Romania in haos politic

Creat de dragos2006, Octombrie 13, 2009, 08:20:24 PM

« precedentul - următorul »

bee_lover

Nu trebuie sa ne facem griji pentru Arafat, el la orice ora poate sa plece pe bani frumosi in alte tari care il vrea de multa vreme. Ar trebui sa ne facem griji pentru oamenii saraci care nu vor avea bani sa plateasca asigurari de sanatate care sa includa si Smurdul si atunci cand un bogat o sa aibe un accident cu un sarac, o sa fie interesant cum pe cel bogat o sa-l descarcereze si cel sarac o sa fie lasat sa moara ca doar asigurarea lui nu include si Smurdul. Stati linistiti ca o sa vina si vremea aia.  :redcard:

pharaonu75

A venit deja!
Uitati-va doar la modul in care se incearca sa se arunce vina asupra bietului vatman in accidentul lui Lucescu!
Ce cauta Luce pe linia de tramvai, fara se asigure, nu mai conteaza... este de vina vatmanul ca nu a oprit 30 de tone de metal sa dea peste S-Klasse.

:mad: :mad:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

Porfy66

Ratiuna ca un stat sa exist este ca acesta sa aiba grija de cetatenii lui. Una din modalitatile statului de a avea grija de cetateni este acordarea de ajutor de urgentza specializat si gratuit. Acest serviciu este singurul care nu face diferentze intre bogat sau sarac, intre copil sau batran, nu face diferentze de etnie, statut social etc etc.
Daca statul nu poate sa faca acest lucru elementar si minimal pentru un cetatean al sau cand este in pericol iminent atunci de ce ar mai trebui sa existe acest stat??? Daca tu STAT nu iti mai asumi aceasta minima obligatie atunci eu de ce sa fiu obligat sa te platesc prin taxe si impozite? Atunci privatizam absolut orice si nimeni nu mai are nici o obligatie fatza de nimeni. Atunci absolut orice serviciu il platesc singur dar nu mai veni la mine sa imi ceri nimic pentru ca nici tu nu imi mai oferi nimic.  :mad: :mad: :mad:

D006

   copii mai sunteti !!!!  =))  numai bazaconii debitati ...
pe ce lume traiti ?   

emil.oltean

Cum naiba reusesti sa te faci atit de antipatic?

D006

stiu ca adevarul doare ! dar cei inteligenti inteleg mesajul meu.

emil.oltean

Doamne fereste ,se pare ca esti singurul inteligent din lume.Hai ca n-are rost.punct.

cristian87

#1342
Citat din: dragos2006 din Ianuarie 12, 2012, 04:15:48 PM
stiu ca adevarul doare ! dar cei inteligenti inteleg mesajul meu.

pe cat de bine te orientezi la albine pe atat de prost  te pricepi la politica
pacat
si daca nu ma crezi pe mine ia citeste asta


Marele Masturbator

de Cristian Tudor POPESCU Postat la: 12.01.2012 16:23 Ultima actualizare: 12.01.2012 16:49

Medicina încă nereformată de T. Băsescu consemnează existenţa mai multor tipuri de onanişti. Unii au nevoie pentru a se excita şi a ajunge la orgasm de poze sau de filme. Alţii urmăresc femei prin parcuri şi se masturbează privindu-le de la o distanţă convenabilă. Mai sunt şi fetişiştii, cei care folosesc, de pildă, chiloţi sau ciorapi de damă pentru a se autosatisface.

Există însă şi ipsaţionişti fundamentalişti, talibani ai masturbării. Ei nu au nevoie decât de priveliştea propriului corp gol, propriilor organe genitale pentru a se monta. Acestei categorii îi aparţine T. Băsescu.

E un chin profesional pentru mine să mai scriu despre individul Băsescu. Orice făptură înzestrată cu raţiune de pe teritoriul acestei ţări cred că şi-a putut dat seama, după 7 ani, cu cine are de-a face. Iar fanii care i-au mai rămas nu sunt accesabili pe calea raţiunii. O fac acum încă o dată pentru că mai e nevoie, cred, să fie spus limpede un lucru.

Crearea scandalului Legii Sănătăţii de către T. Băsescu nu are legătură cu Sănătatea. Cum nici scandalul Legii Educaţiei nu s-a iscat pentru că T. Băsescu era deosebit de interesat de Educaţie. Pe omul acesta nu-l interesează cu adevărat nici economia, nici societatea, nici istoria, nici chiar politica, deşi s-a pronunţat cu vehemenţă în toate aceste domenii. Şi nici în primul rând banii. Poate că există interese private pedeliste în spatele Legii Sănătăţii, dar nu acestea sunt determinante pentru atitudinea hidoasă reafişată de T. Băsescu în aceste zile.

