Romania in haos politic

Creat de dragos2006, Octombrie 13, 2009, 08:20:24 PM

« precedentul - următorul »

davcosti

I-am pus eu lui Ponta pe cont și la mulți alții-Sunt prea nesimțiți să ia părerile prostimii în seamă.
Cred că vine unul în plus să-i  ceară să împartă ciolanul de ros, să roadă ce vor, dar ne rod nouă zilele,până scăpăm de ei...
http://comunitate.ziare.com/blogs/34392/19934/mp-r-eala-zeciuielii-ca-caiulu
http://comunitate.ziare.com/blogs/34392/19961/cum-s-devii-pre-edinte
http://davcosti.sunphoto.ro/ Tot timpul învățăm!

dodo79

Citat din: davcosti din Februarie 25, 2014, 09:01:39 AM
I-am pus eu lui Ponta pe cont și la mulți alții-Sunt prea nesimțiți să ia părerile prostimii în seamă.
Cred că vine unul în plus să-i  ceară să împartă ciolanul de ros, să roadă ce vor, dar ne rod nouă zilele,până scăpăm de ei...
http://comunitate.ziare.com/blogs/34392/19934/mp-r-eala-zeciuielii-ca-caiulu
http://comunitate.ziare.com/blogs/34392/19961/cum-s-devii-pre-edinte

am distribuit ce ai postat,dar de pe facebook nu pot intra la ele.scrie ca pagina nu a fost gasita!!!

Kov iulian

Ucraina: Politistii cer iertare, in genunchi, protestatarilor

Pana nu vor face si politicienii Romani asa nu pot fi votati si nu pot fi iertati.

Politistii ucrainieni si-au cerut iertare, in genunchi, pentru ca au luat parte la actiunile indreptate impotriva protestatarilor din Piata Independentei, din Kiev. Fortele de ordine au ingenunchiat in timpul unui miting organizat in orasul Liev.




http://www.ziare.com/international/ucraina/ucraina-politistii-cer-iertare-in-genunchi-protestatarilor-1284670

orbanstefan64

 doar continutul ma intereseaza ......... :hi:

D006

MĂNDRU CA SUNT BĂSIST !!!


    Chiar dacă Base a fost singur impotriva tuturor azi a reușit să distrugă hidra uselistă !  VICTORIEEE!  Următorul pe listă este Ponta , deja se aud clopotele !

Vyktor

Parerea mea ca nu prea ai de ce sa fii mandru. Toti sunt o apa si un pamant. Argumente ca ala a facut, alalalt a dres nu au nici o sustinere. Indiferent de culoarea politica nu au facut alceva decat sa ne jecmaneasca si sa fure pentru  bunastarea lor. Pana ce cloaca asta numita clasa politica,  indiferent de numele  partidului, oricum stanga sau dreapta pentru ei nu insemna altceva decat partea in care se afla ciolanul,nu vor inceta sa fure cu atata nerusinare, nu cred ca putem fi mandri de vreunul dintre ei. Doar daca nu cumva avem, macar degetul, bagat in...borcanul cu miere.

D006

  Nu este chiar asa ! in guvernarea Boc nimeni nu s-a atins de banii intreprinzatorilor privati. Acum suntem furati din toate partile , pe deasupra si OTRAVITI , vezi cazurile cu mierea de la APIA si capetele de salam expirat importate de firme pesediste.

istodorescu vasile

Citat din: dragos2006 din Februarie 25, 2014, 11:37:38 PM
MĂNDRU CA SUNT BĂSIST !!!


    Chiar dacă Base a fost singur impotriva tuturor azi a reușit să distrugă hidra uselistă !  VICTORIEEE!  Următorul pe listă este Ponta , deja se aud clopotele !
daca sunteti basist este dreptul si treaba domniei voastre, si eu am fost basist pina in momentul in care a taiat salarii si pensii, desi cu ceva timp in urma declarase la televizor ca atit cit va fi el la cirma nu se va atinge nimeni de salarii, si dupa ce a fost ales si-a calcat cuvintul. ati uitat si numaratoarea din parlament  cind oamenii lui faceau legi care sa convina partidului. toti sunt la fel, niste hoti care in meseriile lor nu au fost competenti,si au intrat in politica unde singura preocupare a lor este sa ii minta pe pinguini, si sa fure pe rupte.

