Romania in haos politic

Creat de dragos2006, Octombrie 13, 2009, 08:20:24 PM

« precedentul - următorul »

Jimmy2011

Nu va suparati...dar la nivel mondial mor anual milioane de oameni si copi de foame si de cele mai banale boli,bugetele alocate acestor cauze ? Cateva sute de mi de dolari.... in urma terorismului anual probabil mor cateva sute de oameni, bugetele alocate cauzei terorismului ? Miliarde de dolari...industrie si profit si interese in spatele asa zisului terorism....
Mai ganditi-va....
Libertatea nu iti da dreptul sa bestelesti sau sa batjocoresti cultura sau valoriile in care crede cineva,fie ca e vorba de natie ,neam sau individ, sub pretexul de...presa de scandal sau can can.......
Probabil au cules ce au semanat!
Pe de alta parte ce intamplare minunata :
-teroristi au lasat in masina o carte de identitate....culmea, persoana era un.....musulman......hmmm
-la fel si in 2009 dupa impactul avioanelor cu cele doua turnuri gemene din America,dupa tonele de kerosen din rezervoarele avioanelor si miile de grade celsius degajate de explozii...surpriza.....se gaseste prin daramaturi un pasaport ce apartinea .....culmea... unui terrorist care a condus unul din avioane in unul din turnuri....bineinteles era....musulman......

Asteptam cu interes si nerabdare ca dupa acest act terorist din Franta,o crestere economica a statelor implicate in procesul combaterii terorismului,gen SUA,Germania,Franta, o dezmortire a industriei domeniului militar, invadarea de noi teritorii si descoperirea de noi resurse undeva prin orientul mijlociu...etc,etc.
Ce este mai dulce si mai dulce decat mierea?...Otetul gratis...

D006


Bătrânul

#3302
Dumnezeu e mare ! Nagy az Isten ! الله هو القوي ! Pe cine deranjeaza ?   Eu respect credinta FIECARUIA !!!  :thanks:

bismark

    Dupa ce a murit Ben Laden obiectul muncii cu terorismul cam disparuse si deci azi vedem inviat acest obiectiv. Deci in curind vom avea unul nou,cum se va numi?. Interesele producatorilor de armament si tehnica militara este deschiderea a unui nou front de inarmare.Dupa cum stim din statistica globala populatia a crescut si trebuie sa mai fie redusa dupa esecul cu plantele modificate genetic care nu alege cine trebuie sa moara.Deci mai marii lumii s-au gindit la o noua strategie ,,terorismul international,, si vom vedea o noua escaladare cu tehnica militara de ascultare,urmarire si limitare a drepturilor omului pina acolo la infiintarea unei baze de date globale, dupa care orice cetatean de pe glob va putea fi manipulat cum va voi seful suprem.Vom mai vedea ce se intimpla in zilele urmatoare.Cu respect ^:)^
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

marian sima

Nea Bismark multa dreptate ai de fapt actiunea este pentru ingradirea unor drepturi democratice si anume dreptul la viata privata si la intimitate.

Mai mari societati a facut din omul de rand un sclav si propietari de sclavi vor sa stie ce fac sclavi lor in orice moment.


D006

Citat din: dragos2006 din Ianuarie 08, 2015, 11:34:35 PM
Acum asteptam executia celor doi islamisti , spectacolul este monstruos.

  Executia a avut loc , culmea chiar in prime time ! 
  A fost executat si atacatorul de la magazin , culmea ca nu a murit nici un ostatic .

pistol28

Citat din: marian sima din Ianuarie 09, 2015, 06:20:41 PM
Nea Bismark multa dreptate ai de fapt actiunea este pentru ingradirea unor drepturi democratice si anume dreptul la viata privata si la intimitate.

Mai mari societati a facut din omul de rand un sclav si propietari de sclavi vor sa stie ce fac sclavi lor in orice moment.



Mobil, telefon mobil aveti ?
Tu esti cel care platesti ca sa se stie pe unde ai mers si ce vorbesti.
Dud_aev, gen Dud_aev din ce_cenia va spune ceva, cand i-a intrat ra_cheta pe cosul de fum.
Trebuie sa stii sa vezi,
ca sa prevezi
si sa prevezi ca sa previi

marian sima


Kov iulian


dan sebastian

Ii impuscara pe cei 2 in Franta. Ca noi pe Ceausesti. Suntem egali cu ei in democratie.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

nicomico

Inregistrarea cartelelor telefonice pe numele detinatorului functioneaza de cel putin trei ani in Spania.Cred ca sa luat masura din cauza terorismului.Cind am fost in vacanta si mi-am cumparat o cartela telefonica m-am surprins ca nu mi-a cerut nici un act de identitate.

D006

dai la un boschetar spaga 100 de euro si cumperi cate cartele vrei pe numele lui . Asta cu buletinul la cartela e vrajeala pentru oligofreni.

D006

...sa ne descretim fruntile !...

nicomico

Inainte de a da o lege care sa te oblige sa-ti dai datele personale, trebuie sa dea o lege care sa oblige institutile sa pastreze secrete datele tale personale.Asa este aici in Spania.
Apropo Dragos dupa cum se vede "oligofrenici" merg inainte si noi mergem la deriva din cauza ca sant multi inteligenti .

D006

Ne vom organiza in miscari de rezistenta si vom lupta pana la capat.