Romania in haos politic

Creat de dragos2006, Octombrie 13, 2009, 08:20:24 PM

« precedentul - următorul »

vulpea

cred ca esti prea optimist. cred ca amandoua zicalele sunt valabile,dar tu din care crezi ca faci parte:1.TRAINDO SPERANDO,MURINDO CACANDO;2.TRAINDO CACANDO,MURINDO SPERANDO ?.

vulpea

PS.firea omului se schimba NUMAI prin moarte( atunci cand moare).Romania se va putea vindeca numai atunci cand va avea oameni cu firi benefica !!!

oroles

Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

bio

Citat din: oroles din Octombrie 29, 2015, 03:23:37 PM
Daca va intereseaza...
Mie mi s-a parut interesant.

http://www.presalibera.net/video-cum-a-ajuns-bodyguardul-lui-miron-cozma-general-cu-4-stele-si-sef-peste-guverne_1822494.html

Ani de zile erau 2 partide .PSD@PC-ul pe deoparte si CDR-ul , PDL si care au mai fost in partea cealalta.
Oricare din ei cistigau algerile aveau nevoie de UDMR sa poata guverna.
Tatuca Iliescu si-a adunat odraslele si au realizat un partidulet condus de cineva loial sistemului lor  .
Asa a aparut al treilea partid.... sa nu mai fie nevoie de solutia UDMR in guvernarea tarii .

...... si in plus  sa nu mai fie nevoie ca parlamentarii sa treca direct de la stinga la dreapta sau invers ca prea batea la ochi ,...ci sa treaca intii pe la echipa lui Gabriel Oprea ca sunt "de centru" .

Alutus

Citat din: bismark din Septembrie 26, 2015, 02:27:55 PM
    Iarta-i Doamne ca nu stiu ce spun...Si am mai spus-o,cei care posteaza aici(unii nu toti) ori sint platiti sa enerveze sau.....
Poate ca azi 4 noiembrie 2015  ora 0 25 min , miile de oameni din piata universitatii, te vor ajuta in sfarsit sa pricepi de ce postam. Si ei sunt platiti?! Rusine!
Sa nu uiti Darie!

bismark

    Mie imi este rusine ca au murit copii in cluburile de carton ale spagarilor si cumetriile care s-au instalat in toate primariile din Romania unde totul se construieste prin pile,cunostinte si relatii si unde nimeni nu mai controleaza cum functioneaza de la cele mai mici buticuri pina la cele mai mari constructii care in caz de un cutremur mai mare se vor narui peste mii de oameni.Nu eu am dat Liber in 25 de ani la constructia unui Bucuresti din carton,plastic si bureti.Nu, eu am dat Liber la consumul de etnobotanice si bauturi alcolice la toate colturile de strada. Nu eu am pus in fruntea tarii oameni care au fost intreresati de propria avere si de neamurile lui.Se vede mina unora ca tine care nu stiu decit sa critice,dar ai putea sa spui ce ai facut tu in cei 38 de ani, bun pentru acest popor.Ai creat un loc de munca pentru un tinar care sa nu moara intr-un club de carton de la o scintee?.NU, sint sigur dar stii sa critici.Eu asa cum am zis am construit si am facut ceva pentru tara asta si pe care cei ca tine ii apara.Azi fac coada la DNA si ti se zbirleste parul in cap cind auzi cit au furat,bani care se puteau realiza cluburi pentru tineri in conditii de siguranta.Sa iti fie RUSINE tie si lui Basescu care vrea sa nu se inchida cluburile de carton si care au fost construite toate in mandatele lui si a altor primari care ar trebui sa raspunda in corpore ajunsi primari tot prin spaga nu prin merite. :qp:
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

pharaonu75

Citat din: bismark din Noiembrie 04, 2015, 07:32:50 AM
1.    ...Ai creat un loc de munca pentru un tinar care sa nu moara intr-un club de carton de la o scintee?...
2.    ...Sa iti fie RUSINE tie si lui Basescu care vrea sa nu se inchida cluburile de carton si care au fost construite toate in mandatele lui si a altor primari care ar trebui sa raspunda in corpore ajunsi primari tot prin spaga nu prin merite. :qp:


1. Nea Gica, oamenii aceia nu au murit din cauza lipsei unui loc de munca, ci din cauza coruptiei din sistem si a lacomiei celor care trebuia sa la asigure conditii omenesti!
2. De ce nu le-a inchis Ponta in toti acesti ani de guvernare? Basescu e de vina? Basescu le-a dat avize? Basescu aduna spaga lunara de la patroni?

