Romania in haos politic

Creat de dragos2006, Octombrie 13, 2009, 08:20:24 PM

« precedentul - următorul »

marian sima

Hotia tip Nastase?
Hotia a inceput inca de la revolutie cand revolutia a fost furata de Iliescu si ai lui.
Ce a facut clasa politica pana acum se numeste TRADARE DE TARA SI DE NEAM,plata pentru faptele lor ar trebui sa fie ZIDUL DE EXECUTIE,confiscarea averilor si verificati pana la a-l 5 -lea grad de rudenie.

mape 48-petru manea

Eu am auzit ca Nastase are 2 miliarde si basescu numai 1,99 miliarde si toata lumea stie ca basescu este foarte invidios  :qp:

marius_vfp

hmmm , le vor veni la fiecare randu , da trebuie sa mai astepte la coada ca-i lunga tareeeeeeeeee.
stiu cate ceva din tot nu totul din ceva

bismark

   O fi furat mai mult ca el si ii normal sa se razbune ca asa-i pe la noi ei fura si noi platim.Turcu plateste era o vorba.Ei fura si noi ne scoatem ochii sa nu vedem. :razz: :razz: :razz:Cu respect
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

gelu

 :offtopic:....apar tot mai frecvent pe Facebook postari privind ,,beneficiile,,  interventiilor companiilor Gold Corporation si Chevron pe teritoriul tarisoarei noastre dragi...gen deversari, fracturari, poluari, contaminari...e.t.c dar nu gasesc nici o reactie a vreunei asociatii de apicultori .... :mad: sau poate nu stiu eu unde sa caut?...stiut fiind ca albinutele vor fi printre primele afectate de aceste ,, beneficii,,...... @};- @};- @};- @};- :bzz: :bzz: :bzz:

brianoo_bz

principalul factor  care a dus la distrugerea  Ro  a fost iliescu ( parerea mea ) si haosul de dupa 89  oricum nici acuma  nu este roza , trebuie sa ne obisnuim  ca cei care ne conduc nu mai tin cu roamnia si cu majoritatea  fiecare  cu interesul lui de asta este si  lupta cea mare pentru putere ( ajungi la putere faci bani si esti imun)   in romania torul este de vanzare  gaze pamnt  etc

kamy

Vedeti ca santeti oleaca partinitori!
Da toate conducerile de pana-n 2004 au infipt tara in datorii de 40 de miliarde de euro,iar pedeleii daca nu ma insel in v'o alte 40 sau 50!
Marea intrebare unde sant banii?vorba anglezului ,,sohw me the money,,!apoi va invit sa nu-i cautati la bugetari ca si lor le-au fost taiate slariile cu 25%,la pensionari iar nu aveti de ce sa-i cautqti ca si ei au contribuit substantial la bunastarea ,,alabalaportocalei,,!
Mai deunazi am auzit ca maria sa udreasa,viitoarea presidenta portocalie,eminente cenusie( pardon portocalie ) la o vizita de lucru prin salaj a iesit la soping cumparand ,spun gurile rele ale targului,hotel porolisum,hotel severus,baile boghis,s.a!
Da intr-adevar este un muier politic de succese,dar sa nu-i cautati cumva cheia succesului in tartacuta ar fi ca si cum ati cauta acul in carul cu fan,unde stiti ssigur ca nu exista!
Cheia succesului sta in intelighentia dispusa pe mijloc,impachetata dragutz, tre sa recunoastem si bine valorificat peste pretul pietei!
Da ce as vrea io sa ma lamuriti,cum e posibil sa intri in politica doar cu aia in izmene,sa te ridici ca muiere de afaceri cand la marea majoritate a oamenilor dedicati de afaceri li se injumatatesc averile,sa nu poti aloca timp afacerilor ca esti in slujba prostului de popor ,dar sa spargi toate topurile!
Cred ca e vorba de cea mai tare poveste de succes nu stiu cum de nu se inghesuie tembeliziunile sa obtina drepturi de autor pe asemenea biografie de succes,pe langa care napoleon e prunc de tita!cu toate ca avea el o vorba.......!

pistol28

NAPOLEON
"Toate femeile sunt cu.r.v. e, mai putin mama, dar sa nu uitam ca si ea este femeie"
Trebuie sa stii sa vezi,
ca sa prevezi
si sa prevezi ca sa previi

istodorescu vasile

Citat din: kamy din Ianuarie 12, 2014, 07:02:32 AM
Vedeti ca santeti oleaca partinitori!
Da toate conducerile de pana-n 2004 au infipt tara in datorii de 40 de miliarde de euro,iar pedeleii daca nu ma insel in v'o alte 40 sau 50!
Marea intrebare unde sant banii?vorba anglezului ,,sohw me the money,,!apoi va invit sa nu-i cautati la bugetari ca si lor le-au fost taiate slariile cu 25%,la pensionari iar nu aveti de ce sa-i cautqti ca si ei au contribuit substantial la bunastarea ,,alabalaportocalei,,!
Mai deunazi am auzit ca maria sa udreasa,viitoarea presidenta portocalie,eminente cenusie( pardon portocalie ) la o vizita de lucru prin salaj a iesit la soping cumparand ,spun gurile rele ale targului,hotel porolisum,hotel severus,baile boghis,s.a!
Da intr-adevar este un muier politic de succese,dar sa nu-i cautati cumva cheia succesului in tartacuta ar fi ca si cum ati cauta acul in carul cu fan,unde stiti ssigur ca nu exista!
Cheia succesului sta in intelighentia dispusa pe mijloc,impachetata dragutz, tre sa recunoastem si bine valorificat peste pretul pietei!
Da ce as vrea io sa ma lamuriti,cum e posibil sa intri in politica doar cu aia in izmene,sa te ridici ca muiere de afaceri cand la marea majoritate a oamenilor dedicati de afaceri li se injumatatesc averile,sa nu poti aloca timp afacerilor ca esti in slujba prostului de popor ,dar sa spargi toate topurile!
Cred ca e vorba de cea mai tare poveste de succes nu stiu cum de nu se inghesuie tembeliziunile sa obtina drepturi de autor pe asemenea biografie de succes,pe langa care napoleon e prunc de tita!cu toate ca avea el o vorba.......!
vedeti ca daca citeste domnu dragos ce ati scris , o sa se supere ca  acuzati marile personalitati portocalii ale fortei base.

