Romania in haos politic

Creat de dragos2006, Octombrie 13, 2009, 08:20:24 PM

« precedentul - următorul »

Kov iulian

Se pare ca ni se pregatesc unele surprize odata cu modificare constitutiei, dreptul la proprietate urmeaza a fi diminuat astfel ca sa poate fi confiscate bunuri si valori in stil comunist precum se practica in Cipru .

http://www.riscograma.ro/8015/minciuna-gogonata-a-lui-victor-ponta-despre-constitutie/

Multumim acelora ce s-au prezentat pentru a vota mare schimbare, hotii isi vor putea pastra prada, cei ce muncesc isi vor putea pierde mai usor agoniseala castigata cinstit iar  puturosii si cei ce refuza sa isi consume neuroni pentru a lasa ceva in urma, ce freaca menta toata ziua prin baruri se vor putea bucura din plin de protectie sociala si ajutoare .




romikele

Atat timp cat HOTIA e sport national (in paranteza, ieri am gasit pavilionul spart, dar nu lipsea nimic, deoarece hotii au cautat familii de albine, iar eu le am in alte locatii, asa ca au fost tare dezamagiti), de ce sa nu fie legiferata?
Si daca la noi Constitutia se schimba precum chilotii, ce mare greutate e sa fie hotii aparati de lege?
:qp:

Kov iulian

#1952
Ultima data cand sa modificat constitutia in 2003,  Adrian Nastase a facut-o pentru sine ( a marit mandatul presedintelui de la 4 la 5 ani )

Si tare bine nea fost asta vara cu tot acel balamuc, daca nu exista acea schimbare Basescu era plecat de la putere inca din vara anului trecut .

Am intalnit multi destepti care au afirmau ca Basescu si-a marit singur mandatul.

Cei care sunteti bisericosi, probabil cunoasteti povestea " Tapului lui Azazel ", se pare ca pe timpuri evrei aveau un ritual prin care se alegea un tap si se transfera ritualic toate pacatele poporului asupra acestui tap care apoi era timis in desert pentru a murii luand astfel cu sine pacatele poporului.

De aici se trage si povestea cuvantului Tap ispasitor ( Scape Goat  in engleza) http://en.wikipedia.org/wiki/Scapegoat

http://ro.wikipedia.org/wiki/Iom_Kipur ( in josul pagini puteti citi despre acest obicei )

Cum vine asta, modifici constitutia pentru tine insuti sau partidul tau, pierzi si profita altul de acea schimbare, apoi vii si faci mare scandal ca nu mai ai rabdare sa astepti inca doi ani pana vii la putere, si toate astea tot datorita schimbarii facute anterior.

Te doare mintea

bismark

    Naravul din fire n-are lecuire.Tacs-o hot, mama hoata,fiul sau fica ce poate fi :D Unde nu-i lege ca pe vremea lui Tepes nu se va face nimic.Pestele de la cap se impute.Cu respect pentru cei ce nu au pus mina pe un ac s-l fure. :bzz: :bzz: :bzz: daca si ele sa-u invatat la asa ceva oare de unde ^:)^ ^:)^
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

Alutus

Citat din: pharaonu75 din Aprilie 04, 2013, 11:07:25 PM
Nu stiu de ce, dar am impresia ca Bruxelles-ul este de fapt asul din maneca lui Base!
Asul respectiv se numeste Gittenstein cu tot ce se afla in spatele lui. Bruxel? Executanti, tac si merg pe burta.
Citat din: dragos2006 din Aprilie 14, 2013, 10:06:37 AM
  Guvernarea Boc a fost foarte Buna , fara el acum nu aveam bani nici de net ! Am vorbit cu multi oameni , inclusiv primari PNL si PSD , toti sunt de acord ca Boc a fost omul echilibrului , stabilitatii . Pe cand Ponta este alunecos , parca vrea sa-l imite pe Base.  :D
Astia fie erau beti, fie fumasera ba_rail_a porcului.
Sa nu uiti Darie!

marius_vfp

Citat din: bismark din Mai 21, 2013, 12:59:02 PM
   Pestele de la cap se impute.
da pacat se impute de la cap da la naiba se curata de la coada  ))/ tot noi avem de suferit astia mici .ca daca so curata cu ei tare bine ar fi , da noi slugarim putorile alea din casa poporului.
stiu cate ceva din tot nu totul din ceva

D006


Kov iulian

Citat din: Kov iulian din Mai 21, 2013, 12:02:15 PM
.. sa poate fi confiscate bunuri si valori in stil comunist precum se practica in Cipru .

Se poate si mai rau de atat si din cate se pare fenomenul se extinde in Europa .

O mare banca din spania numita Bankia fara sa informeze clientii a pus stapanire cu de la sine putere peste bani acestora transformandui in actiuni.

Partea interesanta e ca imediat dupa aceasta operatiune chiar de a doua zi actiunile au scazut cu 90 la suta, pur si simplu clienti au fost jefuiti, practic daca cineva avea 1000 de euro la acea banca a mai ramas doar cu 100 euro .

