Romania in haos politic

Creat de dragos2006, Octombrie 13, 2009, 08:20:24 PM

« precedentul - următorul »

D006

 Sper ca macar in ceasul al 12-lea lumea din mediul urban sa constientizeze pericolul si sa iasa masiv la vot astfel incat sa impiedice ciuma rosie sa acapareze total Romania.
  deja in doi ani jumate de guvern rosu puterea de cumparare a scazut simtitor iar viitorul nu arata bine. Ma simt ca intr-un regim fanariot in care Ponta arunca acum cu saci de aur in speranta sa ajunga domnitor , apoi pe seama prostimii sa scoata inzecit.

dodo79

Citat din: dragos2006 din Septembrie 29, 2014, 01:24:04 PM
Tot pe Basa o sa-l gaseasca vinovat , ori a pus el o pila la FBI ori i-a impins el de la spate sa ia spaga.

Pai cine la numit premier pe Ponta?
No ala e de vina.:))

Alutus

#2867
Citat din: romikele din Iunie 12, 2014, 08:31:57 AM
4. Noi impreuna nu suntem un popor unit, ci - asa cum am mai afirmat - o adunatura de bezmetici care nu stim ce vrem cu adevarat pentru binele tarii, ci doar pentru binele personal. Daca Basescu nu ar fi reusit intrarea noastra in NATO si UE, acum am fi avut nevoie de pasaport sa intram in Ardeal si chiar Moldova.
Hotiile devoalate de justitia SUA, ne arata inca o data, ca nu suntem capabili sa ne conducem . La originea tuturor relelor din tara, se afla reaua credinta, lipsa unor valori morale profunde ale  poporului roman , desi le clamam cu sarg, de cate ori avem ocazia. Se releveaza, inca o data afinitatile cu spatiul bizantin. Conducatorii din toate timpurile, sunt exponentii ( emanatii , apud Iliescu, nimic de zis) dorintei majoritatii cetatenilor. Cum suntem noi, sunt si conducatorii, cum sunt conducatorii, suntem  si noi.
Atentie! Atacurile furibunde si nedrepte asupra lui Iohanis, ar putea avea un efect neasteptat si pervers, asupra sentimentului  national al transilvanenilor.
Sa nu uiti Darie!

D006

  De zeci de ani ne-am convins ce inseamna conducere romaneasca , cred ca a venit timpul sa incercam si cu o conducere straina .
  Alternativa ar fi sa ne ocupe austriecii sau nemtii.

bucovineanu

In sfarsit a ajuns si Nuti Udrea la DNA.............

bio

Citat din: bucovineanu din Octombrie 01, 2014, 08:05:52 PM
In sfarsit a ajuns si Nuti Udrea la DNA.............

aaa.. abia am ajuns acasa.... nu sunt la punct cu aceste noutati.

,,..O primii si cazare si masa pentru 29 de zile...

pharaonu75

Nu va bucurati degeaba... e martor... :P :P =)) =))
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

bio

 :sad:.... .este doar martor .


Acum este doar martor... invata drumul la DNA ca in curind va pica si ea ca doar nu este fecioara Maria.

Este cam minjita, vorbesc  multe ziare de minariile ei.


mosunick

Citat din: dragos2006 din Octombrie 01, 2014, 10:58:01 AM
  De zeci de ani ne-am convins ce inseamna conducere romaneasca , cred ca a venit timpul sa incercam si cu o conducere straina .
  Alternativa ar fi sa ne ocupe austriecii sau nemtii.
Ocupatia straina exista si se manifesta pe larg. Si nemtii si austriecii participa. Urmatoarea data cand vreunul din strainii stia vor declara ca sunt la carma Romaniei va fi prea tarziu pntru romani. Pentru ei e mult mi simplu sa traga foloase fara a-si asuma guvernarea-exceptie face cazul Johannis, impins inainte,  ( de)/prin cancelaria germana de  sustinatorii  separatistilor din tinutul secuiesc.
"There is little difference in people, but that little difference makes a big difference. The
little difference is attitude. The big difference is whether it is positive or negative." - W. Clement Stone

Cris

Citat"Pendant trop longtemps, Rupert Murdoch et son empire médiatique véreux ont exercé une influence excessive sur nos politiciens. En 2011, la mafia Murdoch a tenté de resserrer son étau sur la presse britannique en reprenant BSkyB."

Pentru prea mult timp, Rupert Murdoch și imperiul său media viermanos a exercitat o influență excesiva asupra politicienilor noștri. În 2011, mafia lui Murdoch  a încercat să înăsprească controlul asupra presei britanice de a lua BSkyB.

...
imi suna cunoscut
nu credeam ca si straini au magari lor  :rotfl:
,,Toţi suntem genii. Dar dacă judeci un peşte după abilitatea sa de a se căţăra în copac, el va trăi toată viaţa cu impresia că e un prost." Albert Einstein

oroles

Nu va imbatati cu apa rece! Oricine vine la putere pe cale democratica (vot) va fi incapabil sa conduca bine aceasta tara. Occidentul democratic nu e decat o colectie de tari in care puterea seamana foarte mult cu dictaturi. Cunoscutul filozof Petre Tutea in teza lui de doctorat spunea ca democratia e cel mai bun dintre sistemele politice posibile dar are un defect: nu exista criterii de selectie a valorilor / elitelor. Mediocrii sau submediocrii ajung sa conduca pentru ca stiu sa coalizeze, in timp ce oamnenii competenti nu fac niciodata asa ceva. Asta se numeste triumful mediocritatii!

Personal consider ca cine vrea sa faca treaba in tara asta trebuie sa fie dictator! Aaa... si cuvantul asta ar trebui curatat de inflexiunile negative! Cel putin la noi la romani!
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

D006

Judetul Buzau doreste alipirea la tinutul secuiest , astfel scapa de alipirea artificiala la Moldova.


Kov iulian


bismark

   Mare este gradina Domnului si multi hoti sint in ia, ca si albinele au invatat sa fure. Oare cind va veni rindul la toti sa treaca pe la brutarie.Si multe televiziuni de comuna vor spala rufele murdare ale acestor hoti pentru a prosti mintile lipitorilor de afise.Cine a furat sa dea banii inapoi poporului de la care ia furat inclusiv sacii cu bani de la Cotroceni luati de la clanurile tiganesti de marele manglitor.Oare Pinalti nu avea televiziunea lui sau cei din Ardeal nu au televiziunile lor asta a cui miliardar de bani furati o mai fi ?.Si toate aceste televiziuni induc in mintea unora ca Turcescu ca sint ofiteri acoperiti.Un japonez isi facea harakiri inainte de a deschide gura.Cu respect
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

D006

De  unde PLM a avut varanul voiculescu atatea bani sa faca atatea televiziuni si sa plateasca atatia lătrai ?
  De unde are bani Sebastian Ghita sa tina postul TV oficial al PSD ???
  Cum PLM se face ca in timpul guvernarii Ponta avem CEA MAI MARE MORTALITATE INFANTILA DIN ISTORIA ROMANIEI MODERNE ???