Romania in haos politic

Creat de dragos2006, Octombrie 13, 2009, 08:20:24 PM

« precedentul - următorul »

bismark

    Nu mai credeti in juraminte chiar si cu mina pe biblie,nu a lovit copilul nici in fata si nici in piept cu pumnul :rotfl:,ei se jura ca nu fura si i-au prins cu rata-n gura.Si multi de pe acest forum i-au sustinut si nici acum nu sint convinsi ca asa este,dar cei care i-au aparat pina acum au intors armele si va urma macelul,pina  in pinzele albe,se vad plasele pline cu beneficiarii regimului basist de la primarii pina la apropiatii lui de care vrea sa se descotoroseasca ca de varooa sa scape el.Eu cred ca nu va scapa ca i sa lipit mafia ca marca de scrisoare.Cu respect pentru omul cinstit. ^:)^
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

Alutus

Citat din: Muntoiu Radu din Februarie 06, 2015, 11:53:45 AM
Fata de centre "civilizate" ce Londra, New-York, etc (unde ti se arunca cu galeata cu excremente in cap) te asigur ca la acea data satele Romanesti erau oaze de curatenie si civilizatie.
Este revoltator ceea ce ti s-a intamplat. Intrebarea este de ce nu te-ai adresat  curtii internationale de la Haga sau CEDO - Strasburg. Lucrurile nu trebuie lasate asa. Doar si Papa era convins ca unde paste Miorita, este gradina Maicii Domnului. Este un soc care te pune pe ganduri si iti recconfigureaza convingerile. Te poti intreba daca Horia si ai lui au existat, de ce  Tudor a strans pandurii , daca Mos Ion Roata a trait pe undeva, daca rascoala din '907  chiar a aprins tara? Te poti intreba ce situatie a descris Zaharia Stancu?  S-au revoltat oare pentru gropile din asfalt, sau pentru apa calda de la robinet? Sau de ce aproximativ odata cu calatorii europeni prin tarile romanesti, Dinicu Golescu constata cu amaraciune: Dupa atata timp suntem ultimii dintre neamuri . Sau de ce Brancusi, intors doar o singura data pe plaiurile natale, la zise neamurilor sale, la un pahar de vorba: Bă! Cand plecai d-aci, va lasai saraci si prosti. Acu va gasesc si mai saraci si mai prosti.  PS  In afara de pavel corut mai exista si alti romani, printre care cei mentionati mai sus. Incearca si cu ei.
Sa nu uiti Darie!

D006

   Daca urasc ceva din inima la acest popor  roman este faptul ca ne raportam la trecut . Una , doua se incepe cu povesta despre daci si romani , se trece prin Stefan cel Mare si Mihai Viteazu , se da ceva in unguri , o tangenta la Ceausescu , obligatoriu ceva despre Basecu si pentru a fi la moda o vorba de duh despre Nuți Udrea. Obligatoriu se da vina pe trecut.
  In PLM noi chiar nu avem viitor ??? ChiAr nu pot sa aud pe un roman sa spuna ca in anul urmator va evolua macar putin ? Nu tata , trebuie sa injuram pe Base si pe Udrea ...  parca asta imi tin mie de foame . OK , intra Nuți la bulau ca a mancat boabe de la Cocos , asta inseamna de de maine drumurile judetene din Romania vor fi asfaltate ?
  Cine se leaga de Base este un ratat iar cine vorbeste aiurea de Nuțica este doar un onanist ratat. PUNCT !

bio

Citat din: dragos2006 din Februarie 07, 2015, 10:50:26 AM
  ......Nu tata , trebuie sa injuram pe Base si pe Udrea ...  parca asta imi tin mie de foame . OK , intra Nuți la bulau ca a mancat boabe de la Cocos , asta inseamna de de maine drumurile judetene din Romania vor fi asfaltate ?

Hai nu-i m-ai pupa in cur pe basisti ..... Dar cind ii injuri pe aia de la PSD i-ti tinea de foame..?.

