Romania in haos politic

Creat de dragos2006, Octombrie 13, 2009, 08:20:24 PM

« precedentul - următorul »

Kov iulian

Citat din: Muntoiu Radu din Ianuarie 19, 2015, 07:44:58 PM
Cunosc site-ul respectiv si iti pot spune ca 100% din acuzele de acolo sunt minciuni. Nu 99% ci 100% (nu sunt Crestin, apropo). Daca ai fi studiat tu insuti Biblia ai fi stiut asta. Singurele porunci valabile pentru crestini din Vechiul Testament sunt cele 10 porunci (asa-numita "Lege"). Vezi videoclipul de mai jos pentru a sti ce trebuie sa faca un om pentru a fi Crestin.
Sunt prezentate tendentios e adevarat dar se bazeaza pe versetele biblice prin care " Dumnezeu " ii indeamna pe evrei la crime.
Daca ar fi fost minciuni nu ar fi existat textele invocate si prin urmare nu ar fi avut nici o baza sa afirme acele lucruri.

Citat din: Muntoiu Radu din Ianuarie 19, 2015, 07:44:58 PM
Vlad Tepes nu era homosexual - a avut numeroase femei si copii in viata lui. Si tragerea in teapa se facea prin torace/abdomen; numai in rare cazuri se introducea "teapa" in fund - atunci cand cel executat comitea o crima grava.
Nu am spus ca ar fi fost asa dar este posibil sa fi fost abuzat de catre turci in copilarie iar ca razbunare proceda asa.
Imi pare rau ca nu mai retin emisiunea si data cand aceasta a fost difuzata pe TVR in care un istoric isi ridica aceste intrebari.

D006

Cica daca omori un om este o crima ,daca omori un milion este doar statistica !

Kov iulian

Citat din: Kov iulian din Ianuarie 19, 2015, 08:25:20 PM
Citat din: Muntoiu Radu din Ianuarie 19, 2015, 07:44:58 PM
Vlad Tepes nu era homosexual - a avut numeroase femei si copii in viata lui. Si tragerea in teapa se facea prin torace/abdomen; numai in rare cazuri se introducea "teapa" in fund - atunci cand cel executat comitea o crima grava.
Nu am spus ca ar fi fost asa dar este posibil sa fi fost abuzat de catre turci in copilarie iar ca razbunare proceda asa.
Imi pare rau ca nu mai retin emisiunea si data cand aceasta a fost difuzata pe TVR in care un istoric isi ridica aceste intrebari.
Revin putin asupra subiectului cu Vlad fiindca am gasit dovezi.
Am mai spus ca el si fratesu Radu au fost ostateci la turci, uite ce a patimit fratesu pe acolo.
http://ro.wikipedia.org/wiki/Radu_cel_Frumos
CitatDin relatările cronicarului grec Laonic Chalcocondil: ,,Iarna aceasta însă împăratul petrecând-o în palatele sale, a trimis după Vlad, feciorul lui Draculea, domnul Daciei; și avea la sine pe fratele aceluia, mai tânăr, fiind favoritul său și trăind și locuind la el. Și s-a întâmplat ca în timpul, când a ajuns la domnie și sta să plece asupra lui Caraman, împăratul dorind să aibă relații cu acest băiat, era cât pe ce să moară de mâna aceluia. Căci fiindu-i drag băiatul, îl chema la petreceri și, închinând cu patimă păharul către el, îl chema în camera de culcare. Și băiatul, fără a bănui că va păți așa ceva din partea împăratului, l-a văzut pe împărat repezindu-se la el pentru un lucru de așa fel și s-a împotrivit și nu se da la dorința împăratului Și-l săruta împotriva voiei lui și băiatul, scoțând un pumnal îl lovește în coapsă pe împărat și așa îndată a luat-o la fugă, pe unde a putut.

