Romania in haos politic

Creat de dragos2006, Octombrie 13, 2009, 08:20:24 PM

« precedentul - următorul »

emil.oltean

#1695
LASA-TI AURUL PE MANA ASTORA.STIU EI CE-I DE FACUT.


POSTASUL

#1696
In  atentia  donului  Dragos Gavrila   :hi:  conducerea grupului parlamentar PDL a avertizat   :nono:  ,  democrat-liberali să fie prezenţi la şedinţele APIARDEALULUI , pentru a contracara comentariile   opoziţiei şi a asigura cvorumul. În caz contrar, cei mentionati riscă sancţiuni, care ar putea ajunge până la taierea fondurilor primite cat si la  inapoierea lor   , susţin surse din partid, citate de Mediafax.   =))  =))

Unii parlamentari democrat-liberali au precizat că li s-a cerut să fie toţi prezenţi în Parlament, dar mulţi dintre aceştia sunt sceptici că acest lucru se va întâmpla.

Printre sancţiunile invocate de conducerea grupului se numără, în afară de tăierea indemnizaţiei de şedinţă, şi sancţiuni pe linie de partid, au precizat sursele citate, care au adăugat că printre acestea poate fi şi tăierea de pe viitoarele liste parlamentare.
   =))  =))  =)) =))  :hi: :hi: :hi:  de ce va e frica PDL istilor nu o  sa scapati  :nod:                                     PS. nu as fii intervenit cu acest citat al PDListilor  daca  donu Dragos nu ar fi inceput sa pozeze pe acest forum in victima ca si seamanul dumnealui Basescu si culmea sia gasit si avaocati , dar din astia anonimi  =))  =))  sau poate a fost   amenintat sasi tina gura cai taie astia banutii , vai de capul lui saracuu , chiar al compatimesc   :sad:  :sad: numai sluga    banului   si a partidului  sa nu fii
A fi domn e o-ntamplare , a fi om e lucru mare.

jonny_it


jonny_it


jonny_it

Citat din: POSTASUL din Februarie 24, 2012, 11:47:55 AM
In  atentia  donului  Dragos Gavrila   :hi:  conducerea grupului parlamentar PDL a avertizat   :nono:  ,  democrat-liberali să fie prezenţi la şedinţele APIARDEALULUI , pentru a contracara comentariile   opoziţiei şi a asigura cvorumul. În caz contrar, cei mentionati riscă sancţiuni, care ar putea ajunge până la taierea fondurilor primite cat si la  inapoierea lor   , susţin surse din partid, citate de Mediafax.   =))  =))

Unii parlamentari democrat-liberali au precizat că li s-a cerut să fie toţi prezenţi în Parlament, dar mulţi dintre aceştia sunt sceptici că acest lucru se va întâmpla.

Printre sancţiunile invocate de conducerea grupului se numără, în afară de tăierea indemnizaţiei de şedinţă, şi sancţiuni pe linie de partid, au precizat sursele citate, care au adăugat că printre acestea poate fi şi tăierea de pe viitoarele liste parlamentare.
   =))  =))  =)) =))  :hi: :hi: :hi:  de ce va e frica PDL istilor nu o  sa scapati  :nod:                                     PS. nu as fii intervenit cu acest citat al PDListilor  daca  donu Dragos nu ar fi inceput sa pozeze pe acest forum in victima ca si seamanul dumnealui Basescu si culmea sia gasit si avaocati , dar din astia anonimi  =))  =))  sau poate a fost   amenintat sasi tina gura cai taie astia banutii , vai de capul lui saracuu , chiar al compatimesc   :sad:  :sad: numai sluga sa nu fii

