Romania in haos politic

Creat de dragos2006, Octombrie 13, 2009, 08:20:24 PM

« precedentul - următorul »

vulpea

PS.am votat in 2004 pe Basescu,desi stiam ce jaga de om este si asta numai de SCARBA fata de Nastase !!!.

D006

Citat din: bismark din Noiembrie 04, 2015, 01:11:15 PM
   ,am votat intodeauna pe cei care mi-au pus ceva in farfurie.
NU pot sa ma abtin de la un comentariu  :) Acest tip de gandire este specifica oamenilor care ne nasc , traiesc si mor SCLAVI ! in fapt asemenea gandire este SURSA RĂULUI pt. tot ce se intampla pe acest teritoriu carpatic de mai bine de 1000 de ani.

  Eu nu vreau sa-mi puna nimeni nimic in farfurie , eu vreau sa muncesc si sa-mi castig cinstit bucata de paine ! Nu vreau nici un fel de pomana de la nimeni ! vreau doar sa muncesc intr-o Romanie NORMALA , nu plina de lichele , lingai , slugi si pupincuristi . Vreau o Romanie a MUNCITORILOR , O ROMANIE HARNICA CE NU INTINDE MÂNA LA POMANĂ.

bmdna

Citat din: Dragos G. din Noiembrie 04, 2015, 05:18:07 PM
Citat din: bismark din Noiembrie 04, 2015, 01:11:15 PM
   ,am votat intodeauna pe cei care mi-au pus ceva in farfurie.
Eu nu vreau sa-mi puna nimeni nimic in farfurie , eu vreau sa muncesc si sa-mi castig cinstit bucata de paine ! Nu vreau nici un fel de pomana de la nimeni ! vreau doar sa muncesc intr-o Romanie NORMALA , nu plina de lichele , lingai , slugi si pupincuristi . Vreau o Romanie a MUNCITORILOR , O ROMANIE HARNICA CE NU INTINDE MÂNA LA POMANĂ.
=D> =D> =D> =D> =D>
Daca totul a iesit bine, inseamna ca ai gresit undeva!

bismark

    Si cine nu te lasa sa muncesti,eu? si eu am muncit si muncesc dar nu vreau sa vina din nou cei ce au taiat pensii si salarii findca nu aveau ce fura. :qp:
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

D006

  Generația copiilor mei imi vor da sansa sa mor in demnitate .  Ei ne vor salva . Bismark daca poti viziona clipul priveste cu mare atentie.



https://www.facebook.com/Liviu.Romania/videos/960246677376352/

G. Iulian

Nea Gică eşti un om deosebit şi ştiu că nu eşti rău intenţionat, dar România trebuie să fie a celor ce vor să fie lăsaţi să muncească şi nu a asistaţilor sociali - buni de muncă.

pharaonu75

Incepand de aseara iubesc facebook-ul!  :yes:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

apicola2015

Citat din: bismark din Noiembrie 04, 2015, 05:49:11 PM
    Si cine nu te lasa sa muncesti,eu? si eu am muncit si muncesc dar nu vreau sa vina din nou cei ce au taiat pensii si salarii findca nu aveau ce fura. :qp:

Cand pleci din Sidex cu x salariii compensatorii(pt.ce?!),normal ca-i plangi pe psd-isti.

G. Iulian

Nu a plecat din Sidex nea Gică, informează-te înainte.

Aurel

    "Schimbarea sefilor,bucuria prostilor".Asa suna un proveb din popor.
  Romania nu va fi niciodata a celor ce muncesc .Va fi intodeauna a celor ce-i exploateaza,excrocheaza,manipuleaza si umuilesc  pe cei ce muncesc si pe cei naivi cu gura mare si doar atat.
   

Aurel

Citat din: apicola2015 din Noiembrie 04, 2015, 06:26:05 PM
Citat din: bismark din Noiembrie 04, 2015, 05:49:11 PM
    Si cine nu te lasa sa muncesti,eu? si eu am muncit si muncesc dar nu vreau sa vina din nou cei ce au taiat pensii si salarii findca nu aveau ce fura. :qp:

Cand pleci din Sidex cu x salariii compensatorii(pt.ce?!),normal ca-i plangi pe psd-isti.
Nu cunosc daca e asa dar ma intreb:Sa fi lucrat intr-un combinat chimic este o munca? Aici nu cred ca se pune problena de a plinge pe cineva.

