Romania in haos politic

Creat de dragos2006, Octombrie 13, 2009, 08:20:24 PM

« precedentul - următorul »

orbanstefan64

mi aduc aminte de perioada cind dr ARAFAT  a inceput cu SMURD ul si din surse sigure(sighisoara - tg mures la o aruncatura de bat) stiu ca nu odata o pus bani din buzunar(sursa,,gurile rele,,) pt ca acest serviciu sa functioneze stiu primele salvari primite din SUA ca sponzorizare pe care ,, habar n am din  ce motive,,uni nu vroiau sa inmatriculeze pt ca erau mai vechi de 8 ani ,stiu actiunea de sponzorizare a populatiei intreprisa de Dr ARAFAT pt prima Aautosalvare  pe care se opera in mers de care in acel moment nici macar nu s ar fi gindit cineva ca ar putea exista si multe altele care erau organizate de acest OM,iar acum?????................
FEREASCA DUMNEZEU ....de gindirea unora :rusine: :rusine: :rusine:

marius_vfp

#1351
Citat din: emil.oltean din Ianuarie 12, 2012, 08:22:02 PM
"Ghici ghicitoarea mea" cine este "PUPU DE LA UPU" ? Cei" inteligenti" ghicesc?
ciuhodaru de la upu iasi care sa batut cu nechita
stiu cate ceva din tot nu totul din ceva

pharaonu75

Nu mai este Ciuhodaru... l-a dat afara Ritli! =D> =D>
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

marius_vfp

e ciolanul mare e bataie multa .

pe ciuhodaru lam vazut bagandusi coada aseara pe la tv , sincer nu prea ma intereseaza cine intra , problema este cine va conduce mai bine decat cel cea fost , lumea asta e plina numai de, cum spunea mape48 *tampiti* si sunt din ce in ce mai multi parca ies ca ciupercile dupa ploaie , nu stiu cine puii mei ii gaseste si ii baga prin locuri de conducere .
sauzim numai de bine .
stiu cate ceva din tot nu totul din ceva

orbanstefan64

pai la posturile de conducere i ti spun eu cum ii citi va destepti aleg un sef prost sau vb lu' MAPE timpit  =D> =D>

stefan1

Citat din: orbanstefan64 din Ianuarie 12, 2012, 08:50:06 PM
mi aduc aminte de perioada cind dr ARAFAT  a inceput cu SMURD ul si din surse sigure(sighisoara - tg mures la o aruncatura de bat) stiu ca nu odata o pus bani din buzunar(sursa,,gurile rele,,) pt ca acest serviciu sa functioneze stiu primele salvari primite din SUA ca sponzorizare pe care ,, habar n am din  ce motive,,uni nu vroiau sa inmatriculeze pt ca erau mai vechi de 8 ani ,stiu actiunea de sponzorizare a populatiei intreprisa de Dr ARAFAT pt prima Aautosalvare  pe care se opera in mers de care in acel moment nici macar nu s ar fi gindit cineva ca ar putea exista si multe altele care erau organizate de acest OM,iar acum?????................
FEREASCA DUMNEZEU ....de gindirea unora :rusine: :rusine: :rusine:

   :nod:  :nod:  :nod:
  Am urmarit pe acest OM de la inceputurile Smurd-ului. A luptat cu atata impotrivire, neincredere si chiar reavointa din partea celor care ar fi trebuit sa-i dea tot concursul. Credeam ca va lasa ba acum - ba acum totul, scarbit de tot ce se intampla in jurul lui. A reusit sa-si atraga si sa creeze cativa tovarasi devotati, dispusi sa puna ajutorarea data celor in nevoie inaintea confortului personal si inaintea castigului cu orice pret. Incet-incet oamenii simplii au observat ce faceau acesti oameni si au inceput sa-i aprecieze si sa-i sprijine. Curios, primul sprijin nu l-a gasit la medici ci la pompieri, cu care au facut lucruri minunate la Tg-Mures. Cand a vrut ca acest exemplu sa se extinda, iarasi a fost o rezistenta de neimaginat. Imi amintesc pe actual primar Oprescu, care a trecut la atacuri grosolane, inclusiv cu referire ca-i un arab care vine sa faca randuiala la noi si voia sa impuna la Bucuresti in fruntea serviciului de urgenta un amic al lui. Interventiile lui Arafat in toate aceste discutii publice dovedeau din cateva fraze ca este un om de mare calitate, inteligent si pasionat, cu o mare competenta si mai cu seama cu o vointa imensa de a face cat mai bine aceasta munca de salvare a semenilor aflati in pericol vital. Cu o perseverenta de invidiat a reusit sa impuna aceasta linie a seriozitatii si devotamentului in serviciul de urgenta, intr-o perioada cand celelalte sectoare ale serviciului medical se cufundau tot mai mult in indolenta si dezordine, cu spagi si lipsa de respect pentru soarta pacientilor, cu deturnari imense de fonduri spre cabinetele private, spre multimea de farmacii private, cu amestecul politicului in serviciul de sanatate.
  Mobilul acestei miscari prin care se vrea destructurarea sistemului creat de Arafat sunt banii destinati serviciului sanitar de urgenta, inclusiv sponsorizarile pe care tot mai multa lume le dau fundatiei care ajuta acest serviciu Smurd. Si faptul ca Arafat s-a tinut si se tine departe de politica, nu vrea sa se alature nici unei gasti care se inghesuie sa conduca Romania, nu sponsorizeaza nici o campanie electorala, este considerat inacceptabil de actuala putere, care vrea sa-si ia partea din orice functie de conducere.
  Tragic este ca se gasesc destui care simt o satisfactie sa murdareasca si sa traga in jos putinele elite cu adevarat meritoase, chiar daca aceste elite sunt foarte putine.
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

