subventi

Creat de dragos2006, Aprilie 13, 2008, 11:53:09 PM

« precedentul - următorul »

costoiuaurel

Revin...... referitor la subventia la miere.......a mai primit cineva care a facut dosarul in august subventia diminuata sau numai la mine s-a intimplat?
Multumesc.!!!  :hi:

valy_cot

Citat din: costoiuaurelRevin...... referitor la subventia la miere.......a mai primit cineva care a facut dosarul in august subventia diminuata sau numai la mine s-a intimplat?
Multumesc.!!!  :hi:
Si eu in loc de 2600ron am primit am primit 2300ron. Nu stiu de ce!
Tel 0766615731

milu56

Si aici sa redus un pic,din cauza crizei.

D006

Citat din: valy_cot
Citat din: costoiuaurelRevin...... referitor la subventia la miere.......a mai primit cineva care a facut dosarul in august subventia diminuata sau numai la mine s-a intimplat?
Multumesc.!!!  :hi:
Si eu in loc de 2600ron am primit am primit 2300ron. Nu stiu de ce!
In ce luna ati primit banii?

valy_cot

Citat din: teinegru64
Citat din: valy_cot
Citat din: costoiuaurelRevin...... referitor la subventia la miere.......a mai primit cineva care a facut dosarul in august subventia diminuata sau numai la mine s-a intimplat?
Multumesc.!!!  :hi:
Si eu in loc de 2600ron am primit am primit 2300ron. Nu stiu de ce!
In ce luna ati primit banii?
Eu in octombrie
Tel 0766615731

costoiuaurel

Idem octombrie...mi-au alimentat cardul ......daca citesti mai sus mesajele expuse ...am fost la APIA am intrebat ..la inceputul luni octombrie de ce nu dau subventia  si atunci in mod anticipat mi-au spus ca vor fi diminuati cu aprox.10%  In afara de ridicat din umeri....si a da vina pe Bucuresti de unde se vireaza bani centralizat.. si ca nu sunt bani pe virarea totala a subventiei ....
au incheiat discutia si te dau afara ca ei au de lucru si tu ii ti de vorba.

dan

Ieri am primit vestea cea buna de la apia prin scrisoare recomandata ca dosarul e ok doar ca sau terminat fondurile si nu mi poate onora plata.Anul trecut mi a fost respins dosarul pt o stampila de la medicul veterinar care nu trebuia sa fie rotunda ci triunghiulara :smile: .Dar daca e lege va intreb eu CE FACE STATUL CU MINE DAC NU MI PLATESC EU DATORIILE CATRE EL? :smile:  :smile:

D006

Citat din: danIeri am primit vestea cea buna de la apia prin scrisoare recomandata ca dosarul e ok doar ca sau terminat fondurile si nu mi poate onora plata.Anul trecut mi a fost respins dosarul pt o stampila de la medicul veterinar care nu trebuia sa fie rotunda ci triunghiulara :smile: .Dar daca e lege va intreb eu CE FACE STATUL CU MINE DAC NU MI PLATESC EU DATORIILE CATRE EL? :smile:  :smile:
asta sa inteleg ca nu mai dau bani pe anul trecut pe subventie la miere ??????????????

costoiuaurel

Se pare ca nemultumiti de comportamentul APIA suntem doar citiva, la noi se aplica totul in stil dimbovitean cu toate subventiile si ajutoarele  pe care noi indraznim sa le cerem. se pare ca acestea se acorda pe principiul  primul venit primul servit, urmatori diminuat cu procente variabile, iar ultimi o iau in mina.
Oricum deca vrei sa-ti exprimi o opinie catre ei constati ca vorbesti ca televizorul de unul singur........ la care ti se pune o inregistrare de justificari demne de un tocilar care au invatat lectia pe de rost, si ti-o repeta de cite ori vrei, incit te simti in tara ta ...mic...mic...de tot, iar daca ridici glasul prea mult....vezi ca tulburi linistea publica  si vine organul ....si te premiaza ca poate o sa pricepi o data democratia originala care se aplica in Romania. :nod:
Ce sa facem, sintem citiva .... pe net..... care facem parte dintre cei care am pierdut startul, si suntem cam grei de cap si nu intelegem explicatiile si carora li se aplica proverbul "Cine are noroc are....cine nare chiar ca nare" scuzati ortografia si limbajul neacademic....  :hi:

dan

Ori la toti ori la nimeni suntem toti egali sau e legea primului venit sau sunt prea mic ca nu am vreun prieten sau rudenie pe la apia . E o vorba care circula printre noi si care nici mie nu mi place cum suna DAR PANA LA URMA TRAIM IN ROMANIA.

dan

Da ca sa ma fac inteles cica sau epuizat fondurile astept si urmaresc alte decizii la alti stupari care binenteles le vor primii dupa mine pt ca inca nu le au primit sa vad daca vor primii aceleasi decizii avnd in vedere ca dosarele se iau la rand.

D006

Fara suparare dar aici este necesara legea primului venit ca doar eu care am depus dosarul in iunie nu stau sa te astept pe tine sa depui dosarul nu stiu cand . Eu banii i-am luat in august pe toti odata si suma intreaga.
  Oricum subiectul este inchis deoarece in proportie de 99,99% aceasta subventie a disparut.

dan

Ce dragut de parca dosarul meu nu a fost depus in parametrii legalii si in care includea legea .Domnu Dragos privesti cam de sus lucrurile si jignesti pe multi dar nu toata lumea poate sa dea mierea de sub salcam ca tine la un pret bun ca in ziua urmatoare sa faca actele pt subventie. Pana la urama de ce suntem aici noi apicultori sa ne unim sa facem ceva bine pt noi sau sa ne aratam fiecare calitatile personale CINE SUNT EU? Amir gandirea dumneavoastra.

D006

Cat ma lupt eu pentru unire , imi tocesc degetele aici si prea putini inteleg ca 'unirea face puterea".
  Si la pachetele de masuri pe fonduri europene  se face un clasament deoarece exista o suma limitata si doritori mai multi. la urma urmei putem spune ca se aplica legea selectiei naturale.
  Te rog sa ma scuzi daca ti s-a parut ca postarea mea a fost putin "acida".

CRISTI M

Dane , ai inteles gresit .

Eu am depus in 2009 dosarul dupa ce am dat mierea de rapita si jumate din salcam I , asta se intampla pe 16 mai , iar in luna iulie am primit subventia .
In 2008 am patit la fel ca tine , asta pentru ca am depus dosarul in Septembrie , cand se terminasera banii. ( asta au zis cei de la Apia )