Cu cine vei vota in TURUL 2 ???

Creat de Bătrânul, Noiembrie 05, 2014, 05:22:08 PM

« precedentul - următorul »

dredd

nu are la ce sa renunte. imunitatea presedintelui nu exista. e o vrajeala inventata de morar si kovesi sa il scape pe base de parnaie.

in democratie nu exista imunitate la orice. iar neamto-romanul nu face decat sa arate ca nu stie legile

oroles

Sunt in jur de 3 500 000 de muncitori cu carte de munca. Restul sunt fie antreprenori, fie milogi care stau cu mana intinsa si saliveaza asteptand sa iasa PSD-ul. Categoriile sociale care nu produc au cea mai mare proportie in populatie si vor vota cu Ponta, cu cel care le da niste banuti cu taraita si nu asteapta nimic de la ei. Calculele ne arata ca Iohannis are foarte putine sanse.
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

pharaonu75

Romanii nu vor vota niciodata un presedinte care sa impuna respectarea legii, care sa le ofere locuri de munca, care sa fie o garantie a corectitudinii.
Sau poate ma insel...
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

elvis

foamea indobitoceste si jumatate din tara e in mare foame de aici si voturile psd
"cu totii stim ca sunt anumite lucruri imposibil de realizat, pana cand apar unii care nu stiu asta si le realizeaza"-einstein

D006

Klaus Iohannis, candidatul Alianţei Creştin-Liberale, a câștigat primul tur al alegerilor prezidențiale în diaspora cu un procent de 46,17%. Pe loc doi s-a situat Victor Ponta 15,89%, iar pe locul trei Monica Macoveni cu 15,20%, potrivit rezultatelor finale anunţate, joi, de Biroul Electoral Central. Pe locul patru se situează Elena Udrea cu 9,78%.

MAREA BRITANIE: Total voturi exprimate: 9.860

Klaus Iohannis:   4.742 voturi
Monica Macovei: 2.614 voturi
Victor Ponta:         735 voturi
FRANŢA: Total voturi exprimate: 7677
Klaus Iohannis:   3.993 voturi
Monica Macovei: 1.641 voturi
Victor Ponta:         629 voturi
GERMANIA: Total voturi exprimate: 8.149
Klaus Iohannis:    5.048 voturi
Monica Macovei:  1.594 voturi
Victor Ponta:          506  voturi
AUSTRIA: Total voturi exprimate: 3.550
Klaus Iohannis:   2.179 voturi
Monica Macovei:   564 voturi
Victor Ponta:         302 voturi
SPANIA: Total voturi exprimate: 32.760
Klaus Iohannis: 16.390 voturi
Victor Ponta:      4.768 voturi
Elena Udrea:      3.640 voturi
ITALIA: Total voturi exprimate: 35.285
Klaus Iohannis: 16.054 voturi
Victor Ponta:      6.107 voturi
Elena Udrea:      3.998 voturi
OLANDA: Total voturi exprimate: 1.663
Klaus Iohannis:                 707 voturi
Monica Macovei:               643 voturi
Călin Popescu Tăriceanu:  101 voturi
SUA: Total voturi exprimate: 6.217
Klaus Iohannis:   3.473 voturi
Monica Macovei: 1.461 voturi
Victor Ponta:         559  voturi

Porfy66

Ia afiseaza si statistica voturilor pe judetul Buzau!

D006


cocobeny

Mai da rau va mai mare dupa Base, de majoritatea votati cu Iohannis, mare este gradina si putini stiu ce au in ea. :)   :beer:
Cine nu munceste la tinerete, n-are la batranete.

fiug1970


Romani in Strainatate

Scrisoare deschisa pentru Ponta, pe care NU il pot numi domn!