Citat din: dragos2006 din Februarie 07, 2015, 10:50:26 AM
\cine vorbeste aiurea de Nuțica este doar un onanist ratat. PUNCT !

..si care o pupa in cur atita pe nutica este doar un limbist amarit .

Pentru unii cu minte scurta, le readuc aminte cum incerca sa o bage basescu in fata pe blonda si ea daca este proasta mai se si afisa.

http://youtu.be/3-xRVF46ews

si mai multe..

http://youtu.be/Dyld7Zz-jiU

NiKoN

Un prieten adevarat nu poate fi cumparat, dar poate fi vandut!

bio

Citat din: dragos2006 din Februarie 07, 2015, 10:50:26 AM
  ....
  In PLM noi chiar nu avem viitor ??.....
  ....

..fara fonduri europene, de sifonat, multi din "apicultorii" aparuti peste noapte sigur nu au nici un viitor.

Citat din: dragos2006 din Februarie 07, 2015, 10:50:26 AM
  ....
  Cine se leaga de Base este un ratat ...... PUNCT !

Chiar ai in singe ADN de arbitru ???..... trebuie sa zgindaresti rahatul sa te bage careva in "origini"...

Ia sa aducem aminte lumii care a fost cel mai ordinar presedinte al Romaniei, asa sa sughiti oleaca..
. Cit de ordinar a fost Basescu sa apara in  in fata poporului  sa le spui ca le furi din salarii  25% , dupa ce in campania electorala le-ai promis "sa traim bine"..:))

http://youtu.be/kar6M8j7j1M

istodorescu vasile

eu nu simpatizez pe nici care din taberele politice, toti sau cea mai mare parte a politicienilor sunt la fel.cu aceasta clasa politica nu am cum sa ma gindesc la un viitor mai bun decit prezentul si trecutul.acolo la virf toate se invirtesc intr-un cerc vicios, din care nu cred ca se poate iesi prea curind, fiindca adevaratele valori, oamenii profesionisti si cinstiti si capabili in domeniile lor, nu intra in mizeria numita politica, iar daca vreunul corect ar intra, este linsat prin diferite metode, de catre clanurile mafiote care au pus stapinire pe tara.
dupa 89 am fost pradati de ciuma rosie (PDSR) distrugindu-se toata industria tarii,fabrici intregi taiate si duse la fier vechi, apoi a venit ciuma portocalie care s-au infruptat din banii veniti de la coana europa,si-au aranjat viitorul la toate neamurile, unii din ei mai merg pe la puscarie si dupa 2-3 ani ies, si reiau activitatea . acum ne-am pricopsit din nou cu (PSD), fostii comunisti care au imbracat hainele democratiei mult visate de popor, care ne arata cit ne-au furat portocalii. daca erau ei am fi fost furati mai putin?niste jeguri.
cum sa ma gindesc la un viitor altfel decit cel prezent cu acesti conducatori?  pe zi ce trece datoriile tarii cresc din ce in ce mai mult, bani care vor trebui inapoiati tot de catre popor, oare in asemenea conditii vom avea un viitor mai bun? m

bismark

  Am mai zis-o sa intre la puscarie toti hotii indiferent de culoare,rosii,galbeni sau portocalii dar sa dea dublu inapoi ca anii nu se mai intorc si nici noi nu mai traim o data acesti ani.Care  acum vor sa dreaga busuiocul ca nu toti sint la fel,eu le spun ca sint ca cine a pus mina o data o pune si a doua oara.Asa ca astia a lui Iohanis daca vor sa intre la guvernare e musai sa se lepede de satana adica care au mai ciupit din taxele noastre,iar astia de acum lasati sa-si termine mandatul ca pina atunci ii curata DNA-l pe toti.Cu respect ^:)^
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

