cilioaica constantin

Creat de cili, Februarie 18, 2012, 07:59:40 PM

« precedentul - următorul »

cili

 Doresc de ceva timp să mă prezint numai că am tot amânat . Azi , însă m-am hotărat . Mă numesc Cilioaica Constantin şi sunt din Roşiori, Mehedinţi , am 42 ani , sunt învăţător în satul meu natal , am o vechime în învăţământ de 24 ani şi în apicultură de 1 an ( deci sunt la suzetă) . Am 7 stupi cu albine, 5 stupi sunt primiţi anul trecut după salcâmul I de la un prieten , iar ceilalţi 2 sunt obţinuti din recuperarea roiurilor ( un roi dintr-un prun, iar cel de-al doilea din interiorul coşului unei case) . Îmi doresc să mă extind , nu am investit prea mult în apicultură deaorece nu ştiam dacă mă voi descurca. Norocul meu , un vechi apicultor , care mă îndrumă . Am o fetiţă de 10 ani elevă in clasa a IV a. Mai multe detalii despre mine si despre,,stupină" în viitoarele postări. 

romikele

Niciodata nu e prea tarziu, nici pentru apicultura, nici pentru prezentare  :wink2:
Asteptam sa reveniti cu amanunte si - asa cum le place tuturor - cu poze si video din stupina.
Toate cele bune!  :hi:

tassevasi

  Bine ati venit , curaj ca toti am fost incepatori .
  Asteptam poze si participare .
  Numai bine  :hi: :hi:

orbanstefan64


dorindafi

lasa suzeta ca esti mare shi sa rad copii de tine  :D
         - bun venit -  :hi:
CODUL  e   LEGEA
         0763650092

cili

#5
Vă muţumesc pentru urările de bun venit , şi mă veţi scuza dacă un timp nu mă voi băga în seamă , ci mai mult voi citi postările voastre pentru ca am de învăţat, nu îmi permit comentarii la vechimea mea.

POSTASUL

  si  eu  ati urez  bun venit in fam APIARDEAL   :hi:  :hi:  asteptam poze
A fi domn e o-ntamplare , a fi om e lucru mare.

bee_lover


cili

Am pus si eu cateva poze cu cei 7 (pitici) . Dar ma fac eu mare !!!

cili

Mai aveam cateva  poze .

cili

Citat din: cili din Februarie 24, 2012, 03:09:22 PM
Am pus si eu cateva poze cu cei 7 (pitici) . Dar ma fac eu mare !!!
Un hobby  (Pescuitul).

costinelblagniceanu

Bine  ai venit !Si bine ca ti-ai luat inima in dinti si-ai postat si tu ,gogule! :bravo: :yes:
Cine intreaba este prost pentru 5min. cine nu ramine prost o viata.http;//costinelblagniceanu.sun photo.ro

cili

E VIAŢĂ !!!!!!!!!!!

costinelblagniceanu

,,Gogule" spune-ne si noua la ce folosesti obiectul de pe cel de-al doilea stup(daca nu este secret profesional cumva) :P
Cine intreaba este prost pentru 5min. cine nu ramine prost o viata.http;//costinelblagniceanu.sun photo.ro

Fane

Pare ar fi o contragreutate pentru capacul stupului