Romania in haos politic

Creat de dragos2006, Octombrie 13, 2009, 08:20:24 PM

« precedentul - următorul »

D006

Citat din: SPYKAL din August 09, 2014, 09:23:28 PM
Citat din: dragos2006 din August 09, 2014, 06:17:46 PM
   Multumesc Base ! mergem impreuna pana la moarte si vom lovi dusmanii cu si mai mare putere cu cat sunt mai cazuti !
...... cu câte sticle de whisky la bord? Asta a fost ultima zvîcnire a șarpelui la apusul zilei. Stima si respect!!!

In aceasta clipa Base poate muri linistit , misiune indeplinita.

D006

Citat din: SPYKAL din August 09, 2014, 09:47:17 PM
Citat din: mmacreanu din August 09, 2014, 09:41:19 PM
intreaba si tu in stanga si in dreapta si o sa afli despre el :D ...
Nu ma intereseaza Marius. Nu mi-a bagat mana in buzunar.

Starea multor drumuri in jud. Braila este jalnica , eu mi-am stricat masina pe drumurile lui asa ca am bagat o groaza de bani in reparatii. Uite asa indirect Bunea a bagat mana in buzunarul meu.

mape 48-petru manea

Citat din: dragos2006 din August 09, 2014, 10:13:05 PM
Citat din: SPYKAL din August 09, 2014, 09:23:28 PM
Citat din: dragos2006 din August 09, 2014, 06:17:46 PM
   Multumesc Base ! mergem impreuna pana la moarte si vom lovi dusmanii cu si mai mare putere cu cat sunt mai cazuti !
...... cu câte sticle de whisky la bord? Asta a fost ultima zvîcnire a șarpelui la apusul zilei. Stima si respect!!!

In aceasta clipa Base poate muri linistit , misiune indeplinita.

Sa dea Dumnezeu .  ---dar cred ca nici moartea nu-l vrea ---halal asa client  :blah: :qp:

Cris

anunt important
tanar cu vederi sociale (dau pensii si salarii la bugetari, impozitez la sange pe oricine nu cotizeaza la partid, ca daca cotizezi ce mai conteza daca iti platesti sau nu impozitele)
solicit sa mi se dea pe mana buget sau active de milioane de euro, sa dispun de ele dupa bunu plac, ca ce doar fur de la stat nu de la voi :P. promit ca o sa fiu baiat bun, o sa va maresc pensiile, va dublez salariile( ce ma doare gura sa spun si daca chiar ma suparati va fac iar milionari pe toti ca dau drumu la imprimanta si va fac cati bani vreti :rotfl:) si de asemenea o sa va dau inghetata pe canicula, si mici cu bere inainte de vot, nu e asa ca ma votati toti  :rotfl: :rotfl: :rotfl:
,,Toţi suntem genii. Dar dacă judeci un peşte după abilitatea sa de a se căţăra în copac, el va trăi toată viaţa cu impresia că e un prost." Albert Einstein

SPYKAL

#2689
Citat din: dragos2006 din August 09, 2014, 10:13:05 PM
In aceasta clipa Base poate muri linistit , misiune indeplinita.
Dragos vreau sa completez doar atat. Intr-un spectacol a lui Tudor Gheorghe (DEGEABA, asa s-a numit), a recitat o poezie "Cățelandri" se numeste, scrisă de Octavian Raicu care suna cam asa:

Nu m-am temut de lupii maturi
Le tai un cal bătrân şi-i saturi,
Da' ce ne facem cu căţeii?
Care în numele ideii
de Revoluţie se-ngraşă
Şi-abia despachetaţi din faşă
Încep să scoată colţii tineri
Şi-o muscă şi pe Maica Vineri,
Dacă la ora programată n-au porţia asigurată.
Atenţie la căţelandri
Când sunt sătui se joacă tandri
Se hârjonesc în haită mică
Dar cresc si se-nrăiesc
Şi ştim c-atunci când haita se măreşte
Nici Dumnezeu nu-i mai opreşte!
Ajung la rându-le lupi maturi
Şi nu mai şti cu ce să-i saturi
Că sunt colţi şi au pretenţii.
Sunt rude toţi cu disidenţii.
I-a chinuit nomenclatura,
Şi-au trebuit să-şi ţie gura
De-aceea vor acum să muşte
Să n-aibă cine să-i împuşte.
Nu m-am temut de lupii maturi.
Le tai un cal bătrân şi-i saturi"