Alutus

Derbedeii* au demisionat. Urmatorul pas necesar pentru a scapa de gunoaiele* din parlament, este desfasurarea rapida a ALEGERILOR ANTICIPATE
* ce zici de atata moderatie ?
Sa nu uiti Darie!

vulpea

vrei sa facem un pariu pentru ANTICIPATE ? pentru ca nu-mi place PSD.ul,as fi fost deadreptul fericit daca nu ar fi castigat Dragnea sefia.pronosticul meu este,depe acum,ca,sub Dragnea,PSD.ul va iesi foarte intarit si,spre uimirea generala,va da un "flit" umilitor/usturator Noului PNL.si asta numai datorita "reevaluarii" celor din PDL ! A FOST O GAFA POLITICA MONUMENTALA a celor dela PNL !.

orbanstefan64

 ( Am citit cea mai dură,tranșantă, nemiloasă dojană meritată transmisă poporului meu de un ambasador străin. Un fel de mă, măi românilor, sunteți întregi la minte? O spune nu un neica nimeni, ci ditamai ambasadorul Norvegiei la București. Omul ăsta, diplomat venit dintr-o țară în care nu prea crește nici grâul, nici pătlăgica, nici floarea soarelui, nici leușteanul, nu pricepe cum o țară cu un asemenea pământ, toată traversată de gârle și izvoare și izvorașe, capabilă să hrănească fără probleme, cu îndestulare, 80 de milioane de oameni, nu-i în stare să hrănească o populație de cinci ori mai mică. E un uriaș paradox, zice ambasadorul, exprimându-și astfel perplexitatea. E, citesc eu pe dedesubtul răgnetului dojenitor,  o idioțenie.

(Cum să imporți tu, România, cireșe din Africa de Sud, usturoi din China, fasole din Etiopia, praz din Egipt, mere din Polonia, lăptuci din Brazilia? Cum să cumperi struguri când ai podgorii care produc cele mai diverse soiuri de masă și de vin încât să umpli toate mesele princiare ale lumii? Cum să cumperi măi România, nu ți-e rușine, struguri de masă din soiul Italia veniți chiar din Italia când și nesăpată o vie de la Drăgășani sau Pietroasele sau Valea Călugărească sau Odobești îți poate da struguri de masă la fel de buni, dacă nu mai buni decât cei cumpărați din Cizmă și stropiți abundant cu pesticide?

Se miră ambasadorul Norvegiei, azi, într-o conferință publică și o sută de politicieni și oameni de afaceri și de gură casă prezenți în sală îi dau tâmp dreptate și apoi pleacă acasă liniștiți. Alo, domnule Guvern, ai vreo soluție să nu mai cumpărăm praz din Egipt fiindcă se ridică Nea Mărin din mormânt, fiindcă-i insulți nu doar Băileștii, ci și opera umoristică? Alo, nea ministrule agricol, ai vreo idee cum să nu mai cumpărăm vagoane de usturoi din China, fertilizat cu căcat uman, fiindcă chinezii nu aruncă nimic și găsesc utilitate și productului ieșit din găoază, și să folosim usturoiul nostru, îngrășat cu gunoi de grajd, fiindcă la noi crește un usturoi mai bun și mai usturoi ca usturoiul lor, cu condiția să-l pui în pământ?





Ne spune, nu un neica nimeni, ci un diplomat care nu-și pierde cumpătul cu una cu două, uluit – din iubire pentru noi fiindcă altă motivație n-ar avea – că suntem, ca să nu zică idioți, paradoxali. Da, nea norvegianule! Suntem un paradox european. Și dacă mai cauți nițel mai găsești și alte paradoxuri. Îți mai zic eu unul. Acum un sfert de veac exportam mobilă în toată lumea. Pădurile noastre erau vândute ca viori și paturi și scrinuri sculptate. Nemții cumpărau, era singura șmecherie îngăduită, în lădițe de lemn, musai în lădițe de lemn, legume și fructe românești. Îi interesau în primul rând lădițele. Azi vindem, în lumea arabă mai întâi, apoi în lumea europeană și-n toate lumile, exclusiv bușteni. Lemn brut. Cumpărăm de-ale gurii. Cumpărăm grâu în țara grânelor și cumpărăm cireșe. Când, mă întreb, vom cumpăra dude? Din Guinea Bissau sau din Tanganica? Și zarzăre. Încă nu importăm zarzăre. Să cumpărăm și zarzăre. Da, domnule norvegian, ai slobozit un strigăt pe care-l recepționez ca pe o dovadă de dragoste. Transmite dragostea asta care să ne trezească, chiar dacă te ferești să ne numești  idioți, ci doar paradoxali. )