Motorul principal al fiinţei actualului preşedinte este Puterea. T. Băsescu se masturbează tot timpul în oglindă cu Puterea. A-şi impune voinţa, fără a ţine seama de părerea nimănui, a călca în picioare oameni, indiferent cât de valoroşi, care-i stau în cale, a ameninţa, a insulta şi a umili sunt exerciţii care îl fac să juiseze. Puţin îi pasă cât rău face României, atât pe plan intern, cât şi extern. Nu e nicio deosebire între atitudinea lui T. Băsescu faţă de Franţa şi Germania când acestea s-au opus intrării României în spaţiul Schengen şi modul în care s-a străduit să-l desfiinţeze pe dr. Raed Arafat.

Şi reuşeşte să-i masturbeze şi pe alţii. Cei care sunt atraşi de el, îşi autosatisfac prin gesturile lui frustrările mai mult sau mai puţin conştiente, dorinţa mocnită de Putere. Când T. Băsescu a cârâit cinic şi grotesc la televizor: "Cine pleacă? Ghici, ghicitoarea mea!", fiind vorba de alungarea de la locul său a unuia dintre rarii profesionişti oneşti din aparatul de stat românesc, iubitorii de Băsescu au icnit de extaz. Când a răspuns presei sfidător şi aberant, că nu interesează ce-a discutat el cu râzăreţul vraci politic Ciuhodaru, băgat pe o uşă şi scos pe cealaltă, cum nu interesează nici ce discută cu nevasta sa, aceiaşi au izbucnit fiecare în aplauze, chiar dacă taman atunci făceau sex.

Ce n-au înţeles iubitorii de Băsescu e că idolul lor nu dă doi bani pe iubirea nimănui. Ceea ce-l face să înflorească, ca demn exponent al sectei securisto-comuniste, este teama, respectul îngrozit, teroarea pe care o poate stârni.

T. Băsescu este întruchiparea înfiorătoarei fraze a lui George Orwell: "The sole purpose of Power is Power".

Cristian Tudor Popescu este senior editor al ziarului Gândul
zâmbeşte-mîine poate fi mai rău

marius_vfp

eu sincer nul suport pe base de cand so sculat el mai presus deo facut el firar TAXA BASESCU  cu lozinca aici sunt banii dumneavoastra pacaleala pe fatza chiar daca in acea perioada sau facut ceva asfaltari asa de ochii lumii , iar  la referendum lam votat .
spor .
stiu cate ceva din tot nu totul din ceva

filip

Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

serban-cristi

Avem in politica romana o gramada de kkti ,acesti kkti in loc sa puta ;f........... :nod:

pharaonu75

Citat din: filip din Ianuarie 12, 2012, 06:14:07 PM
Iata ce patesc investitorii straini.
http://www.capital.ro/detalii-articole/stiri/un-fermier-britanic-falit-si-cu-datorii-de-5-mil-lire-dupa-ce-a-pariat-pe-imobiliare-romanesti.html

Filip, nu le plange de mila "investitorilor"... aia au venit cu bani ca sa cumpere ieftin si sa vanda apoi la preturi de 3-4 ori mai mult.
Daca faceau productie de altceva (alimente, medicamente, bunuri) mai intelegeam... poate le plangeam si eu de mila... insa au venit ca sa faca "bisnita".


Ca sa ma explic: imi spunea un cunoscut, in urma cu vreo 4 ani (perioada boom-ului imobiliar) ca a fost in Austria si a vazut cateva vile de vanzare, cu 4-5 camere, complet mobilate, in statiunile turistice montane pe care le vizitase. Pretul cuprins intre 85.000 si 100.000 euro.
Nu l-am crezut! L-am pus sa se jure pe ma-sa! Mai ca imi venea sa il bat, pentru ca insista ca spune adevarul!
Si spunea... ca apoi l-au spus si altii care au fost pe acolo, persoane care nu aveau legatura intre ele... nici macar nu se cunosteau.

Nu imi venea sa cred pentru ca la mine in oras, un apartament cu 3 camere, la etajul 4 din 10, nemobilat, in bloc vechi de 30 de ani, s-a vandut cu 75.000 de euro. Iar aia era vila noua, cu 4-5 camere, mobilata... diferenta de 10.000-25.000 mi se parea prea mica.
Insa pretul lor era cel real, in timp ce al nostru era umflat artificial tocmai de acesti "investitori imobiliari".
Asa ca eu nu le plang de mila astora!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

mape 48-petru manea

Nu credeam sa-i dau dreptate lui basescu vreodata ---si uite ca ii dau dreptate cand a spus ca scoala romaneasca scoate tampiti ---ma refer numai la anumiti oameni "inteligenti "

POSTASUL

Citat din: mape 48 din Ianuarie 12, 2012, 07:42:45 PM
Nu credeam sa-i dau dreptate lui basescu vreodata ---si uite ca ii dau dreptate cand a spus ca scoala romaneasca scoate tampiti ---ma refer numai la anumiti oameni "inteligenti "
da si eu va dau dreptate  in acesta privinta  , dar mai grav  e ca dupa 90 la acesti ,,tampiti'' li sau dat si diplome ,platite bineinteles
A fi domn e o-ntamplare , a fi om e lucru mare.

emil.oltean

"Ghici ghicitoarea mea" cine este "PUPU DE LA UPU" ? Cei" inteligenti" ghicesc?