faguri plastic 1/1

Creat de Birladeanu, Octombrie 26, 2015, 09:10:47 PM

« precedentul - următorul »

Birladeanu

unde gasesc faguri de plastic 1/1 ? ma intereseaza faguri de plastic si nu rame de plastic .
multumesc anticipat

Closcutz

  Din cate stiu nu exista inca faguri de plastic 1/1, doar 1/2 si 3/4 diferite culori.

MirceaCalin


Birladeanu

din pacate acolo sunt doar 3/4 si RAME 1/1. eu doream fagure de plastic 1/1.

MirceaCalin

Hmmm...
Eu citesc doar ce scrie:

Rama cu fagure din plastic 1/1
Cod produs: 3ARP1/1
Preț fără TVA:
6.85 RON

Rama cu fagure din plastic 3/4
Cod produs: 3ARP3/4
Preț fără TVA:
6.05 RON

Rama cu fagure din plastic 1/2
Cod produs: 3ARP1/2
Preț fără TVA:
4.44 RON

Şi nici n-am nici un interes să fac vreo reclamă !!!
Încercam să dau o mână de ajutor, doar.

Birladeanu

ai perfecta dreptate, si multumesc pentru incercarea de a ma ajuta, dar eu am nevoie doar de fagure de plastic - pentru a'l folosi altfel. NU AM NEVOIE DE RAMA DADANT CU FAGURE DE PLASTIC

MirceaCalin


apivasmob

Sanatate tuturor apicultorilor

Birladeanu

da. asta cautam.
multumesc ! si totusi poate mai gasesc si alte modele.

vulpea


mario1975

Scuza-ma ca intreb,dar la ce foloseste un fagure de PLASTIC ?De fapt stiu raspunsul.In Romania nu este nicio diferenta intre fagurii de plastic si cei produsi de asa zisii producatori de faguri care ne umplu de parafina.Reprezentam un real pericol pentru familiile de albine introducand in stupi mizeriile de faguri produsi in Romania

MirceaCalin

Citat din: mario1975 din Decembrie 05, 2015, 01:29:22 PM
... mizeriile de faguri produsi in Romania
Generalizarea nu cred că este benefică !

Nicolae_Stupar

Am introdus 2 faguri de plastic, CE pot sa zic e ca i-au luat in crestere mult mai incet decat FA din ceara. Concluzia mea: Inca nu suntem incantat de ei..

oroles

Citat din: Nicolae_Stupar din Iulie 17, 2016, 11:28:30 AM
Am introdus 2 faguri de plastic, CE pot sa zic e ca i-au luat in crestere mult mai incet decat FA din ceara. Concluzia mea: Inca nu suntem incantat de ei..
Cum i-ai introdus, exact asa cum i-ai cumparat? Eu stiu ca se ceruiesc intai si fagurii de plastic daca vrei sa ti le ia in lucru mai repede.
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

Nicolae_Stupar

Iam ceruit  cu trafaletul inmuiat in ceara topita, nu prea suntvincabntate decel, iam introdus in cuib inter 2 ramele cu puiet, dupa in timp parca sa comportat ca diafragma.