Puteti citi mai mult despre asta aici  http://www.piperea.ro/iresponsable-lending/

Presa " Libera " din romania a avut grija sa nu faca mare caz pe tema asta oare de ce ?

Tamu

O parere strict personala.
Din pacate DEMOCRATIA (indiferent de tara) nu este altceva decat o FORMA DE SCAVAGISM MODERN. Principiile comuniste (a nu confunda cu dictattura) sunt cele mai echilibrate. Pacat ca rasa umana nu a ajuns la un asemenea nivel de inteligenta ca sa le priceapa si sa le aplice corect.
Mierea   de   calitate   e   scumpă!    /    Dar   mierea   scumpă   nu   e   întotdeauna   de   calitate!

bismark

    Al trei-lea razboi mondial va izbucni din cauza bancherilor.Din turnurile lor de marmura si sticla colorata vor face ca la un moment dat valoarea banilor din conturi sa fie egal cu zero.Observ ca se cumpara foarte mult aur pe mapamond si probabil si tot ce are valoare mare (*argint,platina,diamante etc.) Cind situatia va deveni groasa din punct de vedere financiar,totul se va darima ca un domino.Suprematia o vor avea cei care au acumulat bogatii nu valuta.Bancile vor da faliment una dupa alta organizat.Uitati-va la rusi totul se negociaza in aur,de asemenea si China.Numai noi vrem valuta si aurul il dam la altii.Cu respect
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

marius_vfp

valoare o au materialele pretioase , banii sunt doar o modalitate de schimb echitabil intre diferite marfuri .
ai mare dreptate privind aurul , dar candva nu vom trai cu aur ,eu gandesc ca bogatia sta in rezerva de produse alimentare nationala , sau chiar individuala , daca fiecare am pune osul la treaba si nu am mai ingrasa conturile celor care ne dau mancarea la raft cu supra pret sa vedeti ce isterie ar fi in randul bancherilor mor cu banu in mana . eu nu cumpar niciodata cartof , ceapa fasole,oua,  vin , si altele .
spor
stiu cate ceva din tot nu totul din ceva

cornelioandanciu

Citat din: bismark din Iunie 08, 2013, 09:45:33 AM
    Al trei-lea razboi mondial va izbucni din cauza bancherilor.Din turnurile lor de marmura si sticla colorata vor face ca la un moment dat valoarea banilor din conturi sa fie egal cu zero.Observ ca se cumpara foarte mult aur pe mapamond si probabil si tot ce are valoare mare (*argint,platina,diamante etc.) Cind situatia va deveni groasa din punct de vedere financiar,totul se va darima ca un domino.Suprematia o vor avea cei care au acumulat bogatii nu valuta.Bancile vor da faliment una dupa alta organizat.Uitati-va la rusi totul se negociaza in aur,de asemenea si China.Numai noi vrem valuta si aurul il dam la altii.Cu respect
Va veni o vreme cand aurul, platina si diamantele nu vor valora mai mult decat praful de pe drum! Uitati-va la ce a descoperit roverul trimis de NASA pe Marte! Nici macar un fir de iarba! Daca vom continua sa ne orientam dupa valori false , cum ar fi banii, aurul, etc, ne vom duce direct la autodistrugere.Exista ceva mult mai presus de bani, aceasta este viata! Cum ar arata lumea daca in fiecare zi cei sase miliarde de locuitori ai planetei ar face fiecare cate o fapta buna pentru un semen al sau? Sint convins ca situatia s-ar schimba in bine.Pana una alta va salut pe toti care v-ati aplecat asupra acestei minunate indeletniciri, apicultura.Asta inseamna ca inca mai exista speranta!
Va salut.

Kov iulian

#1962
Citat din: cornelioandanciu din Iunie 08, 2013, 04:57:16 PM
Va veni o vreme cand aurul, platina si diamantele nu vor valora mai mult decat praful de pe drum!

Prima teapa au fost imobiliarele care apoi s-au prabusit odata cu asta prabusindu-se averile multora, aurul e noua teapa pe care si-o vor lua multi, e foarte curioasa cresterea valori acestuia din ultimi ani, nu cumva niste baieti smecheri au cumparat  zeci sau sute de tone de aur cand acesta era 50 de lei gramul au facut ce au facut si acum il dau cu 150 de lei ?

Toti ne recomanda sa cumparam aur, asa au spus si despre locuinte si imobiliare . :D :D

D006

  Monstruoasa coalitie de la putere nu mai stie cum sa-l jefuiasca pe amaratul de pulemec , acum au inventat impozitul pe caini , deja se practica in sect. 6 si urmeaza sa se extinta deoarece pulimea anesteziata de antenele lui Voiculescu nu reactioneaza la jaful care tocmai se desfasoara.

  Chiar asa de cretini sunt privitorii de antena 3 incat sa nu reactioneze la tot ce se intampla acum in tara ?

marius_vfp

dragose  :bravo:   esti belea  , imi place cum le-o tragi. :nudie: =)) =))
stiu cate ceva din tot nu totul din ceva