istodorescu vasile

luati aminte la UCRAINA ce este acolo. oamenii de rind traiesc la limita subzistentei, iar IANUCOVICI traia in luxuri de  neimaginat, iar fiul lui notar parca ziceau ca este de profesie, este in topul celor mai bogati oameni din ucraina. exact la fel este si la noi. uitativa la VIDEANU, BERCEANU, HREBENCIUC, CHITOIU, si majoritatea hotilor din politica, ce s-au imbogatit peste noapte ,iar poporul traieste de pe o zi pe alta. toti sunt niste hoti ordinari in frunte cu PONTA si BASESCU, care mai mint alegatorii cu un kil de zahar, o galeata goala, si mai obtin un mandat pentru bunastarea lor. poporul asta are memoria foarte scurta, si uita repede.

pharaonu75

Miza a tot ceea ce se intampla in Ucraina sunt conductele care transporta gazul rusesc in europa. UE nu mai vrea sa plateasca taxele de tranzit si stunci i-au momit pe ucraineni, ca si pe noi in urma cu cativa ani, sa vrea in UE. Nu peste mult timp vor regreta ceea ce fac acum.
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

D006

Intr-o perioada nu prea indepartata ardelenii vor cere autonomia Principatului Transilvan  iar Basarabia se va uni cu Romania. Atunci multe lucruri se vor schimba, speram in bine.

marius_vfp

sa speram ca nu va fi chiar asa , dagose , treaba asta de care o zici tu nu o vad bine .
spor

poza de mai sus cu politistii ma lasa rece , acum ar trebui lumea sa puna mana pe pietre si sa traga in ei , daca sefu meu mult mai bogat ca mine imi zice sa trag in neamu meu care stiu ca sufera ca si mine il impusc pe sef in secunda 1 direct in cap. nu uitati ce au facut jandarmii la pungesti cand i-au trosnit rau pe tarani (cazul chevron) , la arad sigur nu va fi asa .
cat de cretin poti sa fii sa tragi in oameni care isi cer drepturile , unele din drepturi fiind si spre binele tau.

spor
stiu cate ceva din tot nu totul din ceva

nicomico

Iarta-ma Dragos dar de unde ai scos prostia cu autonomia Transilvaniei? Daca tu cu putina scoala scrii asemenea aberatii ce sa ma astept de la unul care este toata ziua la birt.

pharaonu75

Uite ca UDMR-ul a ajuns iar la guvernare. Cine stie ce i-au mai cerut PSD-ului pentru a-i sustine! Asa ca nu este de mirare sa vedem pus in fapta si ceea ce a spus Dragos.

P.S. Sa vedeti acum ce se schimba si regiunile in care a fost impartita Romania de Dragnea, tot pentru a face pe plac UDMR-ului. Si cand te gandesti cat ii hulea Ponta cand era in opozitie si ii acuza de tot raul din Romania pentru ca sustineau PDL-ul!!!!! Si tot in acea perioada a facut pact secret cu ei ca sa ii ia la guvernare.

Daca politica e curva, politicienii nostri sunt curve batrane... sunt stramosii curvelor.
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

dodo79

Citat din: nicomico din Februarie 26, 2014, 07:14:16 PM
Iarta-ma Dragos dar de unde ai scos prostia cu autonomia Transilvaniei? Daca tu cu putina scoala scrii asemenea aberatii ce sa ma astept de la unul care este toata ziua la birt.
autonomia Transilvaniei este singurul lucru care mai are succes in a prostii maghiarimea de catre UDMR.dar este adevarat ca se lupta ptr acest tel de catre cei de peste Tisa.
Citat din: dragos2006 din Februarie 26, 2014, 04:44:21 PM
Intr-o perioada nu prea indepartata ardelenii vor cere autonomia Principatului Transilvan  iar Basarabia se va uni cu Romania. Atunci multe lucruri se vor schimba, speram in bine.
daca ardelenii vor avea autonomie in Transilvania,cu siguranta va fii mai bine doar ptr ardeleni.asta daca nu pune mana Ungurii pe Transilvania.
sunt curios daca Ponta le-a promis UDMR Facultatea de Medicina din Tg mures,