Romania in haos politic

Creat de dragos2006, Octombrie 13, 2009, 08:20:24 PM

« precedentul - următorul »

andrei_georgian

Nu prea le am cu politica si cu toate astea..dar pacat este ca pe langa cei vinovati mai mor si altii nevinovati...iar lucrul asta se pare ca a cam scapat de sub control...D-zeu sa ne fereasca de asa ceva, sunt lucruri de groaza sa vezi cum impusca la oameni pe strada...  :sad:
Nu merge unde te duce drumul, mergi pe unde nu exista un drum si lasa o urma.

ciucur

Este pacat ca se intampla astfel de lucruri in 2015.
Cred insa ca acele caricaturi au intrecut orice limita a bunului simt. Nu era satira avea iz de provocare. Cand semeni vant culegi furtuna.
Daca musulmanii at face caricaturi cu Iisus si noi crestinii am fi deranjati.
Nu trebuia sa omoare atatia oameni.
Acum ne mai pomenim si ca ne vor inregistra telefoanele pe motive de securitate.
Nimic nu se pierde, totul se transforma.

andrei_georgian

Din ce am vazut in seara asta la stiri se vor monitoriza toate apelurile timp de 6 luni..
Nu merge unde te duce drumul, mergi pe unde nu exista un drum si lasa o urma.

ionel07196555

Franta nu percuteaza cum vrea marele indian .
Ca atare trebuia un motiv sa intre in joc .

mph

occidentul a omis faptul ca arabii nu au citatul ala in care scrie : " iei o palma peste obraz  intoarce si celalalt obraz"


D006

Acum asteptam executia celor doi islamisti , spectacolul este monstruos.

mph

daca islamistii vor fi executati .....parerea mea este ca vor deveni martiri. Nu aprob crimele facute insa nici nu pot sa-i condamn

pistol28

Citat din: ionel07196555 din Ianuarie 08, 2015, 09:18:46 PM
Franta nu percuteaza cum vrea marele indian .
Ca atare trebuia un motiv sa intre in joc .

p_earl    h_arbor
J_ohn    F_itzgerald    K_ennedy
W_orld    T_rade    C_enter

Trebuie sa stii sa vezi,
ca sa prevezi
si sa prevezi ca sa previi

ionel07196555

#3293
Asta am vrut sa zic .
Nu intri in joc cu noi odata vei intra constrinsa .
Multe sint caile domnului
De multe ori sa calcat peste cadavre in numele DEMOCRATIEI si al paci planetare.
Democratie = interese
Se spune ca in lume sint analfabeti .
Cine conduce are nevoe de astia ca masa de manevra cum se folosesc la noi de asistati.
Cum se stie de salariu : semnezi pe 700 de lei si primesti diferenta sa faci 1100 sau mai mult din mina angajatorului .
Ce face statu ?
Multi ,, tractoristi " sau trezit ca muti ani la rind in urma in plina campanie ei in acte figurau ca someri sau cu 10 zile lucrate pe luna .
Se stie dar STATU conducatori sint incapabili sau multi au interes

oroles

Dragos, nu ne-ai spus parerea ta despre atentat.

Eu cred ca francezii sunt depasiti de situatie. In Romania nici nu apucau sa faca atentatul ca si ajungeau la racoare. :D La capitolul informatii stam mai bine, la actiune suntem mai slabi. :D Oricum cred ca francezii sunt pe o pista falsa.
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

cipik

Ma bucur ca acest topic s-a transformat intr-unul care nu mai dezbate politica din Romania. Acum stau si ma gandesc de ce.
Zambeste, maine poate fii mai rau.
http://prepelitebucuresti.sunphoto.ro/

mosunick

Citat din: mph din Ianuarie 09, 2015, 01:39:05 AM
daca islamistii vor fi executati .....parerea mea este ca vor deveni martiri.
Pai Califatul, ca sa ajunga acolo unde se vrea - si sunt CONVINS ca vor reusi, avand TOATE caile deschise si in plus (dupa parerea mea) si ajutor atat occidental cat si de la creierele poporului Orasului Sfant- are nevoie de coalizare si pentru asta are nevoie de emotie, iar martirii sunt exemplele care le vin manusa.
Sa nu uitam ca in esenta lor, masele tarilor arabe sunt de oameni saraci in avutie, si care pot fi usor transformati in fanatici religiosi. Nu au nevoie decat de o scanteie si iau foc. Is combustibili ca paiele, caci nu au mai nimic de pierdut in mintea si cultura lor. De-aia sunt usor de manipulat, iar tehnicile de manipulare sunt importate de la "meseriasi". Totul va decurge normal: Orasul sfant trebuie sa isi determine/schimbe stapanul, si asta nu se poate face fara scuipare de alice...
Sper sa nu am dreptate, dar nu cred...
Sanatate!
"There is little difference in people, but that little difference makes a big difference. The
little difference is attitude. The big difference is whether it is positive or negative." - W. Clement Stone

bio

.....Ce este Statul Islamic?
.....adevarul tragic si deranjant este acela ca, aceasta miscare de o cruzime fara precedent s-a nascut din cenusa statelor din Orientul Mijlociu in care NATO a intervenit, pe care le-au destabilizat inlaturand regimurile autoritare care controlau cu mana de fier aceste grupari fundamentaliste, pentru a le lasa apoi in haos! Unde s-au antrenat cei doi frati?! In Siria. Tara a carei guvern se confrunta cu cu forte destabilizatoare sustinute si simpatizate de occident.
Unde mai are baze Statul Islamic?
....in Irak si in Libia, tari de asemnea distruse si lasate realmente fara conduceri ferme, poate nedemocratice, dar in mod clar laice si nefundamentaliste! Tari in care, inainte de interventiile occidentale, puteai calatori sigur, respectand desigur legile locului si vizita situri istorice de o valoare inestimabila.
Cand exporti "democratie" trebuie sa te gandesti de doua ori daca haosul pe care il lasi in urma nu genereaza monstrii mult mai mari decat acei dictatori pe care vrei sa-i inlaturi.




D006

  Deja ce se petrece in Franta este " noaptea mintii" . Cine are căt de căt tangenta cu domeniul stie foarte bine ca in slujba guvernului francez se afla cei mai buni luptatori antitero de pe planeta . Daca se dorea rezolvarea rapida a cazului se trimiteau la fata locului maxim doi astfel de luptatori si azi vorbeam la trecut despre respectivul eveniment .
  Totul este o manarie ordinara prin care se doareste intrarea cu bocancii in viata intima a persoanei si mai multi bani pentru structurile " de securitate " .  Cica cei doi islamisti si-au uitat actele de identitate in masina ... cat de cretin sa fii pt. a pune botul la astfel de vrajeala ? problema e ca presa face jocul serviciilor si cu astfel de ocazie se vede cat de proasta este populatia Europei.

mosunick

#3299
Da, citesc ceva de substanta mai sus. Finally. :bravo: :thanks:
Ca sa intelegem cum stau lucrurile, din perspectiva istorica,

http://www.youtube.com/watch?v=--op2bDLp_Q
"There is little difference in people, but that little difference makes a big difference. The
little difference is attitude. The big difference is whether it is positive or negative." - W. Clement Stone