Romania in haos politic

Creat de dragos2006, Octombrie 13, 2009, 08:20:24 PM

« precedentul - următorul »

vulpea

ti-ar placea sa-ti zic romikelica ? imi placeai,dar se pare ca m-am inselat.totdeauna am cerut respect fata de varstnici,indiferent ce-or fi facut acestia la viata lor.am 70 ani,asa ca... . revezi ce am scris si o sa descoperi ca nu am imprastiat nimic dela Antene,doar m-au indignat mizeriile(apropos) debitate aici de Alutus se pare acompaniat si de Cipi.

cipik

Citat din: romikele din Februarie 23, 2016, 09:07:12 AM
Vulpito, afla ca eu nu am nimic cu ANTENELE, ci cu mizeriile si mizerabilii care le imprastie de acolo.
Daca s-ar limita la filme, sport si prezentare de stiri, ar fi cea mai ok televiziune... dar cand incep sa comenteze, al`de Gadea, Badea, si inca vre-o cativa.... imi vine sa arunc televizorul daca nu gasesc mai repede telecomanda.  :P

Uitandu-ma la tv mă simt manipulat, unele emisiuni chiar manipulat sentimental si emotional, am spus PUNCT. La mine acasa televizorul meu merge pe canale gen National Geographic, Discovery etc................ si bineinteles DESENE ANIMATE.
Zambeste, maine poate fii mai rau.
http://prepelitebucuresti.sunphoto.ro/

romikele

Citat din: vulpea din Februarie 23, 2016, 02:18:58 PM
ti-ar placea sa-ti zic romikelica ? imi placeai,dar se pare ca m-am inselat.totdeauna am cerut respect fata de varstnici,indiferent ce-or fi facut acestia la viata lor.am 70 ani,asa ca... . revezi ce am scris si o sa descoperi ca nu am imprastiat nimic dela Antene,doar m-au indignat mizeriile(apropos) debitate aici de Alutus se pare acompaniat si de Cipi.
Am impresia ca fie n-ai inteles ce-am zis, fie esti Badea, sau Gadea, sau alt ANGAJAT la antene.... ca altfel nu pricep remarca.... n-am nimic cu cei in varsta, ci doar cu cei care si-au pierdut uzul ratiunii, indiferent de anii din buletin.

sorinma

Citat din: cipik din Februarie 23, 2016, 05:53:25 PM
Citat din: romikele din Februarie 23, 2016, 09:07:12 AM
Vulpito, afla ca eu nu am nimic cu ANTENELE, ci cu mizeriile si mizerabilii care le imprastie de acolo.
Daca s-ar limita la filme, sport si prezentare de stiri, ar fi cea mai ok televiziune... dar cand incep sa comenteze, al`de Gadea, Badea, si inca vre-o cativa.... imi vine sa arunc televizorul daca nu gasesc mai repede telecomanda.  :P

Uitandu-ma la tv mă simt manipulat, unele emisiuni chiar manipulat sentimental si emotional, am spus PUNCT. La mine acasa televizorul meu merge pe canale gen National Geographic, Discovery etc................ si bineinteles DESENE ANIMATE.


Mai sunt si alte.programe inafara de desene animate? =D>
Cu cat stii mai mult, cu atat iti dai seama ca stii prea putin ...George Calinescu
Adevarul este rareori pur si niciodata simplu...Oscar Wilde

Cipi


pharaonu75

De multe ori, intre emisiunile Antenelor si cele de pe Disney Channel nu este nicio diferenta!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

vulpea

am dat un echivalent la vulpito. nu-mi plac diminutivele adresate mai ales cand nu ne cunoastem.sa-ti spun ca incep sa regret ca am cumparat 2 stupi de tip romikele cu si fara FAV ? la varsta mea n-am cum sa mai fiu angajat la Antene si,ca sa identifici clar si complect,afla ca sunt PENSIONAR BUGETAR.si mai ales,nu ma mai 'excita'nimic nici chiar numele lui Basescu,cum s-au exprimat perferatii tai.

vulpea



romikele

#4284
Citat din: vulpea din Februarie 23, 2016, 08:53:34 PM
PS.si cu asta am pus punct !
Chiar n-am inteles motivele ofensarii. Esti tolerat ca anonim pe forum, chiar daca am primit rapoarte prin care se cerea eliminarea ta si a lui alutus.
Diminutivul nu l-am folosit ironic, dimpotriva, dar daca te excita negativ, voi pune si eu punct aici oricarui dialog.


Edit:   scrisesem altceva... de dulce... dar am revenit pentru ca tot nu pricep cu ce putza calului te-am deranjat.
Stupii aia nu-s ai mei, nu-s facuti si nici botezati de mine.
Intamplator am folosit acel model cu unele diferente si am fost foarte multumit.... atat!
Somn usor!

tinumaftei

Oamenii nu ajung la jigniri decat atunci cand nu mai au argumente in favoarea opiniei lor!
Pentru mine daca ma jigneste cineva inseamna ca am dreptate!!
Mai grav este cand se jignesc doi!! Au amandoi dreptate? 

romikele

Eu nu jignesc, dar nu suport ca toti agaricii care nu ma cunosc sa se ia d`am`pulea de viata mea, fara nici un motiv.
Ma fac al dracului!!!!!!!!!!!! :dinti: :dinti: :dinti:

filip

Citat din: romikele din Februarie 23, 2016, 10:36:00 PM
Eu nu jignesc, dar nu suport ca toti agaricii care nu ma cunosc sa se ia d`am`pulea de viata mea, fara nici un motiv.
Ma fac al dracului!!!!!!!!!!!! :dinti: :dinti: :dinti:
Pastreaza un ton civilizat,fara a folosi cuvinte urate.daca nu te conformezi te Banez.
Ai un cartonas galben.
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

romikele


sorinma

Sa zic ... sa nu zic  si eu ceva?
Ma intreb ce mama naibi se intampla? Toti...pardon aproape toti parca sunt controlati la dos.
Lupta Romikele cu jumatate din cei care acum o luna erau "prieteni "pt ce? Nu toti sunteti de acord ca fiecare e liber sa-si spuna punctul de vedere? Nu ii multumeati toti pt informatii?
Ati incercat sau v-ati gandit daca sunteti in stare si cat timp  v-ar lua sa faceti ce face el? Ce v- a costat sa sa va folositi de forum?pe mine curentul din baterie...e mult?VA PREZENTAT CEVA APROAPE.PRIVAT CARE DACA VRETI IL LUATI IN CONSIDERARE DACA NU NU.
Si Romikele poate fi trecut sa fie ignorat daca vreti ...cred.
Si eu am comentarii pe care nu le citesc nici daca ma.plictisesc dar incerc sa nu jignesc pe nimeni.
Imi cer scuze lui Romikele ca nu am folosit un cuvant de respect ...domn sau chiar nene pt ca imi e superior in multe incepand de la varsta.
Cum ar fi sa vina cineva necunoscut la voi in casa sa va jigneasca ca ...ai fluierat in baie sau ai vase murdare in ghiuveta,
Numarati cati apicultori, de la care voi care jigniti si alti am invata si am mai fi avut de invat au renuntat sa mai posteze.
Cu cat stii mai mult, cu atat iti dai seama ca stii prea putin ...George Calinescu
Adevarul este rareori pur si niciodata simplu...Oscar Wilde