Alutus

Cat timp v-ati ocupat de Mahomed si de Vlad, DNA-ul a intrat in criza de tepe. Ritmul s-a marit la cate 4 pe zi, si stocul s-a epuizat. Ultimul candidat vine de la CCR. Grupul victimelor cu teapa in fund, s-a reconstituit in "Uniunea scriitorilor". Scriu baietii de nu le ajung pixurile si hartia. Totusi inca nu au presedinte de onoare. Este asteptat cu nerabdare tata socru, pentru a prelua functia. In curand vor pune de un cenaclu literar la Rahova. Se va desfasura dupa un tipar nou. Baietii destepti recita, apoi scriu, iar procurorii aplauda.
Sa nu uiti Darie!

D006

la mine in judet mai este putin si toata "crema" se muta la Rahova , fac astia de la DNA o curatenie de necrezut.

Vyktor

Pana la urma o sa devina o moda printre politicieni.
N ai facut puscarie,  esti fraier.

bio

Citat din: dragos2006 din Ianuarie 24, 2015, 09:18:33 AM
la mine in judet mai este putin si toata "crema" se muta la Rahova , fac astia de la DNA o curatenie de necrezut.

... da, mai este putin......  =))...






calmusdaniel

Sa fim noi sanatosi,ca astia la puscarie o duc ca acasa,mai scriu o carte,mai iau o permisie,pe vremuri ii ducea direct la canal, aia era puscarie acum e fudulie!

D006


ionel07196555


bismark

     Mai,mai incepe sa se sparga BUBA, in sir indian la DNA.Cind il vedem si pe mariner in capul coloanei. :qp: =D> :rotfl:
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

D006

Ca tot veni vorba pe alt topic de haznaua 3 , cat timp aceasta rezidenta KGB dupa teritoriul Romaniei va exista nu vom avea liniste .

  Fac un pariu cu fanii haznaua 3 ! puneti pariu ca Ponta pleaca mai repede de la palatul Victoria decat ajunge Traian Basescu la DNA ?

  Va dau un indiciu , de luni 2 feb incep operatiunile de debarcare a lui Ponta de la guvern .Nu apuca Pastele acolo .Ce Pastele ! nu apuca nici  lasatul de sec .

bio

Citat din: bismark din Ianuarie 27, 2015, 05:31:03 PM
     Mai,mai incepe sa se sparga BUBA, in sir indian la DNA.Cind il vedem si pe mariner in capul coloanei. :qp: =D> :rotfl:

In curind...
..mai intii va lua ceva cu suspendare ca apoi la alta fapta ii va da cu executare .
Cred ca il vor face pentru banii cu campania electorala . Daca lui Nastase iau dat tot pt banii de la campania electorala tot asa va intra si Basescu numai ca va fi suma mult mai mare si va exista si motiv sa fie pedeapsa mult mai mare..

bio

Citat din: dragos2006 din Ianuarie 27, 2015, 05:42:17 PM

  Fac un pariu cu fanii haznaua 3 ! puneti pariu ca Ponta pleaca mai repede de la palatul Victoria decat ajunge Traian Basescu la DNA ?

  Va dau un indiciu , de luni 2 feb incep operatiunile de debarcare a lui Ponta de la guvern .Nu apuca Pastele acolo .Ce Pastele ! nu apuca nici  lasatul de sec .


Nu le arde  PNL-ului sa-l dea jos pe Ponta. ...
Ponta baiat destept a dat bani la pensionari, a crescut salariul minim..a dat cu banul in stinga si dreapta, nu la partide, a dat la lume si care va venii nu stiu daca va avea din ce sa plateasca ce a dat el.... plus ce a promis Ponta ca va da.

..si daca nu-l da jos PNL-ul, pe Ponta il va da jos PSD-ul . Este manevra interesanta ca s-au dat multi bani plus multe promisiuni si s-ar putea sa nu fie bani la buget sa se plateasca  toate si venind alt partid adica PNL-ul /PDL cum le-o spune, alt prim-ministru in capul aluia se vor sparge toate... si peste 2 ani la Parlamentare iar vor lua PSD 70%... =))

D006

Am mai scapat de un tradator