cilioaica constantin

Creat de cili, Februarie 18, 2012, 07:59:40 PM

« precedentul - următorul »

cili

Nicidecum o invenţie ( o contragreutate , întradevar) , întorcand podişorul invers după hrănirea cu turte, capacul nu s-a mai aşezat bine , şi de frica vantului ,am pus ce-am avut la îndemană .

cili

M-am pregatit de pastoral. Mi-am cumparat o rulotă şi azi am facut verificarea instalaţiei electrice interioare , am instalat  cortul sa verific daca este complet.

cili

Aici este de la mama ei din Franta .

cili

Cine se scoală de dimineaţă !!!! ( Aduce mancare la copilaşi! )

Fane

misto rulota , la ce pret ai luato?

ion patrut

dai bice domnu invatator si din cand in cand sa duci cate o lingurita de miere si la copilasi la scoala sa va iubeasca tare cine stie poate peste ani unul dintre copii va scrie despre dumneata o carte precum "domnul trandafir" :yes:

cili

Citat din: fane din Martie 25, 2012, 11:44:26 AM
misto rulota , la ce pret ai luato?
Am luat-o cu 250 euro. Dar drumul, 320 euro numai la întoarcere , deoarece am venit încărcat ,,romaneşte" .

cili

Citat din: ion patrut din Martie 25, 2012, 01:10:49 PM
dai bice domnu invatator si din cand in cand sa duci cate o lingurita de miere si la copilasi la scoala sa va iubeasca tare cine stie poate peste ani unul dintre copii va scrie despre dumneata o carte precum "domnul trandafir" :yes:
Trebuie să lăsăm în urmă amintiri , şi... de noi depinde cat de frumoase vor fi în memoria lor . Şi dacă le vom îndulci şi cu ceva miere şi mai ,,dulci" vor fi amintirile.

KTA-APIDORNA - Ski

Citat din: cili din Februarie 18, 2012, 07:59:40 PM
Doresc de ceva timp să mă prezint numai că am tot amânat . Azi , însă m-am hotărat . Mă numesc Cilioaica Constantin şi sunt din Roşiori, Mehedinţi , am 42 ani , sunt învăţător în satul meu natal , am o vechime în învăţământ de 24 ani şi în apicultură de 1 an ( deci sunt la suzetă) . Am 7 stupi cu albine, 5 stupi sunt primiţi anul trecut după salcâmul I de la un prieten , iar ceilalţi 2 sunt obţinuti din recuperarea roiurilor ( un roi dintr-un prun, iar cel de-al doilea din interiorul coşului unei case) . Îmi doresc să mă extind , nu am investit prea mult în apicultură deaorece nu ştiam dacă mă voi descurca. Norocul meu , un vechi apicultor , care mă îndrumă . Am o fetiţă de 10 ani elevă in clasa a IV a. Mai multe detalii despre mine si despre,,stupină" în viitoarele postări.
Va salut, cu respect! va felicit pentru marea d-voastra dorinta si implicare in aceasta frumoasa si captivanta meserie, si eu vreau sa cresc cu ele,dar e o vorba ce o folosea tatal meu D-zeu sa-l ierte: Grabeste-te incet! Sanatate va doresc si numai impliniri in tot ce va propuneti! %%- :hi:
bucură-te de ce ai,nu fi nefericit pentru ce nu ai!(dar nu fi leneş!) KTA -SKI  0745789006 /mess:[email protected]  http://foreverapi.sunphoto.ro/

cili

Am intrat puţin în atelierul pescarului şi am făcut vreo două poze pentru a-mi arăta şi pasiunea pentru pescuit . (Mă aflu la 15 km de Dunăre ).

cili

Pentru cei din Mehedinti ,(cei care faceti pastoral pe Starmina) , au inceput sa se ocupe locurile... !!! Azi am vazut cativa apicultori , isi adusesera stupii acolo. Sa fie oare pentru salcam ( de acum? ) sau teama ca nu vor mai apuca locuri libere?

jonny_it

Citat din: cili din Aprilie 05, 2012, 08:53:18 PM
Am intrat puţin în atelierul pescarului şi am făcut vreo două poze pentru a-mi arăta şi pasiunea pentru pescuit . (Mă aflu la 15 km de Dunăre ).

La ce arsenal ai acolo se vede ca sunteti aproape de Dunare!  :)  Fir intins!

cili

Între prieteni ne mai salutăm cu ,,Sunaţi-ar clopoţeii !!!,,

KTA-APIDORNA - Ski

Citat din: cili din Aprilie 05, 2012, 08:53:18 PM
Am intrat puţin în atelierul pescarului şi am făcut vreo două poze pentru a-mi arăta şi pasiunea pentru pescuit . (Mă aflu la 15 km de Dunăre ).
Frumos arsenal, sa-l stapaniti sanatos si fir intins!!! :hi:
bucură-te de ce ai,nu fi nefericit pentru ce nu ai!(dar nu fi leneş!) KTA -SKI  0745789006 /mess:[email protected]  http://foreverapi.sunphoto.ro/

costinelblagniceanu

Citat din: cili din Aprilie 07, 2012, 09:02:39 PM
Între prieteni ne mai salutăm cu ,,Sunaţi-ar clopoţeii !!!,,
Sau ,,Sa ti-o traga la fund"(pluta) =))
Cine intreaba este prost pentru 5min. cine nu ramine prost o viata.http;//costinelblagniceanu.sun photo.ro