Nu va mai luati de PDL-isti/Basisti! Doar nu vreti ca ei sa ramana neutri sau sa fie in PNL/PSD-ist cand judetul in care locuieste dpdv politic mai poarta denumirea de Nutzi Land  :rotfl:

puiu

   Rascoala taraneasca din 1907 a inceput in luna februarie in Flamanzi,Botosani si s-a raspandit in toata tara.Cauza a fost nemultumirea taranilor legata de inechitatile detinerii pamantului...
Daca Domnul Ungureanu va dovedi eficienta in retrocedarea proprietatilor,va devenii PRESEDINTELE ROMANIEI.
Daca NU!
Cum s-a comportat PNL-ul fata de taranii din 1907?
De ce sau unit PONTA cu ANTONESCU?
Vor pierdeee... :redcard:

jonny_it

Citat din: puiu din Februarie 25, 2012, 07:57:15 PM
   Rascoala taraneasca din 1907 a inceput in luna februarie in Flamanzi,Botosani si s-a raspandit in toata tara.Cauza a fost nemultumirea taranilor legata de inechitatile detinerii pamantului...
Daca Domnul Ungureanu va dovedi eficienta in retrocedarea proprietatilor,va devenii PRESEDINTELE ROMANIEI.
Daca NU!
Cum s-a comportat PNL-ul fata de taranii din 1907?
De ce sau unit PONTA cu ANTONESCU?
Vor pierdeee... :redcard:

Cum s-a comportat PNL-ul fata de tarani in 1907? asta este ultima aboradre Basista?  :rotfl: :rotfl: :rotfl: hai ca va zic un banc:

Se duce Gheorghe la Pisti cu securea:
- Pisti, am venit sa te omor!
- De ce ma Gheorghe, ca ne stim de mici copii si ne-am inteles tot timpul bine.
- Adevarat ii ca voi l-ati omorat pe Mihai Viteazu'?
- Pai asta a fost acum 400 sute de ani!
- Apai eu acum am aflat...


jonny_it

Citat din: puiu din Februarie 25, 2012, 07:57:15 PM
   Rascoala taraneasca din 1907 a inceput in luna februarie in Flamanzi,Botosani si s-a raspandit in toata tara.Cauza a fost nemultumirea taranilor legata de inechitatile detinerii pamantului...
Daca Domnul Ungureanu va dovedi eficienta in retrocedarea proprietatilor,va devenii PRESEDINTELE ROMANIEI.
Daca NU!
Cum s-a comportat PNL-ul fata de taranii din 1907?
De ce sau unit PONTA cu ANTONESCU?
Vor pierdeee... :redcard:

Nea Ungureanu asta e un biet tanar comunist crescut si format de PCR, a fost si seful UTC deci daca o luam dupa "doctrina politica" (chiar daca nici unul din partidele prezente in Romania nu da 2 bani ca e de stanga sau de dreapta, asta e doar subiect de discutie la TV) este total impotriva improprietaririi oamenilor;
In realitate se schimba putin decorul, maestrii papusari raman aceeasi.

Mai ziceau niste tampitei zilele trecute ca nenea asta nu are culoare politica. .. pai cum asa cand el este numit politic?  :)

jonny_it

http://www.realitatea.net/iesi-din-bucuresti-platesti-cand-vor-fi-introduse-taxele-pe-a1-si-a2_917149.html

Oare nu am platit toti pana acum taxe de drum si tot ce a fost nevoie, de ce trebuie ca un SRL sa poata pune taxe pe un drum care este finalizat din banii tuturor cetatenilor? Sa puna taxe pe drumul care il construiesc ei.

Alutus

#1704
Citat din: puiu din Februarie 25, 2012, 07:57:15 PM
   Rascoala taraneasca din 1907 a inceput in luna februarie in Flamanzi,Botosani si s-a raspandit in toata tara.Cauza a fost nemultumirea taranilor legata de inechitatile detinerii pamantului...
Daca Domnul Ungureanu va dovedi eficienta in retrocedarea proprietatilor,va devenii PRESEDINTELE ROMANIEI.
Daca NU!
Cum s-a comportat PNL-ul fata de taranii din 1907?
De ce sau unit PONTA cu ANTONESCU?
Vor pierdeee... :redcard:
Un mos de-al meu imi spunea deunazi altele si mai si: Zice ca a fost de fata cand Tariceanu l-a turnat pe Decebal la securitate si-l dadu pe mana ungurilor din Odorhei , iar I C Bratianu s-a inhaitat cu Toma Alimos ca sa fure gardurile de pe autostrada soarelui si sa le vanda lui Bercea Mondialu. Nu stia Mosu nimic despre canal, Sighet, Aiud sau Pitesti
Sa nu uiti Darie!

