Romania in haos politic

Creat de dragos2006, Octombrie 13, 2009, 08:20:24 PM

« precedentul - următorul »

andreiu

Citat din: dragos2006 din Martie 24, 2013, 11:17:33 PM
Tariceanu - presedinte , Basescu - prim - ministru .  :wink:


Care ar fi argumentele dumitale ? si cand crezi ca ar fi posibila o asemenea combinata ?, dupa parerea mea, nerealizabila.

pharaonu75

Citat din: dragos2006 din Martie 24, 2013, 11:17:33 PM
Tariceanu - presedinte , Basescu - prim - ministru .  :wink:

Da, da! Si ca sa fie totul perfect, Basescu il va suspenda pe Tariceanu!
Sa-ti fie rusine, Dinu Patriciu! =)) =))
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

bio

#1907
Citat din: mape 48 din Martie 24, 2013, 08:04:51 AM
nu am incredere in 'ADIO PDL'
de la base te poti astepta la orice ---de ex. dosare pentru cei care au avut curajul sa nu-l asculte
pe fata lui base se poate citi disperarea aseara cu toate ca era imbracat curat ,semana cu o zdreanta
in finalul discursului de aseara incepuse sa-i tremure glasul ---sensibil si gingas om-mare caracter   :P

Mi s-a parut interesanta camasa dl-ui Basescu......era cu DUNGI.
Cred ca ca dl. Basescu "simte ceva" de genul ca pamintul este rotund,...si incearca sa se obisnuiasca cu DUNGILE.

Avem fost prim ministru care a facut inchisoare...la citi "prieteni" si-a facut dl. Basescu sigur vom avea si fost-presedinte care va face puscarie.




pharaonu75

Citat din: bio din Martie 25, 2013, 11:09:48 AM
... sigur vom avea si fost-presedinte care va face puscarie.

Noi romanii suntem maestri la asa ceva! Putini conducatori ai neamului au murit de batranete!

Basescu ar trebui sa faca puscarie doar daca il va avea coleg de celula pe Ilici, care are mainile mult mai murdare!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

andreiu

Sunt la fel de bine unsi cu toate grasimile posibile, deci foarte alunecosi, este posibil sa evite, dar cred ca ar merita. Ramane de vazut. Sa recunoastem o anumita gratie in baletul politic la amandoi... Na, ca am cobit... am vrut sa zic GRATZIE.

mape 48-petru manea

Citat din: andreiu din Martie 25, 2013, 06:48:43 AM
Citat din: dragos2006 din Martie 24, 2013, 11:17:33 PM
Tariceanu - presedinte , Basescu - prim - ministru .  :wink:


Care ar fi argumentele dumitale ? si cand crezi ca ar fi posibila o asemenea combinata ?, dupa parerea mea, nerealizabila.

LA PASTELE CAILOR   =))

silviu

              Daca Ilici este un criminal,Base este un "canibal".Isi mananca copii,partidele si colaboratorii lui.Nu va faceti problrme ca Base ar avea scrupule.Atat cat il servesc oamenii sunt buni.Cand nu,pa,la revedere si eventual si o pereche de palme.Asa este omul politic,trebuie sa fie la moment.Nu-i gasesc scuze,dar macar stim ce-i poate capul.
                       Cu stima,
                                      Chis
"Dumnezeu nu ne cere minuni.Acelea le face EL."
     Arhm.Arsenie Boca

Kov iulian

#1912
Minune mare in vara la referendum eram 15 milioane de romani, de asta vara si pana acum romani sau f.... in dra...   iar acum suntem din nou 20 de milione de romani, sau cel putin asa zice Domnul Voiculescu pe blogul sau .

http://danvoiculescu.net/blog/

Citat
Romania este o tara, nu un cabaret. 20 de milioane de romani au nevoie de institutii serioase, de solutii economice si sociale, de credibilitate externa. 20 de milioane romani au nevoie de un presedinte care sa ii reprezinte cu onoare in lume, nu de un presedinte ajuns de rasul lumii. Un presedinte atat de slab precum Traian Basescu, intrat pe spirala derizoriului, reprezinta o vulnerabitate pentru Romania pentru ca este predispus la orice compromis intern si extern.

Chiar  Domnul Ponta a afirmat acelasi lucru intr-o sedinta de guvern si asta desi anul trecut Domnul Ponta si televiziunile din grupul intact afirmau ca nici macar 18 milioane nu am mai ramas .

http://incomemagazine.ro/articles/premier-sunt-15-milioane-de-persoane-cu-drept-de-vot

Citat"Din punctul meu de vedere, este foarte bine să vină 50% la vot. Avem o singură mare problemă: noi nu suntem 18 milioane în acest moment. Conform primelor estimări, s-a redus populaţia cu drept de vot cu trei milioane, deci cu drept de vot suntem 15 milioane. Cifra este pe baza unei ponderări, ca la sondaje de opinie, pe baza a ceea ce s-a înregistrat până acum la INS", a spus Ponta la un post de televiziune.


