MANDRU CA SUNT ROMAN

Creat de mape 48-petru manea, Aprilie 24, 2015, 08:47:35 PM

« precedentul - următorul »

yulian

Citat din: undragutz din Decembrie 31, 2016, 10:54:14 AM
Iulian,
poate inca nu acum,
dar sigur peste  ani de zile petrecuti pe alte meleaguri cind te vei intoarce pe meleagurile natale  vei simtii valoarea cuvintului ACASA .

Nu stiu despe ce vorbesti?? Eu traiesc in Hunedoara si nu am de gand sa plec din aceasta tara!  :hi:

dredd


Ce mahnit sunt cand vad asa multi romani care pun botul la propagande straine!

Romania e "buricul pamantului" la RESURSE. Dupa ce Traian a cucerit dacia, a placat acasa ca prada de razboi cu 160 de tone de aur si 300 de tone de argint. De bucurie a facut serbari care au durat 6 luni cu 10 mii de gladiatori. De atunci, saraca tara bogata, a tot dat la toata lumea: si la rusi si la turci si la austrieci.

Acum e randul americanilor si europenilor sa-si ia partea. Ultima care a mai ramas.

vulpea

un an extrem de fericit in 2017,nu ca kkt.ul de 2016,la toti amicii si "inamicii" depe acest forum,cu drag semneaza Dan Vulpe,OLTEANUL din DROBETA.cu nespusa consideratie,al dvs.

mape 48-petru manea

Oameni buni,oameni buni ,colegi de forum ,luptati zi de zi ,ceas de ceas pentru salvarea apiculturii
Cred ca ne asteapta vremuri grele in activitatea care ne-a unit pe acest forum
Sa incercam din toate puterile noastre a duce mai departe aceasta indeletnicire nobila care se numeste
APICULTURA  ---LA MULTI ANI SI MULTA SANATATE !

Aurel

#409
    Iulian, ma uit la poza de la avatar si cred ca am inteles tot.
         La Multi Ani si drum bun in calatorii! Pe aici cred ca te-ai retacit.

yulian

Vai, da' ce-avem noi aici??  :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Cine este Mircea Titus Dobre, noul ministru al Turismului

Mircea Titus Dobre, vicepreşedintele şi purtătorul de cuvânt PSD Constanţa, este noul ministru al Turismului. Constănţeanul este deputat din 2012. Ultima sa declaraţie de avere, depusă la 14 iunie 2016, arată că Dobre deţine, printre altele, o colecţie de ceasuri de 18.000 euro, procurate în perioada 2008-2012. Ca imobile posedă un teren intravilan de aproape 1.200 metri pătraţi, dobândit în 2007, un apartament şi o casă - toate în Constanţa. Dobre mai are un credit de 107.000 lei la Banca Transilvania, contractat în 2010 şi scadent în 2041. Are acţiuni şi dividende la Dobre şi Fiii SRL, brutăria înfiinţată de tatăl său.

Mandru ca sunt roman  =)) =)) =))

filip

#411
Citat din: yulian din Ianuarie 03, 2017, 03:55:28 PM
Vai, da' ce-avem noi aici??  :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Cine este Mircea Titus Dobre, noul ministru al Turismului

Mircea Titus Dobre, vicepreşedintele şi purtătorul de cuvânt PSD Constanţa, este noul ministru al Turismului. Constănţeanul este deputat din 2012. Ultima sa declaraţie de avere, depusă la 14 iunie 2016, arată că Dobre deţine, printre altele, o colecţie de ceasuri de 18.000 euro, procurate în perioada 2008-2012. Ca imobile posedă un teren intravilan de aproape 1.200 metri pătraţi, dobândit în 2007, un apartament şi o casă - toate în Constanţa. Dobre mai are un credit de 107.000 lei la Banca Transilvania, contractat în 2010 şi scadent în 2041. Are acţiuni şi dividende la Dobre şi Fiii SRL, brutăria înfiinţată de tatăl său.


Mandru ca sunt roman  =)) =)) =))
Sa inteleg ca vom avea turism apicol in Romania? =))
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

vulpea

dar daca tot e sa ne intrebam:tu din ce AVERE toci banii pentru calatorii 'multiple' ?au cumva si ai tai ceva brutarii ? orice om normal si cu scaun la cap ACUMULEAZA atunci cand ai prisoseste intr-o perioada favorabila,pentru a-si asigura normalul intr-o perioada nefavorabila,SAU NU ???

vulpea

PS. daca tot suntem la 'albine'(nu la trantori!).

yulian

Ti-am mai zis si alta data...ca esti dintr-o lume paralela cu a mea..nu are niciun rost sa dau explicatii unor necunoscuti de pe forum.
Succes.

vulpea

pai nu fu vorba de criticat pe altii,sau la tine nu e voie ?

yulian

Critica e una, invidia e alta. Pentru linistea ta, parintii mei nu au fost nomenclaturisti, comunisti convinsi ca altii si am trait din greu pe vremea lui Ceausila. Acum sunt amandoi pensionari, tata a fost mecanic de locomotiva si acum 5 ani a suferit un AVC, mama s-a pensionat la 58 ani si are momentan 500 lei pensie.
Eu si sotia suntem economisti, venitul total al familiei care include contabilitati, serviciul zilnic de economisti la Financiar Corporate si apicultura depaseste 2500 EUR/luna!
Multumit?

tinumaftei

Citat din: yulian din Ianuarie 03, 2017, 07:28:17 PM
Critica e una, invidia e alta. Pentru linistea ta, parintii mei nu au fost nomenclaturisti, comunisti convinsi ca altii si am trait din greu pe vremea lui Ceausila. Acum sunt amandoi pensionari, tata a fost mecanic de locomotiva si acum 5 ani a suferit un AVC, mama s-a pensionat la 58 ani si are momentan 500 lei pensie.
Eu si sotia suntem economisti, venitul total al familiei care include contabilitati, serviciul zilnic de economisti la Financiar Corporate si apicultura depaseste 2500 EUR/luna!
Multumit?

@Yulian, nu am priceput ce ai vrut să spui arătând veniturile ministrului turismului?

yulian

#418
Nu ma intereseaza veniturile nimanui... am crezut ca este copilul unuia dintre Dobre si fii...cei care fac achizitii de miere.. :hi:

tinumaftei

Cu siguranță nu.
Familia Dobre are mai multe brutarii in Constanta.