Sunt mahnita Ponta, si indignata ! iti scriu aceasta scrisoare cu lacrimi pe obraz.Te intreb , cu ce curaj o sa ne privesti in ochi vreodata? Nu a fost de ajuns ca suntem pribegi prin tari straine,nu e de ajuns ca ne-am luat copiii dupa noi ,si i-am invatat sa se roage in alta limba,nu e suficient ca suntem numiti capsunari, nu e de ajuns ca ne luati si pielea de pe noi cand venim in vacata acasa, schimband cursul valutar doar pe timpul verii, cand vin romanii din strainatate. Acum vrei sa ne iei dreptul la demnitate, dreptul la vot, dreptul de a decide pentru tara noatra! Cum sa stii tu cum e sa iti lasi mama acasa , plangand , si fratii, si sa iti iei copiii de mana si sa pleci in lume, cu speranta ca doar asa ii poti salva ?! Cum sa stii tu cum este , cand voi va imbuibati din banii nostri, truditi cu greu. De ce un ai avut curaj sa stai sa ne asculti in Madrid, si ai fugit ca un las?


De ce nu ne lasi sa votam liber? Cum poti sa ne numesti agitatori, pe noi cei care , platim pensiile batranilor nostri, pe noi cei care platim alocatiile copiiilor nostri, pe noi cei care aducem anual o cantitate semnificativa de bani Romaniei?! Daca nu eram noi, "AGITATORII" Romania , era in criza mai rau decat Grecia. Dar noi ne-am sacrificat, noi suntem eroii Romaniei, noi cei care am lasat acolo, parintii, copiii, amintirile , tara si limba si am luat-o de la zero, printre straini. Si ca sa vezi , Ponta, ca asa, infimi cum ne crezi tu, noi contam! Contam pentru tara noastra, contam pentru mass-media, contam ca si oameni, mai mult decat tine. Suntem multi si nu ne poti cumpara pentru nimic in lume.

Nu mai vrem comunism! Pentru asta ne-au murit eroii la revolutie. Macar in amintirea lor , sa nu lasam sa se intample asta. Nu ne lasati sa votam? Crezi tu ca ai rezolvat problema dintr-un condei?

Te inseli Ponta, suntem multi si din ce in ce mai suparati si mai hotarati sa schimbam ceva in tara noastra! Tara pe care ati furat-o si devastat-o, tara noastra draga , in care ne intoarcem de fiecare data cu speranta ca poate....ne va fi bine!
Sa te fereasca Dumnezeu , sa ne strangem toti si sa venim sa iti cerem socoteala pentru tot chinul indurat in pribegie!

Roaga-te la Dumnezeu sa NU ajungi presedinte , ca asa cum am trecut plangand , cu copii de mana muntii, ca sa le fie mai bine, tot asa ma intorc, sa le arat unde este TARA LOR, si un vin singura PONTA, vin cu totii copii care au crescut pribegi, si cu parintii lor, si cu tot neamul Romanesc, care e imprastiat in toata lumea.!!!

VENIM SA NE LUAM TARA INAPOI!

Semnez eu,

Oana Ion, o mama curajoasa, asa cum m-au numit spaniolii!

Eugen B

indiferent de cat se fura, daca iesim toti la vot se va vedea diferenta. Daca nu ne va parea rau.

Alutus

Citat din: cocobeny din Noiembrie 06, 2014, 09:14:08 PM
Mai da rau va mai mare dupa Base, de majoritatea votati cu Iohannis, mare este gradina si putini stiu ce au in ea. :)   :beer:
Nici tu nu crezi ceea ce spui. In lipsa de argumente recurgeti la calomnii inspirate de sinecurile de care aveti parte. Este ca-ti temi scaunelul?
Sa nu uiti Darie!

