Wild Carpathia II

Creat de G. Iulian, Septembrie 18, 2013, 07:42:09 AM

« precedentul - următorul »

G. Iulian


piti

Super filmul, avem o tara frumoasa !
Pacat ca aceia care ne conduc nu vad acest lucru si contribuie prin nepasarea lor la distrugerea acestei bogatii imense.
Te uiti la televizor si vezi pareri pro si contra fenomenului " Rosia Montana". Sincer imi pare rau pentru acei oameni ca nu au un loc de munca.
Am fost in urma cu cateva zile la Baia de Aries si am privit in apele Ariesului si abia acum apa a inceput sa devina mai curata si au aparut si cativa pestisori mici de cca 5-6 cm. Pacat ca un rau atat de frumos este lipsit de fauna, pacat ca o zona atat de frumoasa cum este Valea Ariesului nu este exploatata din punct de vedere turistic.
Mergem in diferite statiuni din diferite tari si spunem ce frumos este acolo, dar nu vedem frumusetile patriei noastre, nu vedem si nu stim sa pretuim aceasta imensa bogatie care se afla aici sub nasul nostru. Am tacut si am lasat sa se taie paduri intregi si acum stam si ne miram ca avem atatea inundatii, ca avem doar doua anotimpuri, ca natura este impotriva noastra.
Numai bine si sanatate

Calin Catalin

Merita distribuit pe toate canalele mediatice si mai ales pe internet.
"Cuvintele sunt ca albinele: unele fac miere, altele te inteapa"- Bisanne de Soleil
https://www.facebook.com/

G. Iulian


PARINTELE

ESTE EXTRAORDINAR
SUNT MANDRU CA SUNT ROMAN

PARINTELE

Citat din: clncatalin din Decembrie 10, 2013, 10:52:01 PM
Merita distribuit pe toate canalele mediatice si mai ales pe internet.


SA FACEM MAI CUNOSCUTA ROMANIA