Cu cine vei vota ?

Creat de Bătrânul, Octombrie 10, 2014, 08:43:37 AM

« precedentul - următorul »

bionut

Citat din: Cristel din Noiembrie 16, 2014, 04:38:23 AM
PS desi CNA a interzis reclama cu Brancusi, pe motiv ca e facatura, vad ca tot mai ruleaza.

Inca ruleaza reclama, dar au modificat-o, scrile la inceputul ei jos in stanga "Dramatizare". Si eu am urmarit-o mirat de cateva ori pana am observat scrisul ala. E posibl sa nu fie la toate televiziunile versiunea modificata, poate unele inca ruleaza varianta originala, ilegala.

pad3

Sa fie intr-un ceas bun. sper sa dispara comunismul din inima si mintea romanilor.
si bineinteles si din fata ochilor :)) ponta, ne lesi ?
somnul ratiunii naste monstri

pistol28

Dorinta mare este disparitia PCR-ului.
Pile
Cunostinte
Relatii

Ast-i buba ce trebuie sparta.
Atata timp cat va funciona sistemul PCR, nemultimirile si dezvoltarea econmica va fi ca si inainte.
Atentie DICTATORI au fost si vor fi cat timp cat balanta fortelor nu este in echilibru.
BUNUL SIMT este fota pe care cetateanul sa o ridice la rang de RELIGIE  in societate si BOR.
Trebuie sa stii sa vezi,
ca sa prevezi
si sa prevezi ca sa previi

romikele


MirceaCalin


NiKoN

Un prieten adevarat nu poate fi cumparat, dar poate fi vandut!

Cristel

Ce zice Micutzu asta intr-un mod neaos, ca la betie, cand deja se foloseste un organ pe post de semn de ortografie, am trait si eu dupa prima dezbatere, dar nu m-am impacientat,  am intrat pe contul lui Klaus si i-am intrebat ce fel de consilieri are, de ce tace si intra in defensiva cand ala i-a reprosat 3 PNL isti cu probleme ( din care unii incompatibili si nu condamnati penal) cand PSD ul urla de cati penali are, incepand cu Adrian Nastase, si am plasat lista cu 37 de penali. Se pare ca sunt unii care citesc si se informeaza cu adevarat. Multumim lui Dumnezeu ca nu e Ponta presedinte. Avea un orgoliu pana la cer, deja e atat de fiert ca a pierdut incat pleaca in concediu (l-a delegat pe Oprea pana luni). Sa-i fie tarana usoara! In loc sa fie exponentul tinerilor, ca doar are 42 de ani, era exponentul jigodiilor penale din tot PSD ul. O fi bun la suflet, Dumnezeu stie cum e ca om, dar ca politician habar nu are sa simta ca poporului i s-a cam acrit de politrucii pe care i-am vazut cazand tot in picioare. Basca faptul ca s-a aliat cu VC Tudor si Diaconescu, ala care a privatizat Oltchimul  :rotfl:
Ma bucur ca poporul a inteles ca Ponta era aroganta in persoana si ar fi fost un nou Ceausescu: el le stie pe toate, el e cel mai bun! Consilierii lui au propus variantele vechi ale limbajului politic, sa vina cu teme care au priza la public, sa introduca in ecuatie cuvinte cu impact (stapan de sclavi, mosier) dar au uitat ca votantii de astazi erau adolescentii din 90! Noi cam stim cu ce se mananca mamaliga. Nu ne mai sperie cum speria pe bunicii nostrii acest cuvant, MOSIERI...Iliescu ne-a luat ca din oala in 90 pentru ca nu eram informati, ne lipsea cultura politica. Ponta a incercat sa vina cu acelasi discurs, desi ma asteptam sa vina cu idei pentru tineri, sa se adreseze poporului din inima. Dar daca e copil de politruc, el nu are cum sa faca asta. A pierdut pe mana lui si ar trebui sa-l scoatem definitiv din politica. ROmania nu are nimic de castigat de la oamenii egoisti si orgoliosi, el nu stie sa fie altruist. Noi, poporul, nu am avea nimic de castigat de la un orgolios. Doar bete pe spinare. El visa ca vom sta incolonati ca in Vietnam/China, sa-l aplaudam pe maria sa. Deh, se pare ca poporul e mai inteligent decat credea el. Sunt curios cat de mult sufera prima doamna care n-a fost sa fie(aia care face cruci la urna de vot!)...
Vad ca acum sar lichele din spatele lui Iohannis si se bucura de alegerea lui. Ei bine, eu am ales OMUL Iohannis, mai putin politician si un om sincer, nu politrucii din spatele lui. Daca se cred pe cai mari, fara sa schimbe nimic din politica lor, vor vedea ca poporul va sanctiona din nou, cu proxima ocazie.
Sa fim sanatosi!
"Sa nu lasi sa treaca o zi fara sa vezi, fara sa auzi sau fara sa citesti ceva frumos..."(Goethe)