Romania in haos politic

Creat de dragos2006, Octombrie 13, 2009, 08:20:24 PM

« precedentul - următorul »

bismark

  Poate mai construiti niste puscarii in care sa poata sta toti cei care au furat aceasta tara indiferent din ce parte sint nu numai dintr-o parte dupa cum se vede azi.Cu  ^:)^respect
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

dan sebastian

Nu cred ca mai e nevoie de puscarii. Jumatate de tara traieste mai rau ca la puscarie. Mai bine i-ar lasa acasa si sa le dea voie sa stea doar daca achita 10 % din avere care sa fie folositi pt achitarea datotriilor externe. Asa macar am vedea si noi cat pretuieste libertatea pt. unii.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

D006

Citat din: bismark din Octombrie 25, 2014, 07:31:57 AM
  Poate mai construiti niste puscarii in care sa poata sta toti cei care au furat aceasta tara indiferent din ce parte sint nu numai dintr-o parte dupa cum se vede azi.Cu  ^:)^respect
Ce gandire comunista !!!!!  cu in ce fel de celula vrei sa stai ????

bio

Citat din: dragos2006 din Octombrie 25, 2014, 09:18:38 AM
Citat din: bismark din Octombrie 25, 2014, 07:31:57 AM
  Poate mai construiti niste puscarii in care sa poata sta toti cei care au furat aceasta tara indiferent din ce parte sint nu numai dintr-o parte dupa cum se vede azi.Cu  ^:)^respect
Ce gandire comunista !!!!!  cu in ce fel de celula vrei sa stai ????

Dragoshe ! ..  :nono:

Ce ai ma cu Bismark ?

bucovineanu

Citat din: dragos2006 din Octombrie 25, 2014, 09:18:38 AM

  Ce gandire comunista !!!!!  cu in ce fel de celula vrei sa stai ????
Dragos, chiar nu inteleg de ce tii cu hotii?

Alutus

Citat din: dan sebastian din Octombrie 25, 2014, 09:12:55 AM
Nu cred ca mai e nevoie de puscarii. Jumatate de tara traieste mai rau ca la puscarie. Mai bine i-ar lasa acasa si sa le dea voie sa stea doar daca achita 10 % din avere care sa fie folositi pt achitarea datotriilor externe. Asa macar am vedea si noi cat pretuieste libertatea pt. unii.
Ma frate, astia daca stau acasa privatizeaza puscariile, vand catusele, vesela si incuietorile la fier vechi , platesc amenzile cu dolari falsi si dau bilete la intrare, ca la castelul Peles.
Sa nu uiti Darie!

dan sebastian

macar sa fie afacerea de succes sa creeze ceva locuri de munca decent platite.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

D006

Citat din: bucovineanu din Octombrie 25, 2014, 11:27:58 AM
Citat din: dragos2006 din Octombrie 25, 2014, 09:18:38 AM

  Ce gandire comunista !!!!!  cu in ce fel de celula vrei sa stai ????
Dragos, chiar nu inteleg de ce tii cu hotii?

  Nu tin cu hotii , dar problema nu se pune asa !

vranceanul

Dar cum se pune problema? Noi 'amarastenii'  platim ca sa-i tinem pe nemernici in puscarie, si ei, pe banii nostri s-o duca mai bine ca noi astia in libertate.  Spune-mi,  cine-i 'incatusat'????....
Are omu* ceva in cap, doar nu se scarpina degeaba!

dredd

#2934
nu e bine nici acolo, ca te pun aia sa inveti tot felul de chestii  :rotfl: :rotfl:

ce faci daca gasesti un portofel cu bani


Citat din: vranceanul din Octombrie 25, 2014, 05:41:38 PM
Dar cum se pune problema? Noi 'amarastenii'  platim ca sa-i tinem pe nemernici in puscarie, si ei, pe banii nostri s-o duca mai bine ca noi astia in libertate.  Spune-mi,  cine-i 'incatusat'????....

Cris

Gestul e cu atât mai mult de apreciat cu cât adolescenta, originară din Cajvana, provine dintr-o familie cu venituri modeste, ambii părinţi fiind şomeri.
mai sunt si oameni de valoare in tara asta desi provin din familii modeste
e drept ca nu am auzit ca vreunu dintre ei sa fi gasit 43000HA padure  :rotfl:
,,Toţi suntem genii. Dar dacă judeci un peşte după abilitatea sa de a se căţăra în copac, el va trăi toată viaţa cu impresia că e un prost." Albert Einstein

oroles

Azi am fost la parinti la tara. Am stat de vorba cu "liderii de opinie" din sat sa le testez vigilenta electorala. Se pare ca lipseste cu desavarsire. Mi-au zis ca voteaza cu Ponta, "ca sa nu ne conduca un strain" (Klaus Iohannis). Incep sa ma simt ca la alegerile din 2000 cand aveam de ales intre doua rele: tribunul CVT si tatucul Ion Iliescu.
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

yulian

Citat din: bucovineanu din Octombrie 25, 2014, 11:27:58 AM
Citat din: dragos2006 din Octombrie 25, 2014, 09:18:38 AM

  Ce gandire comunista !!!!!  cu in ce fel de celula vrei sa stai ????
Dragos, chiar nu inteleg de ce tii cu hotii?

Unii inteleg....  :rotfl: :rotfl:

dan sebastian

Si ce preferi ? Sa-i luminezi si pe altii sau sa-i bagi in ceata ?  :rotfl:
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

marian sima

 UPDATE Victor Ponta da 2.000.000 de lei Manastirii Nicula unde a sarbatorit in aceasta luna Sfanta Marie
Asociatia Secular-Umanista din Romania critica decizia Guvernului de a aloca 6 milioane lei din fondul de rezerva pentru biserici


In spitale lipseste aparatura,lipseste medicamente si medici pleaca in strainatate datorita lipsei de fonduri.

In schimb se investeste la greu in biserica ,e nevoie de investitii  in biserica,nici o reclama electorala nu ajunge la constiinta omului asa cum ajunge popa.

Si uite asa astia au finante si nu sant nevoiti sa plece la lucru in strainatate.

Daca ne uitam la inceputurile biserici apostolice totul se facea cu contributia membrilor.
Erau daruri date de buna-voie ,insa cand vii si bagi mana in buzunarul ateului ,in buzunarul celui care are alta religie decat cea sponsorizata se numeste furt.

Taxele trebuie sa se regaseasca in sosele,spitale,invatamant si alte lucruri comune care duc la bunastarea tuturor.