Ce zici de faza asta? Nu a muncit/murit (fie-i tărâna ușoară) Base asta al tau .....DEGEABA?!!!
Stima si respect!!!

dodo79

Citat din: Cris din August 09, 2014, 10:26:00 PM
nu e asa ca ma votati toti  :rotfl: :rotfl: :rotfl:
coane ,sa vezi ca te votez cu toti ai mei, dar un loc ptr mine ai  =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))

bio

#2691
.... parca suntem in anii 1947 cind comunistii bagau la puscarie tot ce mirosea a capitalist, iar membrii de partid, la colt de strada sau in sedintze aplaudau si i-si exprimau bucuriile, cum facem noi aici.

Acum "justitia lui Basescu" ii aduna pe cei care au fost la ciolan inaintea lui...
...astept sa vad "justitia celor care vor venii dupa Basescu sa vad ce le va face lui Basescu @ Co. .

..traim vremuri ciudate si nu-mi omor mintea  sa le inteleg .... nici nu ma intereseaza care mai este bagat la puscarie .....

soarta Romaniei este hotarita demult --suntem doar o colonie, exportam : materii prime, inteligenta si mina de lucru .

Ca tot venii vorba de exportul de "inteligenta" . Cam toti medicii cu valoare au plecat afara.. au ramas numai rapandule care daca ajungi pe mina lor esti terminat. Medicii ramasi parca sunt in asociatie cu popii . Unii te omoara si ceilalti te ingroapa iar apoi impart incasarile .


Cris

Citat din: dodo79 din August 09, 2014, 10:37:09 PM
coane ,sa vezi ca te votez cu toti ai mei, dar un loc ptr mine ai  =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))
am un post liber la lipit afise   :D daca te intereseaza pana nu se gaseste vre-un nepot si pentru asta. iar daca faci treaba buna so gasi vre-un post de director si pentru tine, ca consiliile de administratie sant ocupate :wink:
nu stiu cum isi inchipuie uni ca nu merge treaba in romania  :roll: mai ales ca in curand gasim noi o modalitate sa impozitam si producatori de nectar si polen  :bzz:
,,Toţi suntem genii. Dar dacă judeci un peşte după abilitatea sa de a se căţăra în copac, el va trăi toată viaţa cu impresia că e un prost." Albert Einstein

dodo79

Citat din: Cris din August 09, 2014, 11:06:08 PM
in curand gasim noi o modalitate sa impozitam si producatori de nectar si polen  :bzz:
adica florile  :D

