atentie la pfa

Creat de ionut.api, August 19, 2010, 02:15:08 AM

« precedentul - următorul »

filip

http://www.agri-news.ro/scandal-pe-tema-samsarilor-intre-ministrul-agriculturii-si-un-legumicultor/
,,Ceea ce dumneavoastră numiţi samsari sunt intermediarii. Şi ei şi dumneavoastră aveţi dreptul să vindeţi în piaţă. Diferenţa este că ei trebuie să aibă casă de marcat, iar dumneavoastră nu. Producătorii atestaţi plătesc impozit pe normă de venit, nu mai trebuie să plătiţi nimic în plus", a declarat Constantin.
Voi il credeti?
De ce primariile trebuie sa raporteze la ANAF continutul Carnetelor de Comercializare?
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

Kov iulian

In concluzie au inceput sa ne inghesuie toti pe toate partile iar noi tacem.

Nu se tine cont de serviciile de polenizare si  vor incepe sa ne taxeze ca si cum noi oferim prea putin economiei.

Agricultorii au inceput sa foloseasca toate prostiile si chimicalele si ne ameninta ca vor cultiva soiuri nemelifere daca spunem ceva si protestam.

Ghici ce, ei vor cultiva soiuri nemelifere si autopolenizante fie ca tacem sau spunem ceva.

milu56

Daca este obligatoriu sa fi inregistrat cu stupii la primarie,nu ai de ales decat sa te inregistrezi cu 10-20 de stupi chiar daca ai 200 sau 300 si nici o diploma,nici un lel de autorizatie numai sa fi apicultor cu adevarat poti vinde la negru de toate de acasa (mierea depozitata e ca si aurul)si sa ii lasi banii gramada sa ii dea la cei saraci pt ca tu ca apicultor sigur no sa mori de foame.Daca vrei banii lor atunci trebuie sa joci cu ei canta si pot sa spun ca nu prea mai ai timp de apicultura,eu il las pe baiat sa faca proiect si sa ia bani cati vrea,eu nu am timp de asaceva.

milu56

Citat din: albine din Ianuarie 03, 2011, 05:54:18 PM
Nu stiu ca o tara  sa fi primit bani fara sa-i dea inapoi cu dobanda ... Ceausescu a luat bani dar si-a platit datoria externa.

Vremuri pt apicultor ca in perioada ceausista no sa mai fie,zaharul numai la apicultori il gaseai la discretie pt ca in magazine era la portie,camioneta aro apicultorii puteau so obtina si so plateasca cu miere,drepturi la transporturi in pastoral la jumarate de pret,vanzari de faguri cu pastura bine platiti pe vremea aceea,apilarnil si altele.Nu avea nimeni nici SRL nici PFA dar apicultorii puteau face asociatii sa devina patronii cu adevarat tip Harnaj.....APICULTORII AVEAU TIMP DE APICULTURA.