Romania in haos politic

Creat de dragos2006, Octombrie 13, 2009, 08:20:24 PM

« precedentul - următorul »

Bătrânul

Citat din: dragos2006 din Martie 03, 2014, 04:28:29 PM
MUlti au fost cel putin mirati cand am sustinut teoria cu reiinfintarea principatului transilvan . Tocmai domnul Ponta a aprobat arborarea steagurilor secuiesti si invatamant in limba maghiara la UMF Tg. Mureș. Inca o căramida la temelia Principatului transilvan.
  Ce parere aveti dragi uselisti despre aceste actiuni masca Ponta & co.

PS .Rog un un frate ungur sa-mi trimita un drapel secuiesc sa-l arborez pe casa . Voi fi primul locuitor din Rm. Sărat care voi cere autonomie locala !
Domnule Dragos daca accepti un steag secuiesc si de la un secui ( ungurii nu au) sint gata sa-ti daruiesc . Cer in schimb un steag al moldovei pe care jur ca voi arbora la poarta mea !!!!

bismark

    Nu am nici un partipriu politic,dar dupa cum vorbea Antonescu povesti la gura sobei chiar l-am crezut, pe Ponta cred ca e o experienta de la gradinita la grupa mare cu noii ministri.Despre armata este ca nu eu i-am facut generali pe cei care daca-i vei trimite pe frontul din Ucraina vor face in izmene ca vor tine pusca invers si cine, oare ia facut la Ciresica la un wischi cu ghiata sub fusta afroditei Udrea ca la masoni,generali si colonei cu portofele grase. Vom trai si vom vedea in ce colonie vom trai in continuare sau incepe al trei-lea razboi mondial.Cu respect
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

istodorescu vasile

anunt de ultima ora: putin a ordonat retragerea trupelor catre baza permanenta, motivind ca dislocarea de forte nu a avut legatura cu ucraina.

dan sebastian

Aiurea. Face psihologie cu americanii si cu bursele. Ieri incepusera sa dea inapoi cu 10 %. Multi baieti destepti au facut ceva bani de pe urma crizei asteia. Daca se supara putin ia toata europa de seara pana dimineata.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

D006

Rusia din punct de vedere militar , la ora actuala este varza . Are o tehnologie depasita si trupe prost instruite . Abia in 2016 incepe sa reiinoiasca flota de avioane . In acest timp Turcia si SUA au ajuns la un nivel greu de depasit de altii .
   Vara trecuta Putin a ordonat un exercitiu militar in care armata din Crimeea trebuia sa ocupe Ploiestiul , a fost un mare fiasco deoarece nici nu aveau timp sa ajunga la Constanta ca deja aviatia NATO ii facea praf si pulbere .

dodo79

Citat din: dragos2006 din Martie 05, 2014, 08:12:11 AM
Rusia din punct de vedere militar , la ora actuala este varza . Are o tehnologie depasita si trupe prost instruite . Abia in 2016 incepe sa reiinoiasca flota de avioane . In acest timp Turcia si SUA au ajuns la un nivel greu de depasit de altii .
   Vara trecuta Putin a ordonat un exercitiu militar in care armata din Crimeea trebuia sa ocupe Ploiestiul , a fost un mare fiasco deoarece nici nu aveau timp sa ajunga la Constanta ca deja aviatia NATO ii facea praf si pulbere .
sa nu-i subestimam totusi.istoria ne-a cam aratat cat sunt de sadici.eu spun ca au fost intotdeauna inaintea americanilor la perfectionarea armamentului.ca nu sau laudat este o alta poveste.sa speram ca nu vor fi incidente..sa nu le dea motiv lui Ponta si ai lui sa dea vina pe acest razboi incapacitatea de a conduce tara.sau poate va deraia o racheta in parlament cand sunt toti acolo.vai ce fericiti vor fii romanii.

Kov iulian

#2406
Citat
...sau poate va deraia o racheta in parlament cand sunt toti acolo.vai ce fericiti vor fii romanii.

Pe multi am auzit spunand asta, si e posibil sa fie asa, marea majoritate a Romanilor au aceasta dorinta ascunsa.
Cum tata mare sa gandesti asa cand tu insuti i-ai pus acolo?
Nu iti convine de ei Romane nu ii mai vota, stai acasa sfideaza-i sau iesi in strada sa protestezi.
Vin alegerile tu cu manuta ta ii pui apoi incepi sa cartesti, ca te-au mai pacalit odata.