Donbazil

Citat din: puiu din Februarie 25, 2012, 07:57:15 PM
   Rascoala taraneasca din 1907 a inceput in luna februarie in Flamanzi,Botosani si s-a raspandit in toata tara.Cauza a fost nemultumirea taranilor legata de inechitatile detinerii pamantului...
Daca Domnul Ungureanu va dovedi eficienta in retrocedarea proprietatilor,va devenii PRESEDINTELE ROMANIEI.
Daca NU!
Cum s-a comportat PNL-ul fata de taranii din 1907?
De ce sau unit PONTA cu ANTONESCU?
Vor pierdeee... :redcard:

Sal'tare la toata lumea!
Domnule,  matale vad ca ai o problema......
Pai ce sa mai retrocedeze Ungureanu?.......Ce putere are el?....E doar de forma...O marioneta basesciana destinata s-o mai taraie pan-la vara.....Le pasa lor de  oameni?....De ei le pasa, sa mai fure ce se poate pe ultima suta de metri....
Tot ce era de retrocedat s-a dat.....Daca nu ma crezi hai prin Timisoara sa-i vezi pe saracii tzigani oropsitzi si nedreptatzitzi de odiosi cum si-au reprimit casutzele confiscate......Toate palatele de pe centru au fost retrocedate tziganilor.....
Matale ai de capatat vreun palat si inca nu tzi l-au restituit?......Pacat cred ca nici nu-l mai pupi. sunt si altzi pretendentzi.......Matale daca n-ai dat cat si cui trebuia, ajungi sa pui cerere la "Fondul Proprietatea" si asteptzi.......capetzi  din trei p'a mai lunga.....
Chear nu ne mai trezim?   Chear ne credetzi pe totzi dobitoci?.....Suntetzi afectat rau de pedelism domnule!......
Sal'tare la toata lumea!
Donbazil - Faget

D006

  Ironia sortii , la alegerile locale pentru functia de primar probabil voi vota cu un candidat PSD...  :)

prisecarul

Citat din: dragos2006 din Februarie 28, 2012, 07:41:18 AM
  Ironia sortii , la alegerile locale pentru functia de primar probabil voi vota cu un candidat PSD...  :)

nu conteaza partidul, ci omul!
Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti ...nu de teama ca le-ai putea pierde, ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le!

doru AN2

   Stimati colegi,
         Cu astea la putere, mare minune sa nu n-i se taie tot de catre UE. Tot sant ei o adunatura de "drujbisti" ca in mod elegant sa le spun asa. Eu v-asi pune in fata un exercitiu.Capul familiei vecinului este un nenorocit ,betiv,hulit isusi de propria familie, vine la dvs.sa ceara ceva ,sa fie ajutat ,sa se creada egalul dvs.,sa stea la masa dvs..Cum a-ti proceda, cum l-ati trata? Va spun eu ,ca pe un om de nimic dupa ce a-ti cautat sa-l mai ajutati si altadata si va-ti ales cu minciuni ,neseriozitate etc. UE ne cere continuu sa avem conducatori seriosi,democrati,cinstiti si cu demnitate. Ce avem ? PESTELE DE LA CAP SE IMPUTE ,spune un vechi proverb romanesc.
        SA AUZIM NUMAI DE BINE FRATILOR !

prisecarul

Citat din: doru AN2 din Februarie 28, 2012, 09:04:16 AM

PESTELE DE LA CAP SE IMPUTE ,spune un vechi proverb romanesc.
       
dar SE CURATA DE LA COADA, asa ca tot alegatorii vor avea de tras!
Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti ...nu de teama ca le-ai putea pierde, ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le!