Eu cred, totusi, ca te uiti in directia gresita!Uita-te acolo unde mor oameni, fie ca sunt in timpul serviciului, fie ca sunt in timpul liber.
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

mape 48-petru manea

Au murit din cauza coruptiei generalizate in principal  si justitiei care se face pe ochi frumosi sau urati ca tot aia e  :qp:

pharaonu75

Nu doar justitia se face pe ochi frumosi si de "dragul" vremelnicei stapaniri. Totul este asa in Romania.
Pentru asta au iesit zeci de mii de oameni in strada aseara... si tot pentru asta vor mai iesi si in zilele urmatoare, sau ori de cate ori vor fi impinsi de nesimtirea si lacomia guvernantilor, idiferent de culoarea politica, pe care oricum si-o schimba in functie de interesele de moment.
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

cornelioandanciu

Pai stati sa vedeti ce se intampla in carierele din Bihor,sauexploatari miniere la zi, cum li se mai spune, nimeni nu respecta nici o regula, de la personal angajat la negru , pana la nerespectarea proiectelor cadru de exploatare si a conditiilor de mediu, nu se respecta parametrii carierelor, unghi de taluz, unghi general de taluz, latimi de berme in special cele de siguranta, etc, nu le are nimeni treaba. Traiasca coruptia !
Va salut.

Alutus

#3820
Va inteleg perfect pe cei ce nu intelegeti critica, pentru ca va este dor de linistea de moarte pe care o asigura  unanimitatea cultivata de stapanii communisti. Ati demonstrat-o din plin la ''alegerile'' pentru sefia PSD,  desfasurate dupa principiul biblic : Vrei femei Adame? Alege! Sau cel crestniesc: Vrei nu vrei , bea Grigore aghiazma! Coruptia pe care o acuzi cu orice prilej, se putea sesiza cu usurinta , la aceleasi alegeri, in toate localitatile tarii, cand se inghesuiau la " vot" adica la juramantul de credinta fata de umbrella comunista a PSD, toata crema "ntelectualitatii" si a "intreprinzatorilor "din Romania. Sute de secaturi si ciurucuri , semidocti , invartitii  societatii, pensionati cu anticipatie, colonei si militieni pensionati la 45 de ani, fiii lor , mostenitori ai functiilor lasate cu limba de moarte de catre parintii lor , fosti activisti mai mari sau mai mici, absolventii "universitatilor" de subsol si din soproane si mai ales parazitii bine platiti din regiile si intreprinderile de stat, platite la gross, cu prime de concediu si de varza pentru murat, de miel,  de Pasti , de Craciun,  indemnizatii pentru fatatul catelei preferate, scutiri de taxe la apa, gaz, current, cu masina de serviciu si cu servicu pentru sotie la aceleasi intreprinderi -lipitori, copii si amante, gratulati cu locuinta de serviciu pe care o cumpara in primul an dupa mutare, la pret de combina muzicala. Erau acolo , in par capusele de la Hidroelectrica, de la electricele de toate felurile, de la Transgaz , regiile de paduri si alte rîi si pecingini ale tarii.  Toti cocotati prin ,,munca lor,"acolo unde ar fi putut fii si copii tai, nevoiti sa plece in lume.  Arati indignat spre o coruptie nebuloasa, fara corupti. Spune-le pe nume coruptilor!   Sau poate cumetriile si incuscririle fac parte din lupta anticoruptie. Ce le poti cere unor functionari ,cand coruptia pute in varful guvernului si a parlamentului rusinii. Sau poate lantul familial Ponta- infractor evazionist, socrul Ilie Sarbu- traffic de influenta, dulcea Daciana- nevasta si Udre reciclata, Cazanciuc ministru si var cu infractorul, Oprea –general de izmene si nas-cumatru,  sunt dovada integritatii morale supreme?! Ori poate esti de accord cu calificativul:surda in hora sau merge la Bruxel de pomana, iesite din gura unui derbedeu de pe maidan, care ne propune mitocania in locul decentei?! S-ar putea sa ai dreptate. Atunci argumenteaza, cu fapte si personae, nu cu dorinte si barfe auzite la marginea islazului.
Ai agrea linistea in locul criticii , ma acuzi ca sunt basist. Ca sa te dezumfli odata pentru totdeauna, citeste postarile mele de pana in dec'12 . Pentru tara asta Basescu a fost nociv , insa Ponta elevul sau l-a depasit de mult.
Ma tot acuzi ca nu am facut nimic pentru tara asta. Nu-ti poti inchipui cate am facut si fac pentru tara asta! Printre altele, platesc taxe pentru ca sa statul, bun, rau, sa poata plati pensii la unul si la altul. Si te asigur ca mi-e greu, insa nu-mi pare rau. Si am mai realizat ceva. Am reusit sa determin un cetatean al Romaniei sa-mi retina anul nasterii. Pentru acest lucru chiar sunt mandru.

