Romania in haos politic

Creat de dragos2006, Octombrie 13, 2009, 08:20:24 PM

« precedentul - următorul »

Alutus

#2655
Stapanul Antenei 3, instrumentul de paralizare a creierului, in favoarea comunistilor reciclati si a urmasilor lor, a fost trimis de ctre o echipa cinstita si curajoasa, la locul pe  care-l merita. Dupa ani, in care a manipulat mintile si a otravit sufletele romanilor, substituindu-se justitiei si promovand  ura la niveluri paroxystice, produsul tranzitiei linistite si nesfarsite a diabolicului Iliescu, sprijinit pe baza unei simbioze reciproc profitabile, de catre noul PCR, colcaind de mafiotii  rosii, cu Jeep-uri, vile, conturi si fete europene, paraseste in sfarsit, scena unei Romanii aiurite, dezamagite si dezorientate, care nu mai este in stare sa-si identifice valori si obiective.
Sa nu uiti Darie!

dredd

trebuie sa ai creierul cat o nuca sa nu vezi ca procesul si verdictul procesului  au fost comandate de basau ca razbunare. halal justitie!

NiKoN

Ne meritam soarta..... vom fi furati inca 200 de ani si noi tot la tv vom sta....
Un prieten adevarat nu poate fi cumparat, dar poate fi vandut!

Florin D.

Citat din: adrian_bz din August 08, 2014, 05:59:37 PM
trebuie sa ai creierul cat o nuca sa nu vezi ca procesul si verdictul procesului  au fost comandate de basau ca razbunare. halal justitie!
Azi dimineata ramasesem fara tigari. Fiindca am creierul cat o nuca. nu mi-am dat seama ca base e vinovatul. :)

pharaonu75

Citat din: adrian_bz din August 08, 2014, 05:59:37 PM
trebuie sa ai creierul cat o nuca sa nu vezi ca procesul si verdictul procesului  au fost comandate de basau ca razbunare. halal justitie!

Si tot Basescu i-a dat lui Voiculescu, ca razbunare, ICA si mii de hectare de teren in Romanika...  :nebun: :nebun: :nebun:
Daca tu ai creierul mai mare decat nuca, la ce iti foloseste???
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

dredd

#2660
eu inteleg ce e un "detinut politic"  si fac diferenta intre o justitie corecta si una mafiota, la ordin. nu vorbeam de voiculescu ci de justitie. dar e greu de inteles, banuiesc.

voi astia cu basescu pe perete, sa aveti parte de justitia lui din plin!

Kov iulian

Stiti ca Voiculescu mai era poreclit Motanul Felix?

Ghici ce zi este astazi 8 August ?


http://www.cute-calendar.com/event/world-cat-day/6594-world.html

Astazi este ziua internationala a pisicilor, aceasta zi a fost infiintata in 2002 de catre " Fondul international pentru bunastarea animalelor ( International Fund for Animal Welfare (IFAW) si alte grupuri de protectie a animalelor )

pharaonu75

Citat din: adrian_bz din August 08, 2014, 09:07:28 PM
...
voi astia cu basescu pe perete, sa aveti parte de justitia lui din plin!

Nu sunt cu Basescu, dar cum bine spunea si Florin D. ceva mai inainte, parca prea il scoateti vinovat pe Basescu pentru tot...
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

dodo79

Citat din: pharaonu75 din August 08, 2014, 09:41:38 PM
Citat din: adrian_bz din August 08, 2014, 09:07:28 PM
...
voi astia cu basescu pe perete, sa aveti parte de justitia lui din plin!

Nu sunt cu Basescu, dar cum bine spunea si Florin D. ceva mai inainte, parca prea il scoateti vinovat pe Basescu pentru tot...
sa terminat cu spalatul creierelor mai mari decat o nuca :D.inchid antenele
acum unde vor mai latra de Basescu?

