente in societate   tac .,, Cel ce nu are nimic de pierdut pe lumea asta este cel mai liber om'''   

Nu e chiar asa stiti cum e,  romanii in istoria lor au mai trecut prin revolte si revoluti si stiti ce sa intimplat, "fraieri" si-au varsat sangele iar baieti isteti au venit si au profitat de pe urma schimbari produse de cei ce s-au jertfit.

Idea mea de revolta e alta, o revolta pasnica fata de sistem, stau acasa nu ies nicaieri ca sa nu fiu prins in nebunia multimi si sa ma impuste astia, nu mai apelez deloc la serviciile statului, dar nici nu il mai sponsoriz sub nici un fel. incerc pe cat e posibil sa fac troc ca sa nu cumpar nimic ca sa imi opreasca astia tva.

Si daca fac toti asa, toata tara sa vedem ce o sa ne faca intra in casele noastre peste noi?
Le dam in cap ca la pungasi .
Asta e idea mea de revolta, de ce sa ies in strada ca acei tineri naivi in 89 ca  sa ma ucida ?
Nu mai bine pasnic asfiziez sistemul prin retragerea din el temporar si prin refuzul de ai furniza aer ( taxe, tva,accize etc)

stefan1

Citat din: POSTASUL din Ianuarie 16, 2012, 10:31:58 PM
Citat din: dragos2006 din Ianuarie 16, 2012, 10:17:04 PM
  Am mai explicat , guvernul Boc a trebuit sa acopere gaura facuta in urma creditelor date doar cu buletinul . Putea sa marga pe o politica populista gen usl  si sa intram in incapacitate de plata sau sa ia masuri dureroase dar sa se plateasca pensii si salarii la bugetari. Inflatia este sub control , exporturile au depasit importurile , etc.
1] donu Dragos si acum unele banci  dau credite cu buletinul  , nu inteleg ce legatura are asta cu statul , 2] politica populista ?? adica cum , ce ar fi facut??   3] imflatia e sub control??? oare de asta au marit accizele la carburanti    , curent , gaz  etc.??   4] exporturile au depasit importurile ???   va rog sami spuneti la ce  produse ???       fara suparare dar ce ati postat nu sunt argumente ci un alt ,,copii paste''al PDLului

  Se zice "Prost sa fii/ Dar sa-ti revii!"
  Dragos, trezeste-te! Postasul este mai bine informat ca tine. Chiar crezi ca imprumuturile cu buletinul au facut criza asta? Crezi ca este normal ca in 3 ani de cand Basescu are toate fraiele, tara sa se indatoreze aproape cat de la revolutie pana la el? Si totusi sa fie mai rau decat in 2008? Mai intereseaza-te care e valoarea importurilor si care a exporturilor.
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

D006


Alutus

#1431
In sfarsit. Daca se va exporta si la viata vor ramane multe functii vacante. Se recomanda prudenta, nu iesiti pe strada! Foarte multe valori intelectuale si prea cinstite fete ar putea cadea victime ale confuziilor unor exportatori lipsiti de scrupule.
Sa nu uiti Darie!

cristian87

am auzit ca se cauta cei hraniti cu friptane si adapati cu blacklabel
zâmbeşte-mîine poate fi mai rău

mape 48-petru manea

da ,da am auzit si eu ca se cauta la export si asistente si doctori ,dar sa fie peste 90 de kg

Bătrânul

Pina nu demult la miting vedeam oameni zimbind . Acum vad lacrimi , amataciuna , indignare ,revolta ....... Pina si fortele de ordine au un nod in git de nemultumire. Daca astia nu reduc coruptia va fi razboi civil. Trebuie sa le aratam apasat :redcard: :redcard: :redcard:

mape 48-petru manea

Pe vremuri la Europa libera a fost un serial care se numea 'Ferma animalelor " de Orwel George
cine are curiozitatea si rabdarea poate lectura cerand lui Google povestea evocata mai sus

marius_vfp

Citat din: Kov iulian din Ianuarie 17, 2012, 01:30:47 AM
Nu e chiar asa stiti cum e,  romanii in istoria lor au mai trecut prin revolte si revoluti si stiti ce sa intimplat, "fraieri" si-au varsat sangele iar baieti isteti au venit si au profitat de pe urma schimbari produse de cei ce s-au jertfit.

Idea mea de revolta e alta, o revolta pasnica fata de sistem, stau acasa nu ies nicaieri ca sa nu fiu prins in nebunia multimi si sa ma impuste astia, nu mai apelez deloc la serviciile statului, dar nici nu il mai sponsoriz sub nici un fel. incerc pe cat e posibil sa fac troc ca sa nu cumpar nimic ca sa imi opreasca astia tva.

Si daca fac toti asa, toata tara sa vedem ce o sa ne faca intra in casele noastre peste noi?
Le dam in cap ca la pungasi .
Asta e idea mea de revolta, de ce sa ies in strada ca acei tineri naivi in 89 ca  sa ma ucida ?
Nu mai bine pasnic asfiziez sistemul prin retragerea din el temporar si prin refuzul de ai furniza aer ( taxe, tva,accize etc)

:bravo:felicitari esti in gand cu mine, o greva fiscala iar scote din balacareala de lapte si miere in care stau guvernantii la ora actuala , oamenii in tara sufera dar ei privesc de sus si nu apleca nasul la sclavi.

ce e mai grav ca saracele bancute si statii autobuz nu au nici o vina , nici nu trebuiau atinse ,tot din banii nostri au fost platite ,  masinile si casele guvernantilor daca le vedeam arzand le duceam eu gaz sa le stang.
iulian cei de la tara sau cei ce mai au o bucata de pamant mai au cum face troc ,dar gandestete ca acolo intre betoane nu prea ai ce misca , te duci a munca daca ai unde daca nu la furat .
o zi buna STOP VIOLENTEI .
stiu cate ceva din tot nu totul din ceva

D006

#1437
 =)) =)) =))  frumoasa tara pacat ca-i locuita  =)) =)) =))  daca prin absurd raman toti romanii in casa vor fi lasati  sa moara de foame apoi aceste locuri vor fi colonizate cu alt popor .  De cand rusii si ungurii ravnesc la aceste teritorii !!!  :)
    va propun spre lectura fabula "Toporul si padurea ".


  ARAFAT A REVENIT IN GUVERNUL LUI BASESCU !!!!!!!!!!!!  =))

cristian87

Domnule doctor stiu ca tagma voastra are stomacul tare, totusi cum reusesti sa mananci asa ceva?
Cum faci? Te tii de nas? :lol:

zâmbeşte-mîine poate fi mai rău

D006

   De doua zile am scris cateva postari incitante pentru a anima atmosfera , am scris fara a jigni pe nimeni , fara a ma lega de cineva anume . In schimb imediat s-au gasit cativa oameni de bine care sa sara la gatul meu si sa jigneasca atat cat ii duce mintea . Bine am facut ca am deschis discutia despre prosti si prostie....