Tu Romane esti vinovat de propriile alegeri


bismark

   Iuliene, nu-i corct ce spui, asa s-a procedat pina acum si intodeauna au fost la vot lipitorii de afise care pe urma au ajuns sus si noi sa le platim luxul.Eu zic sa facem in asa fel incit sa participam cit mai multi la vot, ca acum ii cunoastem fb pe securisti si pe nomenclaturisti si pe fii lor care sint planul doi si sa aducem in fata tineri de dupa 90 cu studii si lucru in afara care sa nu mai aiba nici o legatura cu emanatii din vechea nomenclatura comunista.Cine a supt bine inainte vor suge bine si de aici inainte prin copii lor.Numai prin o curatire totala aceasta tara va avea un viitor.De aceea consider ca niste tineri care au muncit din greu sa ajunga in virfurile Europei sau ale Americii sau oriunde in lume sa fie viitorii conducatori ai Romaniei.Cu respect
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

Vyktor

Eu unul nu imi mai pun mari sperante in viitorul....politic....al acestei tari. Indiferent de cine ar fi sau ce varsta ar avea caracatita care s a format in jurul banilor publici i ar inghiti imediat pe tinerii despre care spuneti ca vin cu alta mentalitate. Asa ca cei care vor vrea sa reziste se vor "integra" in acest sistem,  ceilalti vor fi marginalizati si fortati sa se retraga. Soarta acestei tari nu se va schimba pana cand mentalitatea fiecaruia dintre noi nu se va schimba. Este in zadar sa credem ca este suficient sa schimbam doar clasa politica si astfel vom rezolva toate problemele.

mape 48-petru manea

Poate trebuie schimbat ceva in ADN-ul romanilor ---in viitorul guvern sunt multi tineri---am vazut pe la TV ca nu ebine nici asa
"TREBUIE SCHIMBATA CLASA POLITICA "--cu cine ?---da cu alta clasa politica ---din care sa facem si noi parte ? Eu nu mai inteleg ce vrem

dan sebastian

Toti dorim sa traim frumos, fara stres si griji si fara batai de cap. Cred ca se rezuma la INDEPENDENTA FINANCIARA totul. Daca ai cash nu te chinuie cine, de ce si cum conduce. Ceva gen clasa de mijloc. La noi au ramas doar 2 clase nu trei 1) aia de mor de foame si 2) aia de  au prea mult de nu pot sa-i cheltuie indiferent cat de mult ar trai.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

dodo79

Citat din: Kov iulian din Martie 05, 2014, 12:55:24 PM
Citat
...sau poate va deraia o racheta in parlament cand sunt toti acolo.vai ce fericiti vor fii romanii.

Pe multi am auzit spunand asta, si e posibil sa fie asa, marea majoritate a Romanilor au aceasta dorinta ascunsa.
Cum tata mare sa gandesti asa cand tu insuti i-ai pus acolo?
Nu iti convine de ei Romane nu ii mai vota, stai acasa sfideaza-i sau iesi in strada sa protestezi.
Vin alegerile tu cu manuta ta ii pui apoi incepi sa cartesti, ca te-au mai pacalit odata.

Tu Romane esti vinovat de propriile alegeri


vreau sa remarc ca l-am votat prima data pe Basescu,a doua oara tot pe el la prezidentiale..in rest la parlamentare am votat ca nule toate voturile.puneam pe 2 -3 patratele intentionat.dintre 3 rele nu aveam ce sa votez.dar am mers la vot sa nu voteze altii in locul meu.

pad3

nu ati auzit pana acum de Kovesi. Macovei, Ciolos, Morar ? si imi cer scuze ca nu ii stiu si pe altii dar sigur ei sunt acolo si-si fac treaba. sa ne-o facem si noi. sa mergem la vot dar sa stim ce votam sa iesim in strada dar nu la mici si bere ci sa luam pozitie ori de cate ori incearca sa ne prosteasca. Poate au si ei, acesti eroi anonimi nevoie de putina sustinere morala, sa vada ca natia pentru care lupta poate aprecia sacrificiul lor  @};- ^:)^
somnul ratiunii naste monstri

marius_vfp

Citat din: dodo79 din Martie 05, 2014, 07:46:04 PM

.in rest la parlamentare am votat ca nule toate voturile.puneam pe 2 -3 patratele intentionat.dintre 3 rele nu aveam ce sa votez.dar am mers la vot sa nu voteze altii in locul meu.

felicitari pad3,  am adoptat si eu aceeasi metoda de vot , daca vor vota 3-4 mil de votanti ca noi trebuie sa isi puna  un semn mare de intrebare, asta in cazul in care mai este cineva cerebral printre cei ce ne conduc.
spor
stiu cate ceva din tot nu totul din ceva

Vyktor

Acest procedeu l-am aplicat si eu de la alegerile din 2008 incoace. indiferent ca au fost parlamentare , prezidentiale , sau locale am mers la vot doar pentru a le strica.