Kov iulian

Nu inchide nimeni antenele, judecatorii au stabilit ca terenul pe care este sediul ei este obtinut ilegal.

Se pot muta oriunde, isi pot lua sediul cu ei  si pot latra linistiti in continuare.

mape 48-petru manea

Eu inteleg ca hotii lor sunt mai buni decat hotii nostri  :)

Kov iulian

Citat din: Kov iulian din August 08, 2014, 10:45:25 PM
Nu inchide nimeni antenele, judecatorii au stabilit ca terenul pe care este sediul ei este obtinut ilegal.

Se pot muta oriunde, isi pot lua sediul cu ei  si pot latra linistiti in continuare.

Ce le place unora se se autovictimizeze, de 6 ani tot se judeca pentru faza aia cu pamantul ala, nu a venit Basescu ieri, ba hai valea de aici.

In 6 ani ai timp suficient sa te tot gandesti,

" ba ce facem daca pierdem, cum facem sa ne mutam in alta parte, sau cum facem sa ramanem aici legal in continuare?"




stefan1

  Aveti o placere (omeneste explicabila) de a da in cineva cazut.
  Nu sunt fan Voiculescu, as fi vrut ca el si multi altii care au servit pe Ceausescu sa fi dat socoteala pentru nelegiuirile lor , fiecare dupa vinovatie, asta imediat dupa '89. Aceasta insa este acum clar o condamnare politica si cu totul disproprtionata fata de alte condamnari pentru alte delapidari. Daca proprietatile acestui institut falimentar (ca toate institutiile de cercetare care in mod normal trebuiesc finantate de catre stat sau de altcineva), au fost evaluate la peste 60 milioane euro, la cat ar fi trebuit evaluata Flota Romaniei, care era una din cele mai mari din lume!!, sau Industria Petrolului, sau Combinatul de Aluminiu de la Slatina (care in plus era si rentabil)? In toate privatizarile ne explicau ca nu se poate vorbi de valoarea activelor ci de valoarea de piata a unui bun, care este mult mai mica in cazul cand acestea lucreaza in pierdere. Cand o intreprindere se infunda in datorii poate fi executata de creditori la preturi din ce in ce mai mici pana aproape de zero! Sunt firme vandute pe 1leu, doar ca sa nu mai faca pierderi. E o aberatie sa ii calculezi valoarea cum a fost calculata in acest proces. Ba acum s-a socotit si ce venituri s-au obtinut in urmatorii ani din inchirierea unora din aceste active sau a cladirilor care s-au construit pe terenurile respective. Asa ceva nu s-a mai facut pana acum in Romania. E clar ca este o lovitura foarte serioasa data lui Voiculescu si familiei, mai mult prin aceste sechestre care ii pot afecta intradevar. Aproape sigur el are si bani si in paradisuri fiscale, care daca sunt destul de bine ascunsi nu vor fi gasiti, dar am inteles ca si aceei bani, indiferent de sume, vor trece in proprietatea statului daca vor fi gasiti. E bine, dar iar este discriminator ca numai Voiculescu sa piarda banii depusi in paradisuri fiscale.
  Daca voi vedeti ca acest proces este pe bune si aveti dreptate, atunci inseamna ca eu am un creier mult mai mic decat o aluna.
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

Florin D.

Mi-e o mila de el...saracul Voiculescu. Cum adica, sa-i confiste lui banutii aia castigati cu sudoare si munca!? Ce rai domle!
Nici nu ma ia somnul de grija lui. :sad:
Aveti dreptate totusi domnule Stefan. Intre atatea lucruri anormale normalul pare total nepotrivit.

marian sima

Un inceput promitator ,fotbalisti,Nastase,Voiculescu si altii,se prea poate ca dupa putin timp sa-l vedem si pe Besescu dupa gratii.

De fapt la Casa Popurului i-ar c-am trebui puse gratii si  sa fie inchisi toti politicieni acolo.