fiug1970

Citat din: SPYKAL din August 09, 2014, 09:26:47 PM
Citat din: mmacreanu din August 09, 2014, 08:15:34 PM
ce bucuros am fost de Voiculescu, dar am fost si mai bucuros cand l-am vazut pe nenea Bunea Stancu de la Braila dus la DNA :d
Dar ce ti-a făcut Bunea prietene? Ti-a furat butelia? Nu am nicio taina cu el. Intrebam doar din pura curiozitate. Din auzite, ar fi facut si mult bine brailenilor sarmani. Probabil ca o fi deranjat pe cineva sau..... nu a platit "salariile" la timp  =)) =)) =)) =))
din ce am auzit,ca eu veneam o data pe an:firme de prestarii servicii pe numele neamurilor lui ce castigau licitatii de lucrari publice in braila(nici un politruc nu are voie sa desfasoare activitati de prestari servicii publice,sa fie membru in CA ,de firme,banci in sector privat),licitatii false de adjudecare de lucrari publice,etc.de fapt ce mai incolo si/ncoace:cum se intampla in toate primariile si prefecturile din ro.:a doua zi dupa ce esti ales,incepi sa te ingrasi,sa/ti deschizi tot felul de firme,sa executi lucrari de domeniu public si sa/ti transformi propria urbe in propria stana.pune sablonul asta in fiecare primarie sau prefectura si ai sa vezi ca se incadreaza perfect !!e deajuns sa intre in ochii DNA doar o firma:TANCRAD...restul vine de la sine.Ca a schimbat fata orasului:asfaltari,trotuare.etc? era normal ca orice firma ce castiga licitatia respectiva sa o faca(pt.asta licita,doar)Ca a casigat licitatia taman firma nevestei lui?Pura coincidenta......vb/lumea.Ca a asfaltat cu 5000000€ km.de strada(sau mai mult...)?E asfalt sfintit!Ca firma nevestei lui a castigat licitatia pt.dezapezirea orasului(cateva strazi din centru....)?O coincidenta in plus!Ca o face de ceva ani încoace? Ce mai conteaza?Alta coincidenta.....mai conteaza una/n plus pe langa atatea?

bismark

  Ceusescu=Iliescu=Basescu nimic nu s-a schimbat poate noi sintem mai prosti si mult mai manipulati de catre multele partide prin lipitorii de afise care se vad si ei la ciolan si unii chiar ajung.Cine are mintea la el judeca singur.Am participat la multele actiuni ale securitatii ceausiste=ilesciene =basiste pentru eliminarea celor care mai erau pentru aceasta tara. Fiind electromecanic in cele 9 centrale telefonice ale M.Ap.N cunosc toate masinatiunile de la moartea lui Milea pina am fost expulzat ca fiind instigator.Asa ca cine e cu cei de mai sus este ori prost ori are ceva bube in cap si ii este frica de curatenia  ce a inceput.Lupta dintre securitatea lui Voiculescu *(din Mosad )si Basescu (pro rusa) este un inceput de razboi civil (vezi Ucraina). Vom trai si vom vedea peste 3 luni cind aceasta tara va apartine unora sau altora.Numai votul si miscarea populara poate schimba situatia.Cu respect ))/ ))/ :qp:
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

D006

Citat din: bio din August 09, 2014, 10:57:02 PM
. Cam toti medicii cu valoare au plecat afara.. au ramas numai rapandule care daca ajungi pe mina lor esti terminat. Medicii ramasi parca sunt in asociatie cu popii . Unii te omoara si ceilalti te ingroapa iar apoi impart incasarile .
Atunci sa desfiintam sistemul medical romanesc , ce rost mai are medicina romanesca daca functioneaza doar cu " rapandule ".  Asa angajatii nu vor mai plati asigurari de sanatate , nu vor mai fi cheltuieli de la buget cu sanatatea , in concluzie o mare economie de bani pentru țară daca exterminam toti medicii ramasi in Romania . la urma urmei , fiecare sa se descurce cum poate , la ce bun un medic care este mana in mana cu popa... 

PS. Cum am mai spus ... vai steaua noastra....

ionel07196555

 Cunosti pe pielea dumitale situatia din sistemul de sanatate atit ca pacient cit si ca medic dar lucrind in sistem va este greu sa recunosteti .
sistemul e bolnav nu din cauza angajatilor , din cauza pacientilor si a inculturi noastre .
CETATEANU ............

romikele

La el colaborarea cu popa e si mai eficienta... e in familie!  =))

dodo79

Citat din: romikele din August 10, 2014, 04:40:02 PM
La el colaborarea cu popa e si mai eficienta... e in familie!  =))
:rotfl: :rotfl: :rotfl:
se da o noua lege a inmormantarilor.s-ar putea ca frate-so sa ramana fara parte.