Ce pavilion ati prefera?

Creat de dragos2190, Iunie 15, 2013, 02:13:17 PM

« precedentul - următorul »

dragos2190


dragos2190

Care sunt in domeniu,stiti cumva vreo firma in Europa sau in tara care sa produca pavilioane noi in serie sau la comanda?

xvader

sunt mai multe firme ... chiar si aici pe forum

kamy

Am modificat pana acuma si facut 3 pavilioane,in 98 am luat unul pe 3 randuri ,l-am modificat pe 4 (orizontal),dupa un singur sezon i,am pus streangu in coarne si l-am vandut,in 2000,am luat un autobuz rdc 112 pe care l-am transformat in pavilion de 101 lazi verticale de 12+ 12,in 2010-2011 am facut un pavilion pe platforma auto de 50 de lazi verticale 12+12 si amu tre sa fac pe un camion si o remorca,da spui drept ca fiecare are anumite erori de proiectare,de exemplu la autobuz nu aveam lumina si pe culoar era curent de aveam pachetu de vata la pavilion,dar nu aveam nevoie de frigider,la cel de pe platforma,am facut acoperisu pe balamale da buba ca l-am facut din 3 bucati cu luminator pe mijloc,e greu de ridicat din 3 bucati,manopera si nu prea mere de unu singur,spatiile dintre randurile de lazi le-am inchis cu tabla si nu e curent de aer dar in schimbbate soarele pe culoar si uneori se mai topesc rame!
La cele care sant in lucru,acoperis pe balamale care sa se deschida pe mijloc impartit pe bucati de cate 2 metri+-,cu luminator care sa poata fi acoperit cu tabla,spatiile dintre randurile de lazi sa fie cu balamale,vara pe caldura sa le poti ridica beneficiind de aer conditionat gratuit!
Pavilionul nou,te costa o avere,poate fi inlocuit cu succes de ceva second cu conditia sa mearga,oricum nu faci mai mult de 2000 de km pe an,sant bune containerele cumparate sau de ce nu facute dupa modelul sarb su bulgar!

Stefan Madalin

Pentru iluminator poti folosi POLICARBONAT de 1cm grosime . Este bun si pentru iluminat si este foarte usor . Nu degaja caldura pe care o degaja sticla . Materialul asta il gasesti la foi de 6m lungime cu 2 inaltime , sau 3 cu 2 . Mai sunt si firme care il debiteaza gratis .

ioanardelean55


tassevasi

Citat din: ioanardelean55 din Octombrie 29, 2013, 11:02:35 PM

  Se debiteaza greu ?

  Nu se debiteaza  greu policaebonatul , de orice  grosime  ar  fi .

Stefan Madalin

nu ca se debiteaza greu dar daca debitatul este gratis , il poti transporta mai usor si nu mai pierzi tu timp . Eu il debitez cu ce al mai la indemana ( flex , soricel )

cipriene

avantajul unui pavilion nou este ca-l faci asa cum iti trebuie tie, fara sa mai modifici ceva (care bineinteles ca inseamna alte costuri)
Ajunge zilei rautatea ei! (Matei 6, 34)