POSTASUL

ce joc murdar  :mad: cel putin acesta decizie  momentan  a cazut  , vreau sa vad reactia potentialelor fieme de concurenta ale SMURDULUI  ADICA A LUI [CO ...OS] sau a celor ce urmau [sa ne asigure] adica sa ne ia banii . Au  simitit  ,,miscarea '' daca ar fi continuat  era sfarsitul lor inainte de TERMEN  :bravo:  am fii avut alegeri mult mai dvereme
A fi domn e o-ntamplare , a fi om e lucru mare.

emilavram

Astazi le-a fost frica de o revolutie si nu de alegeri anticipate .Acesta a fost principalul motiv al schimbarilor de opinie .

pharaonu75

Un proverb vechi spune "Fereste-te de greci chiar si atunci cand iti fac daruri", asa ca nu trebuie sa rasufle nimeni usurat.
Nu au renuntat inca la ideea acelei legi, la banii care vor fi deturnati spre buzunarele lor din bugetul public!
Doar ca acum o mai dospesc, o mai coc, pentru ca atunci cand legea va fi data, bineinteles prin asumarea raspunderii guvernului, sa nu mai poata intampina rezistenta.
Avem o serie de legi care au aparut in viata noastra prin aceleasi metode, asa ca nu va indoiti de capacitatile acestor oameni!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

marius_vfp

pai da cand le ajunge cutitul la os, si stiu co sa scoata bani din buzunar ies in strada, dar de copiii ce invata acum in scoli pe o lege de kakat ,atunci n-a mai facut nimeni rascoala ne-au lasat sa ne batem singuri si au ras de pe margini. de ce sai faci ,
spor la treaba

traim intro tara de incompetenti, auzi la el poftim cultura , "gaozarilor vam ciuruit" , poftim educatie .ce sa facem ne-am facut-o cu mana noastra acum suferim.
stiu cate ceva din tot nu totul din ceva

Kov iulian

CitatNoul cod Civil

SECTIUNEA A 2-A

DREPTURILE LA VIATA, LA SANATATE SI LA INTEGRITATE ALE PERSOANEI FIZICE
Garantarea drepturilor inerente fiintei umane
Art 61.(1)Viata, sanatatea si integritatea fizica si psihica a oricareipersoane sunt garantate si ocrotite in mod egal de lege.

(2)Interesul si binele fiintei umane trebuie sa primeze asupra interesului unic al societatii sau al stiintei . "
[/size]

Ei dau legi si tot ei le incalca,

Saptamana ce a trecut niste veri ai mei au dupa o scurta vizita in tara s-au reintors in franta,
Desigur parintilor lor lea venit greu si staruiau si de ei sa se reintoarca acasa , ma uitam si la veri si la parinti si le-am dat dreptate verilor.

Acum am o intrebare la voi , politicieni au facut ce au vrut in acesti 22 de ani au distrus toata increderea tinerilor in stat , in tara, nu mai exista dreptate(doar bogatii o capata usor) nu se respecta cetateanul,
In cazul unui conflict oare cati dintre tineri vor mai fi dispusi sa lupte pt tara asta ?
Si cati vor fugi peste hotare lasand prada tara oricui va vrea sa o cucereasca ?




prisecarul

nu inteleg un singur lucru: chioru' asta are toata puterea, are in subordine serviciile secrete, guvernul, tot si se vaita de coruptie.
pai de cine sunt pusi in functiile de conducere, incepand cu seful de echipa de la ADP si pana in varful piramidei?
exista coruptie? atunci, daca nu poti stapani oamenii pe care i-ai pus in functii, este musai sa-ti dai demisia!
oare, puterea i-a luat mintile de tot?
chiar asa s-a izolat de cei care l-au ales?
oare, acum mai are curaj sa faca bai de multime?
nu pot sa-mi explic greselile capitale pe care le face, decat prin pierderea simtului ratiunii!
Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti ...nu de teama ca le-ai putea pierde, ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le!

POSTASUL

A fi domn e o-ntamplare , a fi om e lucru mare.

POSTASUL

PROTESTELE CONTINUA VEDTI LIVE                 http://stirileprotv.ro/stiri/actualitate/lumea-se-strange-din-nou-in-piata-universitatii-steagul-national-emblematic-in-89-fluturat-acum.html
Lumea se strange din nou in Piata Universitatii. Steagul national, emblematic in 89, fluturat acum..
stirileprotv.ro
A fi domn e o-ntamplare , a fi om e lucru mare.

D006

Puneam tunurile cu apa pe ei si in zece minute era liniste totala , prea indulgenti sunt jandarmii in fata unei adunaturi !