Romania in haos politic

Creat de dragos2006, Octombrie 13, 2009, 08:20:24 PM

« precedentul - următorul »

marius_vfp

iulica si cum naiba sa-mi impoziteze nevasta carei casnica (bine ca nu-i), in functie de cat profit sau munca depune in folosul comunitatii(adica al familiei) ?
stiu cate ceva din tot nu totul din ceva

marius_vfp

Citat din: bismark din August 14, 2013, 01:27:45 PM
    Eu dau 5o de bani pe o piine de 1 kg

si eu care nu sunt din asociatie daca vreau sa cumpar cat dau?
stiu cate ceva din tot nu totul din ceva

D006

  Cel  mai bine acum in Romania este sa stai cu coatele pe gard si sa freci tziparul ... NEmunca este singurul lucru care nu se impoziteaza in Ro . Daca te pune necuratul si te apuci cinstit de munca , ti-ai dat foc la valiza ...

pharaonu75

Citat din: dragos2006 din August 14, 2013, 10:08:57 PM
  Cel  mai bine acum in Romania este sa stai cu coatele pe gard si sa freci tziparul ... NEmunca este singurul lucru care nu se impoziteaza in Ro . Daca te pune necuratul si te apuci cinstit de munca , ti-ai dat foc la valiza ...

Te-au auzit astia si vor sa bage impozit pe nevasta casnica! =))
Daca Ponta le-ar da de lucru tuturor nevestelor casnice, lucrurile ar sta altfel, dar Guvernul in loc sa creeze locuri de munca, se gandeste ce anume sa mai impoziteze, ce taxe sa mai bage, pentru a ne aburi ca avem crestere economica! Sunt curios ce vor face la anul, cand va trebui sa aibe bani pentru pomeni electorale ca sa-l scoata pe Crin presedinte!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

davcosti

 =D> Dacă ajunge Căcărău președinte înseamnă că nu mai e nimic de vânzare în țara asta și el oricum va fi onorific, cum îi place somnul, va fi liniște la guvern. Cei care-i vor vota vor plăti impozite mai mari, ca să-i suporte...ceva ca la Footbal abonamente la meciuri! =))
http://davcosti.sunphoto.ro/ Tot timpul învățăm!

Donbazil

Sal'tare!
Sa traitzi bine voi......Pedeleii si probaseii.......
Eu as dori ca cei ce guverneaza sa-mi asigure atata lucru SA TRAIESC NORMAL!.....
Sper din toata inima ca asta sa se intample, cu toate piedicile puse de  tot felul de marinari chiori si buldogi iesitzi la pensie......
Cat despre cuvantul frumos, folosit de colegul " cacarau" , oare au fost deja alegeri, oare a fost votat vreun neavenit sau iar vedetzi domnilor drobu' de sare.....
Avetzi putzintica rabdare....
Ce avem vedem cu totzii, ce va fi, depinde te totzi!....Asta-i! :hi: :hi: :hi: :hi: :hi: :hi: :hi:

Kov iulian

E bine ca au venit la putere USL ca sa termine operatiunea de distrugere inceputa  in 89 sper ca dupa guvernarea lor  populatia sa deschida ochi si sa vada ca ne-au tradat , daca nu mergem inainte votam iar pdl, apoi iar psd, iar pdl si tot asa pana ajungem ca aficani aia care mananca gandaci de foame.


Kov iulian

Eu nu pot intelege cum romani pot trece asa usor peste sfidarea cu cresterea numarului de parlamentari.

Manipulati/nemanipulati , prosti/inteligenti vocea poporului, majoritatea celor prezenti la referendum au decis micsorarea numarului de parlamentari.

Puteam intelege daca Domnii aflati acum la guvernare ar fi decis sa ignore glasul poporului si sa spuna

CitatAu fost 470 de parlamentari, 470 de parlamentari vor fi si de acum incolo, noua nu ne pasa ce spuneti voi facem ce vrem noi.

