Romania in haos politic

Creat de dragos2006, Octombrie 13, 2009, 08:20:24 PM

« precedentul - următorul »

bismark

   Incetisor,incetisor cum zice moldoveanul vad ca ne vine mintea la cap.Da, Doamne sa fim cu totii mai ginditori cind pentru pentru citiva arginti votam pe unii care sa ne umileasaca si fure 4 ani.Cu mult respect pentru cei cu mintea la ei si nu la propagandist. ^:)^ =D> %%-
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

pharaonu75

Citat din: dragos2006 din Ianuarie 31, 2015, 09:31:22 AM
Si un spor de 10 ani la pedeapsa pentru toti politistii corupti !  =))
Bineinteles... la fel si cu medicii, care spun ca ei nu iau spaga... ci ca primesc recunostinta clientului... dupa ce i-au conditionat actul medical! :P
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

bismark

   Ti se face parul maciuca in cap, chit ca nu mai ai cind ,, toti se jura ca nu fura ... si ii prind cu rata-n... gura,,pacatosilor adevar graieste, cind una zic azi si alta miine. :razz:,mama ce de-a milioane de euro,asa o fi.Cu respect ^:)^
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

cornelioandanciu

Citat din: pharaonu75 din Ianuarie 31, 2015, 09:50:47 AM
Citat din: dragos2006 din Ianuarie 31, 2015, 09:31:22 AM
Si un spor de 10 ani la pedeapsa pentru toti politistii corupti !  =))
Bineinteles... la fel si cu medicii, care spun ca ei nu iau spaga... ci ca primesc recunostinta clientului... dupa ce i-au conditionat actul medical! :P
Niste gunoaie! Astia pur si simplu te santajeaza "banii sau viata!" Nu toti, dar fenomenul se intalneste la medicii care lucreaza in sistemul de Stat. Deci cum am spus, niste gunoaie!
Va salut.

dredd

Principiul "banii sau viata" exista in toate sistemele medicale, de stat sau private, din tara sau strainatate. Adica NIMENI nu te trateaza/opereaza gratis.

Problema e acolo unde romanul e ignorant si nu iese in strada sa urle cat poate pentru salarizarea decenta a medicilor si o finantare corespunzatoare a sistemului medical. Cand medicii fac greva, romanul zice: "ce-mi pasa mie..."  Si se trezeste pe masa de operatie, deschis, cu un medic caruia ii tremura mana cu bisturiul, ca se gandeste ca trebuie sa plateasca intretinerea.

dredd

In tara in care se investeste responsabil doar in Servicii, or sa ajunga astia sa nu mai aiba pe cine asculta :-c

:rotfl:

bio

Citat din: adrian_bz din Februarie 01, 2015, 12:40:33 PM
Principiul "banii sau viata" exista in toate sistemele medicale, de stat sau private, din tara sau strainatate. Adica NIMENI nu te trateaza/opereaza gratis.
.....

In Ro salariile sunt mici cam peste tot .... dar ce vina are pacientul ?.. De ce trebuie sa dea pacientul shpaga 7 milioane medicului pentru o operatie de apendicita..??. ca si pacientul are tot salariu de Ro... si poate pacientul nu cistiga intr-o luna cit vrea "shpaga" medicul sa-ti faca o operatie care nu dureaza poate jumate de ora. Si poate in ziua aceea medicul respectiv face si 3-4 operatii de apendicita... de ce nu se multumeste cu mai putin,...si pacientii sunt la fel de saraci ca si medicii.

..in spitalele din Ro, nici lenjeria nu-ti este schimbata "gratis".... Ce salariu ar trebuii sa aiba femeia de serviciu sa nu-ti conditioneze schimbarea lenjeriei ?
..in spitalele din Ro, daca nu platesti sa-ti fie facute "omeneste"  injectiile de la tratamentul din spital i-ti  sunt facute ca de vacarii de la C.A.P.

Citat din: adrian_bz din Februarie 01, 2015, 12:40:33 PM
..... Si se trezeste pe masa de operatie, deschis, cu un medic caruia ii tremura mana cu bisturiul, ca se gandeste ca trebuie sa plateasca intretinerea.

Adriene las-o balta,.... ca nu or cistiga medicii atit de putin incit sa nu-si poata platii intretinerea.

Kov iulian

Citat din: bismark din Ianuarie 31, 2015, 09:38:16 AM
   Incetisor,incetisor cum zice moldoveanul vad ca ne vine mintea la cap.Da, Doamne sa fim cu totii mai ginditori cind pentru pentru citiva arginti votam pe unii care sa ne umileasaca si fure 4 ani. Cu mult respect pentru cei cu mintea la ei si nu la propagandist. ^:)^ =D> %%-

Mintea in cap unii au avuto si inainte, vedeti pe cineva sa sara in apararea astora din cealalta tabara ce intra acum la apa ?
Ia uitati-va inapoi in mesajele de pe acest subiect sa vedeti cum sareati in apararea celor din tabara cealalta ce intrau atunci la apa, de parca ar fi impartit bani furati cu Dvs.