Asadar minciuna e dovedita, populatia tari creste si descreste in functie de interesele politicienilor, insa voi indoctrinati aveti memoria scurta si daca ati uitat totul doar din vara si pana acum la fel ati uitat toate evenimentele petrecute in toti acesti 23 de ani si in loc sa puneti la putere pe oricine in afara de USL, PDL, PPDD,  unii de pe strada daca ii luati cu japca si ii puneati in guvern tara tot o ducea mai bine ca acum .

Insa ati fost orbiti de ura, ati ales sa le dati puterea din nou tradatorilor, celor care au jefuit tara si in trecut, celor  ce v-au ucis copii si frati in conspiratie numita revolutie.

Va uitati la tv si credeti ca niste copii mici toate povestile lor, va abandonati ratiunea si credeti orbeste orice minciuna .

Indoctrinarea e asa de adanca incat oricine are o parere critica la adresa USL automat e basist si trebuie marginalizat si ridiculizat.
O mare contributie la aceasta mentalitate o are si religia sau mai exact perceperea gresita a ei .


Am fost invatati din frageda pruncie ca exista doua forte, Dracul si Dumnezeu asadar in toate experientele noastre de viata suntem invatati sa gandim in alb si negru .


In acest scandal vedem ca unu e rau, automat mintea noastra indoctrinata cauta in celalalt, binele, salvarea si consideram pe celelalat ca fiind bun , cel ce ne va salva de cel rau.
In momentul de fata prin manipulari sa indus idea ca Basescu e Dracul, e rau, face si drege cea ce poate fi adevarat sau nu, poate ca acesta e doar un plan elaborat de manipulare poate chiar in colaborare cu Basescu care joaca un rol .


De ce sa nu recunoastem daca nu exista Basescu cine mai vota acum USL cine mai vota ceva?
Daca inaintea lui nu exista raul numit Nastase care a furat si a facut  cine il mai vota pe Basescu ?

Asadar mereu trebuie sa existe un "rau" ca sa alegem " binele " dupa un timp binele sa transforma in "rau" ca sa alegem alt "bine", a trebuit sa fie inventat un pericol un mare rau ( Basescu ) si un salvator de acest rau ( USL-Ponta-Crin ) pentru mobiliza aceasta turma de oi numita populatia romaniei .

Dupa ce populatia  se va plictisi de aceasta piesa de teatru si va deschide ochi va trebui scris un alt scenariu o alta piesa de teatru in care romanul sa creada ca un copil fara minte la fel cum a crezut in toate piesele de teatru jucate  in toti acesti 23 de ani .


Trezeste-te popor fara minte ca vei  ramane in fundul gol !!!!!!!

Kov iulian

Daca  doua persoane se cearta in casa ta, in curtea ta,( si in lupta lor strica prin casa una alta) persoane care in trecut au demonstrat ca sunt dusmani ca te-au tradat si pacalit ce faci ?


Te faci aliat cu unu din ei si uiti  trecutul?
Poate si nevasta tine tine cu celalalt ca a gadilat-o bine in tinerete .


Stai asa si te uiti ca oaia cum distrug tot prin casa te certi si cu nevasta din cauza lor  sau ii scoti pe amandoi in suturi din casa ta  ?

mape 48-petru manea

Daca am inteles bine jos usl -ul ---sa vina din nou pdl-ul ?  --daca nici pdl -ul atunci cine ? anarhia ?

Bistriteanul

Citat din: bio din Martie 25, 2013, 11:09:48 AM

Avem fost prim ministru care a facut inchisoare...la citi "prieteni" si-a facut dl. Basescu sigur vom avea si fost-presedinte care va face puscarie.

Primul fost-presedinte care ar trebui sa faca inchisoare pe viata este Iliescu, pentru crimele ordonate la "revolutie". Pe urma inca odata, pentru mineriade.
Admir albina si cainele national, Ciobanescul Romanesc Carpatin.

http://www.carpatin.net/
http://www.carpatin.net/forum

D006

 Romania mai are o singura sansa asa cum am mai spus : LEGEA LUSTRATIEI si VOTUL CENZITAR , restul e gargara.

pharaonu75

Cu lustratia sunt de acord! Dar cu votul cenzitar... cam care ar fi, dupa parerea ta, "pragul" conform caruia se va da dreptul la vot? Si ce criterii stau la baza stabilirii acelui prag si nu a altuia?
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

D006

  Esti platitor de impozite pe venit  , votezi . esti boschetar nu votezi . Astfel dispare si masa de manevra care este la dispozitia baronilor .

andreiu

     Dragos, de cand s-a inventat politica, s-a aplicat si este valabila regula HAITEI. Teritoriul trebuie controlat, curatat de concurenti, comanda la masculul alfa. Daca doresti schimbare, inscrie-te intr-o haita, lupta in interior sa devii mascul alfa, apoi invinge alte haite, ca sa poti realiza schimbarea dorita. Asta pe scurt.