Nu sa intamplat asa ci din contra:

CitatCe spuneti ma!??? sa scadem numarul de parlamentari ca asa vreti voi, uite ca nu vom face asta si chiar daca am spus ca numarul de romani a scazut si ca sa va aratam ce smecheri suntem noi nu vom pastra acelasi numar de parlamentari ci din contra il vom creste cu inca 118 ( de la 470 la 588 )

Componenta Parlamentului in prezent:

USL  deține 395 de mandate (122 de senatori si 273 de deputati)
Alianța România Dreaptă va avea 80 de mandate (24 de senatori și 56 de deputați)
PP-DD va avea 68 de mandate (21 de senatori și 47 de deputați)
UDMR va avea 27 de mandate (9 senatori și 18 deputați)
18 reprezentanți ai minorităților naționale.

Daca imediat dupa revolutie cand tara avea tot ce ii trebuia, resurse naturale, forta de munca, CAP-uri, sisteme de irigatii, uzine si Domnii aflati acum la putere nu au reusit macar o mentina asa cum era atunci .

Cum vor reusi sa faca tara sa creasca acum cand din vina lor toate resursele sau dat si inca se dau, cand tot ce e mai bun in tara a plecat peste hotare ( forta de munca, materie cenusie ), cand suntem datori vanduti atat noi cat si generatiile viitoare, cand sa taiat si distrus toate uzinele, sistemele de irigatii si s-au dat la export pe nimic ?

Eu nu inteleg cum ii putem ierta pe acesti oameni si mai mult chiar sa ii votam sperand la cai verzi pe pereti.
Il urasti pe Basescu si pe ai lui si ai ales pe astia sa il dea jos, ai vazut cum l-au dat jos?

Ok , dar poti alege ceva mult mai bun, alege pe uni care nu au mai condus pana acum, sau nu alege nimic dar cum poti sa te intorci mereu si mereu la aceasi nenorociti ce au distrus tara si viitorul copiilor.

xvader

ca sa alegem ceva mai bun tre sa emigram in germanica sau in canada.
ca la noi in tara...chiar daca sunt oameni capabili, nu sunt lasati sa faca ce tre pentru tara

bismark

   Cine a condus tara asta dupa 90 ? Tot cei dinainte,( Iliescu,Constantinescu,Basescu)ei atit au stiut sa faca sa distruga si sa fure.Si ca sa se protejeze pe ei au inchis ochii la furturile celor din jurul lor si unde am ajuns?,o tara jefuita si noi un popor sarac.Citi ani aveati in 90 ca sa putiti judeca?S-a deschis cutia Pandorei cu tortionarii,oare cine i-au protejat pina acum,nu tot cei dinainte si sistemul comunisto-securist,cite familii distruse si vieti pierdute in puscariile comuniste,canal in delta la stuf si in multe locuri.Acum o sa fie foarte greu sa-i judecam pe toti acestia cind in ultimii 10 ani sistemul sa intarit cu oamenii pusi de un singur om.Depling acest popor oropsit printre care ma numar si eu ca sintem inca orbi la ce ni se intimpla.Cu respect
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

pharaonu75

Am vazut ca Ponta vrea sa bage impozit si pe divortul amiabil!  A innebunit lupul?
Pai divortul amiabil tocmai pentru asta a si fost legiferat, adica pentru ca omul sa poata divorta linistit, fara pierdere de timp pe la tribunale, fara cheltuieli enorme si inutile cu expertize, evaluari, partaje, fara taxe de timbru, etc.
A aparut chiar si institutia mediatorului, unde se poate divorta amiabil, asta pe langa faptul ca se mai poate divorta tot amiabil si la notariat sau la starea civila (la primarie).

Acum, guvernul vazand ca nu mai are de unde sa stoarca bani si ca lumea este satula de pierdul timpul pe la tot felul de usi ale institutiilor statului, apeland tot mai mult la divortul amiabil, s-a gandit sa-si mai traga ceva parale, mizand pe faptul ca nu le va sari lumea in cap, pentru ca marea majoritate nu este implicata intr-un divort amiabil iminent.
Rusine!

S-a intrebat guvernul cum si-au facut averile cei din top 500? S-a intrebat cati bani negri fac astia din topul amintit? Nu!
Au tabarat cu impozitarea pe o biata babuta care are 3 ha de pamant retrocedate, pentru care a suferit cumplit si la colectivizare. Ca deh, trebuie impozitata agricultura! Are idee guvernul cate sute de mii de tone de cereale pleaca fictiv din tara, solicitandu-se si platindu-se apoi rambursari de TVA din banii pulici?
Din nou, Rusine!

