Cu cine vei vota in TURUL 2 ???

Creat de Bătrânul, Noiembrie 05, 2014, 05:22:08 PM

« precedentul - următorul »

dan sebastian

Avem ce-am votat sau n-am votat in ultimii ani. La marea majoritate li s-a umplut paharul. Considera ca nu merita efortul sa se mai deplaseze la vot. Se bazeaza pe zicala ca important e cine numara, nu cine voteaza. Bunicul imi povestea cum era o data democratia, ce sarbatoare era cand era votul. Pe vremea aia Bucurestiul era Micul Paris. A chinuit prin comunism sa traiasca generatiile viitoare mai bine. Ii respect gestul si datorita lui si celor care au murit in vechime, doar pentru a avea macar acest drept, ma duc sa mi-l exercit. Ca niciodata nu reusesc sa votez ca gloata si totdeauna candidatii care au cap nu ajung la conducere nu ma dezamageste. Eu consider ca mi-am facut datoria si merg inainte. ps A fost si o exceptie Constantinescu, dar l-au linistit iute cei care conduceau cu adevarat tara.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

filip

Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

Bătrânul

Am fost informat ca daca nu votati Ponta se va inchide forumul apiardeal prin virusare continua . :mad: :mad:

Jimmy2011

Ce este mai dulce si mai dulce decat mierea?...Otetul gratis...

oroles

Am mai spus-o: La cat de prosti suntem traim prea bine. Cand zic "cat de prosti suntem" ma refer la faptul ca avem putina gandire colectiva. Noi toti nu suntem mai inteligenti ca baba din videoclipul domnului @filip. La CJ Constanta, dupa ce Nicusor Constantinescu in mai 2008 e prins beat la volan, lumea il voteaza si reajunge presedintele CJ Constanta. Serban Mihailescu, alias Miki Spaga, a fost ales la ultima legislatura chiar daca a fost anchetat si abia a scapat din scandalul  spagii. Stiu ei mai bine alegatorii ce sa voteze, nu? Constantin Niculescu, presedintele CJ Arges Constantin Nicolescu este reales in 2012 de presedinte al CJ Arges chiar daca fusese arestat preventiv. Ulterior este condamnat  iar prefectul a hotarat incetarea mandatului sau abia anul acesta. Monica Iacob-Ridzi, anchetata in scandalul "2 Mai" este realeasa parlamentar pe listele PPDD, e adevarat dupa redistribuire (dar totusi cu un scor mare).

Mai multe detalii aveti aici.

http://stiri.tvr.ro/nu-e-gata-parlamentarii-penali-ai-romaniei_13182.html

Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

un_escu

   Cel care te minte,te crede un prost.Voteazal ca sa-i arati ca nu se inseala.YES la vot.

Vyktor

Noi,  romanii, avem o problema.  De cate ori mergem la vot,  mergem pentru ca suntem impotriva unuia dintre candidati. Cel putin asa vad eu lucrurile. Altfel nu imi expic cum unii ca cei enumerati de Oroles au ajuns in acele functii.
Ca si in cazul acestor alegeri, personal voi merge sa votez impotriva lui Ponta. Asta nu inseamna,  din pacate,  ca Johanis m a convins cu ceva. De fapt nici nu stiu....e campanie....nu stiu daca am auzit ceva de la el. Nu imi plac oamenii foarte vocali,  dar totusi este o campanie si trebuie sa iesi de dupa usa si sa prezinti ceea ce iti propui sa faci daca ajungi in acea functie. Oricum nu imi fac nicio speranta,  indiferent care va iesi,  "sforarii" din spate sunt aceeasi.
Asa ca dragi colegi va urez multa sanatate si putere de munca pentru ca este o zicala
"Vin ai nostrii,  pleaca ai nostrii,  noi ramanem tot ca......"

bismark

   O diversiune clara cine la platit pe acesta sa strige din rarunchi ca voteaza Ponta. Asta daca ii dai un servici vrea salariu de ministru si sa stea toata ziua.Eu l-as chema la munca si daca nu vine atunci l-as intreba de ce sa-i dau ajutor social din taxele platite de noi?.Sint multe lucruri de facut in comunitati dar se pare ca unii nu vor sa lucreze. Primarii sint vinovati, ca au asa o masa de manevra.In toate comunitatile Romaniei primarii stiu cel mai bine ce asemenea specimene au, asa ca primarii sint vinovati ca nu-i folosesc la munca pentru ajutorul social si vezi ca in multe comune nu au santuri de scurgere pe marginea soselelor, nu au digurei de protectie impotriva inundatiilor si in unele locuri exista o delasare totala.Daca ar fi o lege care sa fixeze niste norme de lucru in cadrul comunitatii si de pedepsire a celor care nu fac nimic, ar fi totul altfel.Cu respect ^:)^
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

un_escu

   Lege avem,nu ducem lipsa.Primarii au nevoie de votanti si din cauza aceasta nu se aplica.

pistol28

Citez din "clasici"

Prosti taica prosti, DA MULTIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

Instinctul de a merge dupa "SEFI" imi aduce aminte de saracele oi care au sarit in mare, dupa ce "vajnicul" berbec  a sarit in apa de pe puntea corabiilor care le transportau  din Anglia in Australia.
Trebuie sa stii sa vezi,
ca sa prevezi
si sa prevezi ca sa previi

D006

Citat din: Bătrânul din Noiembrie 05, 2014, 05:22:08 PM
Eu nu votez . Poporul va avea cea ce merita !  :nod:
Eu merg sa-l votez pe Iohannis pentru ca nu este ungur !!!!!  =)) =)) =))

davcosti

Băsescu e de vină, că ne-a pus Ponta taxa la Benzină,
Băsescu e de vină, că Ponta ne-a mărit și taxa la lumină,
Băsescu e de vină, când Gașca lui Ponta ne fură Codrul,
Băsescu e de vină că Ponta ne fură Viitorul și Votul!
Române Nu te lăsa păcălit-Vino la Vot, și schimbă totul!
http://davcosti.sunphoto.ro/ Tot timpul învățăm!

bismark

   Gura pacatosului,adevar graieste.Unde oi fi trait. ))/ ))/
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

D006

Base e de vina ca este ceață afara ,
Base e de vina ca iarna este frig si vara cald ,
Base e de vina ca apa este udă ,
Base e de vina pentru că  prostia nu doare ,

  deci , votati iOHANNIS !

dumstan

In Olt primarii PSD au facut traseism si au carat in prostie batrani cu mintea adormita la vot. In cabina s-au inviorat cat sa puna stampila pe 3 trandafiri.

Votati ca sa nu va hotarasca viitorul babele fara minte de la tara!