Cu cine vei vota in TURUL 2 ???

Creat de Bătrânul, Noiembrie 05, 2014, 05:22:08 PM

« precedentul - următorul »

stefan1

  In jud. Sibiu e regele romilor, care se stie ca a anuntat sprijinul pentru Ponta. Ghinion!! Probabil unii dintre 'supusi' l-au ascultat, pentru ca majoritatea sunt asistati social si sensibili la oricare pomana electorala. Totusi sibienii au votat masiv cu Iohannis si probabil procentele erau si mai mari daca erau mai putin romi. Poate stiti ca, din pacate, satele sasesti parasite dupa 1990 de toti sasii (cu foarte mici exceptii), au fost ocupate in majoritate de tigani, ca ei erau cei fara locuinte. Acum acele sate infloritoare sunt niste ruine, pamanturile fertile nu le mai lucrau nimeni, iar cand s-au gasit investitori, acestia se lovesc de furturile permanente din partea celor care nu vor sa lucreze dar se plang ca nu au din ce trai.
  Dau aici rezultatele alegerilor din judet:
   http://www.turnulsfatului.ro/28079/rezultate-finale-ponta-a-castigat-intr-o-singura-localitate-din-judet-statistici.html
  Totusi Ponta a castigat alegerile intr-o localitate din jud. Sibiu, adevarat ca una cu peste 80% rrrromi.
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

D006

  In zona mea sunt doua din primele trei comunitati de tigani din Romania ( ca indivizi) . Tiganii penticostali au votat cu Iohannis. Fomistii de romani si tiganii cersetori au votat cu Ponta.

bucovineanu

La nivel de judet care a fost scorul in Buzau?

D006

 Ponta a luat 60% in contitiile in care organizatia PSD detine practic TOTI primarii din judet  a promis la centru intre 70 - 80%.

Bătrânul

Dragos iti cer public demisia pentru ca un ai onorat (pina acum) PROMISIUNEA ELECTORALA ( steagul Moldovei ) . :thanks:

ves.lucian

 Janos baci , ai si dumneata putina rabdare !!!
                             :razz: :razz: :razz:
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!