Special! Tu nu ai facut nimic pentru mine si nici pentru alti romani. Daca ai pus undeva o caramida, daca ai batut un cui sau ai strambat un fier, ai facut-o exclusiv in interes personal. Nimeni nu-ti datoreaza nimic. Poate cei de la canalizare ca le dai de lucru. Cei care au facut tot ce au putut pentru mine, care s-au sacrificat cu adevarat pentru mine, au fost numai si numai PARINTII MEI. Au pentru totdeauna respectul si iubirea mea.
Sa nu uiti Darie!

vulpea

Alutus,nu mi-ai raspuns la intrebare !si fi atent la ce scri,pentru ca Special.ul se poate referi si la parintii tai(ca doar au trait si ei pe vremea impuscatului).pe vremea aia circula o vorba :spune-mi unde lucrezi ca sa-ti spun ce furi !apropos: ce au lucrat parintii tai atunci ?  si nu ma convingi ca ai facut ceva pentru tara asta,daca esti mandru DOAR ca ai facut pe cineva sa-ti retina anul nasterii.nu crezi ca asa se manifesta EGOCENTRISMUL ? te asigur ca,in mare, sunt de acord cu ce ai scris...dar,nu toti cei in varsta sunt urmasii nomenclaturistilor comunisti.si de asemenea nu cred ca la varsta pe care o aveai la "revolutie",ai realizat adevarata realitate a perioadei comuniste si sensurile corecte ale filozofiei comuniste si mai ales distorsiunile grosolane in aplicarea practica a aceste filozofii.precizez doar ca nu am fost niciodata membru de partid+secretarul de partid dela mine dela intreprindere a fost fortat sa plece din cauza mea dupa "revolutie"+am pierdut bacalaureatul/1963 pentru ca n-am stiut de Plenara  PCUS/1963 ,inclusiv Miscarea muncitoreasca  la 18... ,fapt pentru care am luat nota 3 !"concluzie":"zici" bine dar....cu mai multa moderatie si mai "discernere" a faptelor din trecut(viata este extrem de complexa,nu ca alba-neagra). 

bismark

    Eu,nu am un partipri pentru anumiti politiceni,am votat intodeauna pe cei care mi-au pus ceva in farfurie.Acum o sa fiti multumiti ca macar unii au demnitatea sa se retraga cind hotii vor din nou la ciolan,ca asta vreti asta o sa aveti.In urmatoarele zile totul se va narui si tot noi vom plati si cresterea euro la imprumuturi si scumpiri in lant.Cine va guverna aceasta tara praduita si ocupata zi de zi de cei care nu ne vor binele.Cu respect pentru cei care inteleg ca totul se face pentru ruinarea Romaniei. ^:)^
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

claudiu_tgv

De asta nu se dezvolta Romania. Ca unii castiga din distrugerea ei. Pacat!

vulpea

bismark,nu te grabi sa tragi concluzii gresite privind demnitatea unora.am avut de a face cu "pisicul" de Ponta,inca din 2000,cand a fost seful corpului de control al lui Nastase-o jigodie de om !.imagineaza-ti sa vina asta in 2001 la Administratia Strazilor din Bucuresti,sa caute cauze si sa motiveze pentru ce a fost desfiintata AS in 2000 !!!(deci RETROACTIV ????).am lucrat in Primaria Capitalei si stiu"cati bani"fac Basescu+Videanu+OPRESCU/mai ales,care pot fi invinuiti "cu acte in regula" de GESTIONARE FRAUDULOASA A BANULUI PUBLIC.sunt simpatizant PNL,am votat USL,in nici un caz PSD/Ponta la guvernare(sub nici o vorba sa fie vorba de algoritm politic,ci o coalitie de guvernare).cum,tot la fel de adevarat,nu mai sunt simpatizant al Noului PNL,care va disparea ca partid,la fel ca PNT.CD !incurcata situatie politica,NU ???