Bătrânul

Pacientii lui Dragos  :P :P 
Candidatul PSD-PC-UNPR, Victor Ponta, a castigat detasat primul tur al prezidentialelor in judetul Buzau, cu 54,21% din voturi, in timp ce candidatul ACL, Klaus Iohannis, a obtinut 19,90%, iar Elena Udrea - 6,06%, arata rezultate finale furnizate, luni dimineata, de Biroul Electoral Judetean (BEJ). Potrivit reprezentantilor Biroului Electoral Judetean Buzau, Victor Ponta a obtinut 54,21%, fiind votat de 112.217 de alegatori, iar Klaus Iohannis -19,90%, fiind votat de 41.197 de persoane. Pe locul al treilea se afla, cu 6,06%, Elena Udrea, care a primit 12.550 de voturi, urmata de Calin Popescu Tariceanu, care a obtinut 10.981 de voturi, si Dan Diaconescu - 9.899 de voturi. Candidatul UDMR, Kelemen Hunor, a obtinut 641 de voturi in judetul Buzau. Numarul total de alegatori inscrisi pe listele electorale in judetul Buzau a fost de 398.652, iar la urne s-au prezentat 212.616 de alegatori, ceea ce insemna o prezenta de 53,38%.

bismark

    Nu te enerva Batrine, asa sint ei cu mintea in portofel.Vor multe case si maninca copii pe piine. Ar vinde tot neamul sa le fie lor bine. Vom trai si vom vedea daca voi mai avea zile sa vad cum se caiesc toti propagandistii hotilor indiferent din ce partid sint.Deocamdata vad ca la tuhaus intra numai dintr-o parte. Din partea cealalta ii numai sperie sa dea mai mult din ce au furat.Cind am sa vad ca stau in rind toti indiferent din ce partid vin voi zice ,, am ajuns in democratie ,, pina atunci am numai amintiri din ce am trait. Cu respect pentru cei cu mintea la ei. ^:)^
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

Aurel

Citat din: Alutus din Noiembrie 07, 2014, 07:46:33 AM
Citat din: cocobeny din Noiembrie 06, 2014, 09:14:08 PM
Mai da rau va mai mare dupa Base, de majoritatea votati cu Iohannis, mare este gradina si putini stiu ce au in ea. :)   :beer:
Nici tu nu crezi ceea ce spui. In lipsa de argumente recurgeti la calomnii inspirate de sinecurile de care aveti parte. Este ca-ti temi scaunelul?
Poate garanta cineva 100 % ca argumentele si obtiunea lui este cea mai buna ?Eu ma indoesc pentru ca am mai patito. Accept ideea ca unii se tem de pierderea scaunelului ,dar ma gandesc si ca unii abia asteapta MACAR un scaunel. :hi:

marian sima

Unii spera ca Ponta sa le dea bani fara ca ei sa depuna vreun efort.Acestia sant votanti lui Ponta.

Altii sant constienti ca numai prin munca ai realizari,insa realizarile l-e sant furate de un stat cu 1001 de taxe.

Cresc asigurarile auto,motivul unii au bagat mana pana la gat in bani contribuabililior.
Petrolul s-a ieftinit noi avem benzina mai scumpa decat multe alte state.

Un sondaj european ne arata ca salariul minim este cel mai  mic din europa si avem cea mai mica putere de cumparare.

Dupa minciunile guvernului economia duduie  santem pe crestere si santem in fruntea altor tari europene.

Asa ca nu este nici o diferenta intre Comunisti cu realizarile lor marete si PSD-isti cu cresterile lor economice exceptionale.

Nu garantez nimic insa sper la mai multa transparenta si asta nu se obtine de la partidul care a vrut sa inchida gura presei,de la cei care dabia astepta sa ajunga la putere ca sa dea legea amnistiei sa modifice constitutia in favoarea lor si sa aduca justitia la tacere.

Nu sant membru al nici-unui partid ,sant un simplu cetatean,cica european.
Asa ca am pretentia ca,constitutia si mediul social,politic si de afaceri sa se asemene cu cel european.

Pana acum platesc doar preturi si taxe europene insa am sosele si mediu social mult sub nivelul european ca sa nu zic altceva.