Aurel

Citat din: bismark din Ianuarie 31, 2015, 07:24:25 AM
    Nu stiu ce tv spala creierul unora,dar cam ce au spus cei de la ,,haznaua 3,,se adevereste.Ponta daca avea ceva bube il mincau astia cu rahat cu tot pina acum.Vad ca hienele au inceput sa, se manince intre ele.Isi scriu amintirile care pina mai ieri nu stiau nimic si chiar fac filme la tv cum ne-au furat si umilit in 10 ani,deci vor lucra procurorii cu materialul clientului.Iohanis-Ponta ,,la dolce vita,, iar revopsitii PNL-sti striga hotii dar zilnic isi raresc rindurile cu cite unul care merge la noul partid DNA.Asteptam raportul Curtii de  conturi sa ne spuna cum stam cu recuperarea furaciunilor.Pina acest sistem securisto-comunist va fi eliminat va mai trece multa apa pe Dunare.Cu respect ^:)^ =D>
Oare chiar nu stii cine tragea tare cu "haznaua 3" care spala creerele unora?Nu -mi vine sa cred.

bismark

    Eu, nu sustin pe nimeni,cine e vinovat sa stea la rind la DNA si daca s-ar putea si o parte din propagandisti ca pentru citiva galbeni lipitorii de afise, credeau ca o sa traiasca ca boierii 4 ani dupa  :rotfl:.Pentru o bere si citiva mici unii is in stare sa-ti ea beregata.Cind vom fi noi constienti ca sintem pacaliti atunci va fi corect votul,pina atunci sintem (scuze)niste oi.Exemplul de azi,vor la putere cei care zic ca ne-au trecut prin criza(cum,prin miliardele furate si imprumutate=cine le va plati,ei?)nu,au furat la greu cind altii mureau pentru recalculari de pensii si taieri cu 39-40 la suta de salarii,eu insumi 3 zile nu am stiut de mine.Lupul isi schimba parul dar naravul ba,or fura si astia nu zic nu,dar ca gasca BUBA-Buldogul nu cred.Rezultatele se vad cu ochiul liber.Si daca si astia vor fi dovediti ca fura cit cei care stau la coada,  sa-i urmeze cu succes.Scuze iar m-am inferbintat.Cu respect ^:)^
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

Alutus

Citat din: bismark din Februarie 01, 2015, 04:36:28 PM
   .Rezultatele se vad cu ochiul liber.Si daca si astia vor fi dovediti ca fura cit cei care stau la coada,  sa-i urmeze cu succes.Scuze iar m-am inferbintat.Cu respect ^:)^
O pilula contra temperaturii. Se poate lua fie pe stomacul gol , fie cu aspic de  hrebenciuci , pendiuci, mazare, duiculesti, cozmesti, niculesti de Pitesti, constantinesti de Constanta, adamesti de Brasov sau alti bureti trasi prin peltea de trandafiri. Dorinta nu este echivalenta cu realitatea. DNA este singurul evaluator. Faptul ca face curatenie este extraordinar. La fel de bun este si faptul ca sunt daltonisti. Nu disting culorile. La ei totul este fie alb, fie negru.
Daca DNA da, cu maturoiul prin toate ograzile, nu inseamna ca haznaua trei a fost inobilata.  Statutul ei este scris de cel mai mare hot dovedit al Romaniei . Fie-i puscaria pe masura.
Sa nu uiti Darie!

bismark

   Nu am nici o preferinta la culori,dar se vede ca unii au o culoare intrata in singe.La brutarie cu toti din toate partile si banii parandarat si de la pupincuristi.Cit despre pilule nu servesc sint naturist.Sint altii mai vinovati decit ,,haznaua 3,, care au pupat,, piata independentei,, pina a intrat Niro la bulau.In curind o pierd si pe Lenuta si sa vedem cine ii mai sponsorizeaza.Cit despre minte am avut-o mereu la mine si inca o am.Pentru cei care nu o au le recomand ceai de Ginko biloba face mintea brici. Cu respect ^:)^
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

bio


mape 48-petru manea

Mi-as dori ca udrea in caderea ei sa traga multi barbati politici corupti dupa ea
P.S. INDIFERENT DE PARTID

dan sebastian

Si la puscarie sa fie impreuna, sa nu duca saraca lipsa de ...  :rotfl:
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.