bio

#3839
Citat din: Dragos G. din Noiembrie 04, 2015, 05:18:07 PM
Citat din: bismark din Noiembrie 04, 2015, 01:11:15 PM
   ,am votat intodeauna pe cei care mi-au pus ceva in farfurie.
NU pot sa ma abtin de la un comentariu  :) Acest tip de gandire este specifica oamenilor care ne nasc , traiesc si mor SCLAVI ! in fapt asemenea gandire este SURSA RĂULUI pt. tot ce se intampla pe acest teritoriu carpatic de mai bine de 1000 de ani.

  Eu nu vreau sa-mi puna nimeni nimic in farfurie , eu vreau sa muncesc si sa-mi castig cinstit bucata de paine ! Nu vreau nici un fel de pomana de la nimeni ! vreau doar sa muncesc intr-o Romanie NORMALA , nu plina de lichele , lingai , slugi si pupincuristi . Vreau o Romanie a MUNCITORILOR , O ROMANIE HARNICA CE NU INTINDE MÂNA LA POMANĂ.

...hai ma lasa gargara asta ieftina.

Nu mai vorbii atit de munca ca habar nu ai ce este aia .

Uita-te la pagina personala a lui nea Bismark si uitate si la pagina ta personala.  Sterge nea Bismark cu tine pe jos in ceea ce priveste munca si simtul datoriei .


Citat din: Alutus din Noiembrie 04, 2015, 07:30:21 PM
Derbedeii* au demisionat. Urmatorul pas necesar pentru a scapa de gunoaiele* din parlament, este desfasurarea rapida a ALEGERILOR ANTICIPATE

...chiar crezi ca alegerile anticipate ne vor scapa de lichelele din parlament . Suntem aceeashi tara , acelashi sistem care nu se va schimba cu niste alegeri anticipate .

Am impresia ca multi nu au realizat evenimentele care le-au trait in ultimii 25 de ani .
Imi aduc aminte de 1996 cind a cistigat CDR-ul alegerile ...toata lumea in extaz  ca vin la putere aia care au fost in inchisorile comuniste si aduc raiul in Romania ... dar ne-au rupt gura cu ministrii de talia lui Ciorbea si Radu Vasile .
...apoi alte si alte alegeri care nu au schimbat nik in Romania .


Citat din: pharaonu75 din Noiembrie 04, 2015, 06:14:59 PM
Incepand de aseara iubesc facebook-ul!  :yes:

..ca tot venii vorba de facebok....
Ultimii 2 presedinti au fost hotariti de facebok . Cu Basescu s-a lamurit lumea ce si cit a putut... iar actualul presedinte , dl Iohanis multi cam uitasera de el ca nu prea sa auzit nik de el multe luni bune dupa alegeri .... vedem ce va realiza pe viitor dl Iohanis .

Poate generatia facebok i-si va aduce aminte cum Basescu a pus jandarmii sa ii cotonogeasca cind erau in strada si ii cereau lui Basescu sa plece ....macar Ponta a avut ceva in plus la capitolul onoare si si-a dat demisia .

Romania a avut dupa Revolutie destui prim-ministrii...
Stati fiecare dintre voi 2-3 clipe ginditi-va la trecut si incercati sa realizati un clasament care ar fi fost cel mai bun prim-ministru dintre toti care ia avut Romania de la Revolutie incoace . Poate toti au fost "prosti" dar tot trebuie sa fie unul cel mai capabil dintre toti prostii si apoi vedem ce si cum .


Stau si ma intreb:  care a fost vina lui Ponta ca un patron de local a inchiriat spatiul unora sa faca un concert si aia la cit de timpiti  au fost sa faca foc de artificii intr-un asemenea spatiu ..???
. Hai ca muzicienii respectivi aveau "creier de aluna" si doreau multe artificii ....dar firma "profesionista" care a asigurat spectacolul pirotehnic nu au realizat ca spatiul respectiv este impropriu pentru asa ceva ?...


...politica este "ciudata"..