Mai spun???
Nu! Pentru ca s-ar putea sa-i deranjez pe cei care nu vad decat "jos Basescu" in fata ochilor, sustinand ca astora li se poate permite orice doar pentru faptul ca i-au inlocuit pe PDL-isti!
Apropo, aveti idee cati din cei huliti in urma cu vreo 2-3 ani de USL le ingroasa acum randurile?
Toti sunt la fel, fug dupa ciolan, mintindu-ne ca se lupta pentru noi! Iar noi avem deviata atentia de la adevaratele realitati, fiind ocupati cu "jos Basescu", "jos Ponta"!
Rusine si pentru noi!  :mad:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

mape 48-petru manea

Citat din: pharaonu75 din August 16, 2013, 11:14:25 AM
Am vazut ca Ponta vrea sa bage impozit si pe divortul amiabil!  A innebunit lupul?
Pai divortul amiabil tocmai pentru asta a si fost legiferat, adica pentru ca omul sa poata divorta linistit, fara pierdere de timp pe la tribunale, fara cheltuieli enorme si inutile cu expertize, evaluari, partaje, fara taxe de timbru, etc.
A aparut chiar si institutia mediatorului, unde se poate divorta amiabil, asta pe langa faptul ca se mai poate divorta tot amiabil si la notariat sau la starea civila (la primarie).

Acum, guvernul vazand ca nu mai are de unde sa stoarca bani si ca lumea este satula de pierdul timpul pe la tot felul de usi ale institutiilor statului, apeland tot mai mult la divortul amiabil, s-a gandit sa-si mai traga ceva parale, mizand pe faptul ca nu le va sari lumea in cap, pentru ca marea majoritate nu este implicata intr-un divort amiabil iminent.
Rusine!

S-a intrebat guvernul cum si-au facut averile cei din top 500? S-a intrebat cati bani negri fac astia din topul amintit? Nu!
Au tabarat cu impozitarea pe o biata babuta care are 3 ha de pamant retrocedate, pentru care a suferit cumplit si la colectivizare. Ca deh, trebuie impozitata agricultura! Are idee guvernul cate sute de mii de tone de cereale pleaca fictiv din tara, solicitandu-se si platindu-se apoi rambursari de TVA din banii pulici?
Din nou, Rusine!

Mai spun???
Nu! Pentru ca s-ar putea sa-i deranjez pe cei care nu vad decat "jos Basescu" in fata ochilor, sustinand ca astora li se poate permite orice doar pentru faptul ca i-au inlocuit pe PDL-isti!
Apropo, aveti idee cati din cei huliti in urma cu vreo 2-3 ani de USL le ingroasa acum randurile?
Toti sunt la fel, fug dupa ciolan, mintindu-ne ca se lupta pentru noi! Iar noi avem deviata atentia de la adevaratele realitati, fiind ocupati cu "jos Basescu", "jos Ponta"!
Rusine si pentru noi!  :mad:

In mare parte ai dreptate ,dar mie cel mai mult si mai mult imi place "jos basascu " :rotfl:

pharaonu75

Citat din: mape 48-petru manea din August 16, 2013, 11:52:52 AM
In mare parte ai dreptate ,dar mie cel mai mult si mai mult imi place "jos basascu " :rotfl:

Nu e bine domnu' chestor! Nu e bine!

Mai bine era jos Udrea, sus tot Udrea... dar fara sa afle doamna de-acasa, ca dupa aceea mananci numai conserve! =)) =))
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

Kov iulian

Citat din: pharaonu75 din August 14, 2013, 11:08:20 PM
Te-au auzit astia si vor sa bage impozit pe nevasta casnica! =))

Citat din: pharaonu75 din August 16, 2013, 11:14:25 AM
Am vazut ca Ponta vrea sa bage impozit si pe divortul amiabil!  A innebunit lupul?
Pai divortul amiabil tocmai pentru asta a si fost legiferat, adica pentru ca omul sa poata divorta linistit, fara pierdere de timp pe la tribunale, fara cheltuieli enorme si inutile cu expertize, evaluari, partaje, fara taxe de timbru, etc.

Daca o tii platesti impozit daca renunti la ea platesti impozit  :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Mai ramane sa puna impozit si pe actul intim sau pe marimea  ..... :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

D006

Traiasca USL !!! am primit factura la apa , am platit apa pluviala exact cat am platit pe apa consumata la robinet.   :mad: :mad: