Romania in haos politic

Creat de dragos2006, Octombrie 13, 2009, 08:20:24 PM

« precedentul - următorul »

andreiu

     Te contrazic. Royala e la Bruxelles, Base merge la gaura, Ponta are de la mana trei bucati, iar Crin, doar perechi.

pharaonu75

Nu stiu de ce, dar am impresia ca Bruxelles-ul este de fapt asul din maneca lui Base!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

cristian87

trist e ca boii astia joaca pe vietile noastre si ale copiilor nostri
zâmbeşte-mîine poate fi mai rău

stefan1

  Motivul pentru care Ponta e docil e ca trebuie sa asigure mersul tarii. Eu presimt ca stam financiar la mana strainilor, a FMI si CE si vrand-nevrand trebuie sa facem ce le place lor. Basescu stie toate astea si profita la maxim pentru propriul interes si nicidecum al tarii.
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

D006

Citat din: stefan1 din Aprilie 05, 2013, 03:16:13 AM
Ponta e docil e ca trebuie sa asigure mersul tarii... Basescu stie toate astea si profita la maxim pentru propriul interes si nicidecum al tarii.

.... Ma lasi ? Ponta cel bun si Basescu cel rau ...  =)) =)) =)) =)) Ponta e terminat de grija tarii iar Base vrea numai raul ... asta e vrajeala de antena 3 .
  Base e omul care stie sa caute slabiciunile unui om , cum il prinde cum il strange la menghina . Daca ai sti la ce nivel a ajuns hotia acum in Romania nu ai mai avea aceiasi parere . Nutzi Udrea e mic copil fata de hotii de acum.

pharaonu75

Citat din: dragos2006 din Aprilie 05, 2013, 07:32:19 AM
... Daca ai sti la ce nivel a ajuns hotia acum in Romania ...

Pai la ce te asteptai, dupa 8 ani in care au facut foamea? Dupa 8 ani in care afaceristii au pompat bani in campaniile lor electorale, iar eu nu au castigat ca sa le intoarca banii inzecit? Nu trebuie sa se achite acum de datorie?

Si PDL-ul a facut la fel, singura diferenta fiind insa aceea ca ei au facut foamea doar 4 ani si nu au avut de sustinut atatia moguli/baroni locali sau de inapoiat banii pentru atat de multe campanii electorale!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

D006

Aia de la PDL mai construiau un parc , o sala de sport , mai un POSDRU . Astia acum fura banii direct din bugetul tarii fara nici o perdea.  Din cauza asta vor sa puna mana pe justitie , sa fie siguri ca nu le face nimeni dosar pentru furt si subminarea economiei nationale.

  Ponta a facut mare tam-tam ca Videanu a vandut curentul de la Hidroelectrica la baietzii destepti . A venit Ponta la putere , a desfintiat acele contracte si stiti care este rezultatul ? ACUM HIDROELECTRICA VINDE CURENTUL MAI IEFTIN DECAT IN TIMPUL LUI VIDEANU DAR LA ALTI BAIETI DESTEPTI .
  Macar aia de la pdl furau mai cu perdea , astia acum la umbra celor 70% de locuri in parlament si stiind cat de "destept" este electoratul lor fura fara grija.

Alutus

Ce inteleg eu, din cele expuse: ca unii precum Nelutu Iordache, fura niste euroi din fondurile pentru autostrazi, ca-i trebuira omului  sa-si cumpere si el doua avioane, un elicopter, si-un cap de sosea particulara, ca sa poata omu' sa faca naveta si alte d-alea,   performanta supravegheata si incurajata de incoruptibila Ancuta Vopsitoarea,  , care la data aceea purta niste ochelari opaci , prevazuti suplimentar  cu cozoroc, pentru directionare vederii in partea cealalta... si cum ziceam, asta-i cinstit, fiindca ramase un helesteu dupa urma lui. Ca ai de lucrara* cu Posdru, de-i speriara pe bruxelezi, mai tare decat o facura  supusii regelui "oala sparta", sunt niste patrioti, pentru ca lasara in urma lor zeci de mii  de absolventi intrati vitelusi si iesiti maturizati din scolile fara sediu si adresa, dotate doar cu numere de telefon, ar trebui sa fie canonizati si ca  este unii, mai urati ei de felul lor, care precis ca e hoti, fiindca ... uite asa, e ei urati!


* Cred ca trebuie citit altfel
Sa nu uiti Darie!

D006

Lasa ca si o groaza de apicultori au facut concedii de neuitat pe POSDRU ...

silviu

           Ma cel putin Nelutu Iordache a fost ascuns sau se incearca sa se ascunda (dupa gratii),pe timpul guvernarnarii PSD iste pe cati oameni de-ai lor i-ai vazut dand cat de cat socoteala "justitiei aservite lui Base.si PDL".Nu ai vazut si nici nu o sa vezi.
                             Cu stima,
                                   Chis 
"Dumnezeu nu ne cere minuni.Acelea le face EL."
     Arhm.Arsenie Boca

mape 48-petru manea

Are dreptate Dragos "Hoti lor erau mai buni decat hoti nostri "

tassevasi

Citat din: mape 48 din Aprilie 05, 2013, 07:17:54 PM
Are dreptate Dragos "Hoti lor erau mai buni decat hoti nostri "

   :rotfl: :rotfl: Ce-mi place, ca deja va-ti separat in  doua , " ai lor  si ai nostrii",de altfel ca toata tara .

D006

stai sa vezi in continuare : Base cu PSD , Blaga cu PNL ...

stefan1

  Ce ma surprinde si ma amuza acum este ca Boc are curajul sa-l contrazica pe Base! Recent Basescu a laudat neasteptat guvernarea Ponta, ca are performante, ca parametrii economici sunt buni, ca angajamentele externe s-au indeplinit etc. Boc, pe de alta parte, urmand directiva clara de partid ca USL-ul trebuie criticat foarte dur, s-a trezit vorbind ca acest guvern nu a indeplinit nimic din ce a fagaduit, este cea mai dezastruoasa guvernare postrevolutionara. Eu zic ca si Base si el gresesc, dar ma minunez de curajul lui Boc!
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

D006

  Guvernarea Boc a fost foarte Buna , fara el acum nu aveam bani nici de net ! Am vorbit cu multi oameni , inclusiv primari PNL si PSD , toti sunt de acord ca Boc a fost omul echilibrului , stabilitatii . Pe cand Ponta este alunecos , parca vrea sa-l imite pe Base.  :D