George Nicolau

Creat de George N, Martie 07, 2010, 09:17:59 PM

« precedentul - următorul »

George N

incepator,consumator de miere(,impreuna cu sotia mincam 3-4 kg /luna),in prezent 8 familii si 4 stupi noi pregatiti pt. inmultire  din primavara, meserie de baza -executie mobila la comanda...a doua, sper  :roll: apicultura altceva nu mai vad in fata ochilor...va salut pe toata lumea si Doamne ajuta in anul care a inceput..! :hi:                    .....in poza de jos eu si sotia in padurea din Snagov

un_escu

Succes in realizarea tuturor dorintelor si la mai multe familii de albine.

George N

multumesc pt. incurajare ,un an bun iti doresc si tie

orbanstefan64

doamne ajuta. bine ai venit!

filip

Majoritatea am     inceput de       jos.
Bafta   multa!
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

George N

de doua ori multumesc ....si hai primavara  odata arata-ti frumusetea pe care o ai !

trantorash

Bine ati venit pe forum !
Familii sanatoare si miere multa va doresc.
Numai bine !

sfantul spiridon

mai georgica de-as avea
doar putin din stiinta ta
muntii as mai rasturna.......
hai sa traiesti si "sa cresti"!
eu de soare, mult ma tem...
www.sfantulspiridon.sunphoto.ro

bee_lover


George N

multumesc pt. primirea frumoasa si urarile de bine,..cit despre stiinta nu am  prea multa ,sper sa o capat de la Cel de sus prin intermediul  celor din jurul meu,....oricum sfinte spiridoane  nu stiai ca muntii nu se rastoarna prin stiinta ci ''prin credinta''.. :wink2:  pe curind si ramas bun ! :hi:

George N

a trecut ceva vreme de cind nu am mai postat cite ceva ,timpul este dusmanul meu cel mai important ,nu stiu cum de reusesc altii sa le faca pe toate :sad: ,dar  astazi fiind f.frumos afara am facut citeva poze cu fetele mele . Unul dintre stupi ierneaza pt. prima oara pe doua corpuri1/2 , pina acum totul este ok..nu sti de ce dar sint f. putini care lucreaza pe acest tip, ma intreb de ce  :uimit:, pt.ca il vad cu multe avantaje, nu stiu insa ce este mai recomandat, in cazul dezvoltarii stupinei ,me 3/4 sau me1/2 ? de la 25 cit am acum la ........cit mai multi, oricum numai me sa fie

POSTASUL

George te salut , bine ai venit printre noi si la multi ani pentru ziua de azi  :hi:  :hi:     si de acum incolo sa fii mai activ pe forum  :rotfl:
A fi domn e o-ntamplare , a fi om e lucru mare.

George N

multumesc de urare ,cit despre activitate voi incerca ,dar cu cit citesc mai mult cu atit imi dau seama ca stiu mai putin si mi se face rusine :rusine: in fata celor cu experienta mai mare decit a mea

dorindafi

 :hi: george
da ia spunene shi noua de cine va furishatzi voi im padure   :hi:
CODUL  e   LEGEA
         0763650092

POSTASUL

Citat din: dorindafi din Decembrie 04, 2011, 07:17:55 PM
:hi: george
da ia spunene shi noua de cine va furishatzi voi im padure   :hi:
rau sau furisat , nu vezi au fost prinsi si lea facut si poze  =)) =))  =)) :hi:
A fi domn e o-ntamplare , a fi om e lucru mare.