dan sebastian

Eu zic ca e semn de imbunatatire. Pe langa faptul ca au fost chemati se vad si rezultatele, adica condamnarile. Inseamna ca justitia a inceput sa se miste din ce in ce mai bine. Daca nu baga si Oltchimul la fier vechi e mare minune. Toata industria in tara asta a fost pusa pe butuci de cei de la fmi si ue. Inchideti tot si va dam noi transe, bla bla. Eram incomozi ca o concurenta pe piata libera. Ce sa faca vesticii, ne-au cumparat sa ne poata manevra cum vor. Sarim cum ne canta, cat de sus vor ei.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

stefan1

  Nici eu nu pricep cum se negociaza cu FMI. Spunea recent ca ne dere sa privatizam CFR-marfa, Posta si Oltchim! Sun ca toate au datorii istorice, dar in ultima vreme toate sunt pe profit. Atunci de ce sa le dai altora??? Sunt si sectoare strategice. In caz de razboi, CFR trebuie sa serveasca tara. Daca este particulara ce se face? Daca o vand, o cumpara iar rusii, o demonteaza si o duc la ei, cum au facut cu toate otelariile si acum vad ca au inceput si cu rafinariile! Posta este iar un sector strategic iar ca valoare a tuturor proprietatilor ei, niciodata nu va fi platita in pretul de vanzare. Culmea e ca guvernul nu a spus ca nu le va vinde, doar au spus ca vrea sa le faca si mai rentabile, sa le vanda mai bine.

  Am urmarit aseara interviul lui Lenuta la "b1". E fara indoiala o femeie inteligenta. Pacat ca isi foloseste mintea la prostii. De fapt a fost in scoala lui Base si urmeaza o linie de complicitati care se gaseste cred la toate partidele politice. "Cu orice pret sa ajungem la putere, ca apoi stim noi sa ne scoatem banii cheltuiti pe pomeni electorale si sa ne asiguram pentru 10 vieti atat pe noi cat si pe toate neamurile noastre." Cum sa pretinzi 10% (uneori 30%) din valoarea la toate comenzile de stat? Diferenta dintre prosperitate si faliment sunt 1-2 procente peste sau sub valoarea reala a unei afaceri. Ori daca 10 % din valoarea unei lucrari se fura, e clar te indrepti spre faliment.
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

davcosti

Au ajuns unde și-au dorit: Să ne urâm între Noi și Ei apar mereu ca oameni Noi!
Asta se întâmplă de 25 de ani, mai mult decât au stat oamenii lui Ceașescu, continuat cu Iliescu același regim spoit, travestit Capitalist!
Nu vedeți că se toarnă gargară în fiecare zi la televiziuni, să nu putem să ne înțelegem între noi? Dacă am fi fost uniți și voiam să luăm
atitudine pentru noi, nu mai stăteau atâta acolo să ne mintă, să ne fure, să ne sfideze cu aroganța și legile lor adaptate doar pentru Bunăstarea Hoților? Nici aici, cum încearcă cineva să spună, să ia atitudine e ca peste tot, vine unul cică documentat și-l bușește, îi replică că altfel este
Democrația pe Dâmbovița! O înțeleg doar cei cu principii și interese comune!
Acum au apărut și motivații: Ești Băsist, ori ești Roșu PSD-ist, același sistem, aceiași oameni, dar noi suntem prostiți cu alte lozinci!
Restul mizează pe orgoliul românesc, care avem din belșug și astfel ei sunt cei care câștigă și noi pierdem mereu!
EI RĂMÂN ÎN FUNCȚII, FURĂ MEREU! NOI COTIZĂM CU ALTE TAXE ȘI IMPOZITE LA GREU!
http://davcosti.sunphoto.ro/ Tot timpul învățăm!

Muntoiu Radu

Citat din: Alutus din Februarie 07, 2015, 10:42:58 AM
Citat din: Muntoiu Radu din Februarie 06, 2015, 11:53:45 AM
Fata de centre "civilizate" ce Londra, New-York, etc (unde ti se arunca cu galeata cu excremente in cap) te asigur ca la acea data satele Romanesti erau oaze de curatenie si civilizatie.
Este revoltator ceea ce ti s-a intamplat.