kamy

Ba dimpotriva ar t5ebui sa ciulesca urechili ca de-si pune udresa povestea de succesuri convertita in filme pe ioutube,domnu dragos e ca cum n-ar fi fost!

Aurel

Citat din: brianoo_bz din Ianuarie 12, 2014, 05:01:51 AM
principalul factor  care a dus la distrugerea  Ro  a fost iliescu ( parerea mea ) si haosul de dupa 89  oricum nici acuma  nu este roza , trebuie sa ne obisnuim  ca cei care ne conduc nu mai tin cu roamnia si cu majoritatea  fiecare  cu interesul lui de asta este si  lupta cea mare pentru putere ( ajungi la putere faci bani si esti imun)   in romania torul este de vanzare  gaze pamnt  etc
Si romanii unde au fost ? Acuma unde sant? Nu cumva si atunci si acum, SE LASA condusi de oameni care pana la urma si-au luat o responsabilitate si daca nu erau ei erau altii.?Oricand a fost si va fi un vinovat.Intrebarea e noi ce facem?.Parerea mea e ca avem ceia ce meritam.

kamy

Citat din: gelu din Ianuarie 12, 2014, 12:37:53 AM
:offtopic:....apar tot mai frecvent pe Facebook postari privind ,,beneficiile,,  interventiilor companiilor Gold Corporation si Chevron pe teritoriul tarisoarei noastre dragi...gen deversari, fracturari, poluari, contaminari...e.t.c dar nu gasesc nici o reactie a vreunei asociatii de apicultori .... :mad: sau poate nu stiu eu unde sa caut?...stiut fiind ca albinutele vor fi printre primele afectate de aceste ,, beneficii,,...... @};- @};- @};- @};- :bzz: :bzz: :bzz:
Gelu tata la astia le-a cam umplut governu gurita de miere nu pot s-o caste ca trebuie sa aiba grija sa nu piarda,la sindicate e cam la fel au fost prinsi unsi pe degete de miere si tre' sa stea cumintei,doar noi fraierii de rand ce ne mai agitam ca un pesi rasuflat uneori!

D006

 Cum noi suntem un popor primitiv si misogin , sigur in urmatorii 50 de ani nu vom avea o femeie in functia de premier sau presedinte . De la mare distanta se vede clar ca Udrea ar fi un presedinte mai bun decat Antonescu.
  Cat priveste chestia cu hotelurile de la Zalau e vrajeala de bodega. Ce potential turistic sa aiba respectiva zona cand mai bine de jumatate dintre romani habar nu au care este capitala judetului Salaj . In fapt multi nici nu stiu de acest judet.

cornelioandanciu

Crede-ma ca nici nu ma intereseaza unde are jud. Salaj capitala, dar nu care cumva sa zica cineva rau de palinca de Zalau, ca ma supar foc si fac urat! :mad:
Va salut.

Kov iulian

Comportament mai imatur si mai prostesc ca ca cel al acestui gevern si ale trusturilor care manipuleaza mai rar mi-a fost dat sa vad.


Erau pro occidentali si pro americani

L-au dat jos pe Base Americanii ii tineau partea asa ca au inceput sa ii critice ca sunt asa si pe dincolo.
Sau dus la Americani sa i pupe undeva  si dintr-o data Americanii au devenit cei mai buni.
De curand iar au facut o trasnaie si acum americanii iar sunt rai si  Basisti si nu avem nevoie de ei ramanem cu Chinezi.

Pai ori nu vor sa aiba de a face cu ei ori  ii pupa in ...  ori ii scuipa, se hotarasca pana la urma ce vor si pe ce directie vor merge?

Toate lucrurile astea se incardeaza bineinteles cu toate porcariile facute in toti acesti ani.

Fac ce fac schimba toate lucrurile pe fuga, inlatura orice obstacol in calea demiteri lui Base ei insisi organizeaza  un referendum controleaza absolut totul si sunt de acord cu pragul de 50% , toti sunt voiosi si increzatori ca vor castiga totul e pe bune, referendumul e ok nimic nu e in neregula.

Sa vezi belea insa pana la urma se pare ca o mare parte din Romani nu vor sa vina la vot sau nu ii intereseaza, din acel moment alegerile nu mai sunt ok, alegerile au fost falsificate, Basisti au falsificat totul, toti sunt Basisti, toate tarile din lume ce li se opun sunt Basisti.

Au inceput apoi cu idea cum ca de fapt sunt mai putini Romani ca acea numaratoare a populatiei a fost viciata, apoi dupa ce sau lamurit lucrurile au revenit si din prostie au recunoscut ca au fost destui Romani.

Pai nu ati convinsi voi pe Romani sa nu participe la acea numaratoare a populatiei pe toate antele?
Nu ati marit voi mandatul Presedintelui de la 4 la 5 ani ?

Daca faceati toate lucrurile cu cap  de la inceput acum Basescu era plecat de la putere fiindca ii expira mandatul si veneati voi linistiti la putere si totul era ok.