Era vorba de orasele de acum 100 si ceva de ani - "pe vremea aia se arunca...". Atunci obiceiul era sa se tina o galeata pt nevoi in camera si sa se goleasca pe geam, in strada. Cineva zicea ceva de satele romanesti din vremea aia, dar macar aia aveau buda afara, nu in strada...
Mi s-au intamplat mie multe in Londra moderna - Anglia e plina de tepari si hoti autohtoni si Londra e capitala lor. Plus ca e si capitala alora mari, care fura tari intregi...

D006

Udrea este acuzata ca a obtinut beneficii electorale in an neelectoral ....  tara lui Pulimec imparat ...

Citez :  In dosarul "Gala Bute", Elena Udrea este acuzata ca a luat decizia organizarii evenimentului, in urma unor discutii cu Rudel Obreja, presedinte al Federatiei Romane de Box, si le-a cerut subordonatilor sai de la Ministerul Dezvoltarii Regionale si Turismului sa gaseasca solutii de incheiere a contractului privind finantarea evenimentului, urmarind obtinerea unor beneficii electorale, prin asocierea imaginii sale cu cea a lui Lucian Bute.

  Daca iti asociezi imaginea cu cea a lui Bute devii infractor ...

Muntoiu Radu

Citat din: Alutus din Februarie 07, 2015, 10:42:58 AM
Doar si Papa era convins ca unde paste Miorita, este gradina Maicii Domnului.

Vaticanul e anti-Crestin de la inceput. Vorbele respective au fost aruncate de papa pentru ca venerarea Fecioarei Maria - cunoscuta si ca "Imparateasa Cerului" in Ortodoxie si Catolicism (Ieremia 7 spune ca Imparateasa Cerului e un demon) - este interzisa de Biblie

Citat din: Alutus din Februarie 07, 2015, 10:42:58 AM
daca rascoala din '907  chiar a aprins tara?
A aprins doar pamanturile acaparate de alogenii din trustul Fischer si trusturi mai mici ale coetnicilor lor, si marioneta de pe tron a intervenit prompt, masacrand 11.000 de flamanzi (ca sa vezi ce viata aveau amaratii aia pe care ii desconsiderati voi).

Citat din: Alutus din Februarie 07, 2015, 10:42:58 AM
Dinicu Golescu constata cu amaraciune: Dupa atata timp suntem ultimii dintre neamuri .
Pai daca taranul Roman s-a multumit sa traiasca cu ce avea pa pamantul lui si nu s-a dus peste altii sa ii masacreze si sa le ia resursele, cum sa fie si el evoluat din asta... Plus ca mamaliga exploda rar si se racea repede.
Istoria Europei de Vest pe scurt - de la anul 0 pana la "Cruciada" impotriva COnstantinopolelui a fost permanent cea mai inapoiata regiune de pe glob. De atunci fura in continuu pe fata (cum suntgenocidele pentru resurse mentionate mai sus) sau la costum (cum o sa va arate Klaus Johannis cat de curand).

Citat din: Alutus din Februarie 07, 2015, 10:42:58 AM
Acu va gasesc si mai saraci si mai prosti. 
N-ai auzit de genocidul elitei si indobitocirea populatiei de dupa 1944 ? Daca nici acum cand ai o surse da informatie cat-de-cat necontrolata (internetul) atunci cand ?

P.S. La "revolutie" au participat 500.000 de Romani. Restul de 22.000.000 faceau pregatiri de Craciun. Tu din care categorie ai (fi) fost ?

D006

Citat din: Muntoiu Radu din Februarie 08, 2015, 09:40:32 AM
P.S. La "revolutie" au participat 500.000 de Romani. Restul de 22.000.000 faceau pregatiri de Craciun. Tu din care categorie ai (fi) fost ?

  Mă tu stii ca ai dreptate ! chiar faceam cârnatii atunci cand a fugit Ceausescu . Am avut un Craciun ca o telenovela , frumoase vremuri ...  mai tii minte primul film artistic difuzat de TVRL ?