Cu cine vei vota ?

Creat de Bătrânul, Octombrie 10, 2014, 08:43:37 AM

« precedentul - următorul »

cornelioandanciu

Citat din: Eugen B din Noiembrie 13, 2014, 02:28:37 PM
Eu sunt neutru d p d v politic, as avea mai multe intrebari pentru PSD -isti.
1.Daca Boc (in functie de prim ministru) a taiat 25% din pensii, salarii etc, de ce ne le-a marit Ponta cu 25% cand a venit la guvernare?
2.Boc a taiat 25% din salarii la bugetari, dar daca calculam logic toate taxele bagate de PSD de 2,5 ani de cand e la putere cred ca avem o gaura mai mare de 25% in salarii.

Asa ca stati linistiti ca nici Ponta nu e superman cum spuneti voi, momentan Iohannis a dovedit in Sibiu ce poate face, Ponta de 2.5 ani a demonstrat si el. Trage-ti concluziile si ne vedem pe 16 noiembrie la vot
In Sibiu Iohanis a facut ce a facut cu oamenii lui.In situatia in care este acuma, foarte onorabila de altfel, Iohanis este omul altora! Asta este problema!
Va salut.

Aurel

Citat din: dragos2006 din Noiembrie 13, 2014, 10:31:35 AM
Citat din: Aurel din Noiembrie 13, 2014, 09:51:32 AM
In doi ani de guverrnare oricat de mari ar fi fost impozitele nu avea cum sa egaleze precedentele greseli ca sa nu le spun hotii.

:nebun: antena 3  :nebun: antena 3  :nebun: antena 3  :nebun: 

PS. Aurel , te intelegem doar esti din Botosani ! Insanatosire grabnica !
Asta e....! gandire pe masura calibrului tau.De unde ne e... nici dumnezeu nu cere.Mai ai argumente de genul asta?Pa si multa sanatate ca-mi pierd vremea cu tine.Bafta in reeducare!

Eugen B

Domnu Cornel eu vad ca in unele orase oameni cu putere si cu sustinere politica au facut treaba, altii nu, oricum romanii au facut greseala la alegeri cu multi ani in urma dupa parerea mea.
Eu astept sa vad ce va face viitorul presedinte, fapte nu vorbe.

Cristel

Citat din: mape 48-petru manea din Noiembrie 13, 2014, 06:16:57 PM
Iarta-i Doamne ca sunt tineri si nelinistiti ---cu trecerea anilor o sa intelegeti altfel anumite lucruri  :hi:
Asta se aplica in cazul lui Ponta, nu? Prea seamana cu un pechinez pe langa buldogul german. Cine are bun simt, stie sa aprecieze bunul simt nu tatismele.
In ceea ce priveste cei 25%, daca aveti memorie buna, Boc deja avea in program sa fie repuse in calcul. NUmai ca PSD ii au agitat strada, a picat guvernul Boc (sincer, nu il iubesc, am platit la forfetarul ala de ma indoiam) si a venit Ungureanu. Asta luase in discutie sa creasca salariile la sumele anterioare, dar, ca o facuta, a intrat Nastasica la parnaie si asta a fost motiv de bomba in parlament pentru atacul la baioneta, PSD si PNL plus penalii din alte partide si-au dat seama ca ei vor fi bombonele pe langa ditai pleasca de Nastase la DNA. Credeau ca scapa de parnaie daca fac miscarea respectiva. Mare noroc a fost ca nu ne-a scapat UE din mana. Ca altfel deja eram in EURASIA lui Putin! Se batea Pontica cu Putin pe burtica. Ma rog, sau poate era alta pozitie, dar tot rau era pentru noi.
Am discutat si cu altii din sfera bugetara, sunt norocosi si ghinionisti si aici, unii au primit cei 25% iar altii s-au trezit restructurati si pe salarii mizere. Informati-va. depinde de structura si de interese.
Oricum, la stat erau salarii nesimtit de mari in unele domenii (si acum sunt si mai si!) iar in altele se tarau de la o luna la alta. Evident ca Ponta a stat la mana intinsa a statului si a luat intotdeauna mai mult decat merita. A introdus CAS la alte venituri, a introdus acciza in plus la combustibil, a marit impozitul pe imobile...
"Sa nu lasi sa treaca o zi fara sa vezi, fara sa auzi sau fara sa citesti ceva frumos..."(Goethe)

mape 48-petru manea

Boc a promis ca in 6luni da inapoi ce a taiat si trecura 2 ani si nimic


orbanstefan64

Citat din: cornelioandanciu din Noiembrie 13, 2014, 07:22:37 PM
Citat din: Eugen B din Noiembrie 13, 2014, 02:28:37 PM
Eu sunt neutru d p d v politic, as avea mai multe intrebari pentru PSD -isti.
1.Daca Boc (in functie de prim ministru) a taiat 25% din pensii, salarii etc, de ce ne le-a marit Ponta cu 25% cand a venit la guvernare?
2.Boc a taiat 25% din salarii la bugetari, dar daca calculam logic toate taxele bagate de PSD de 2,5 ani de cand e la putere cred ca avem o gaura mai mare de 25% in salarii.

Asa ca stati linistiti ca nici Ponta nu e superman cum spuneti voi, momentan Iohannis a dovedit in Sibiu ce poate face, Ponta de 2.5 ani a demonstrat si el. Trage-ti concluziile si ne vedem pe 16 noiembrie la vot
In Sibiu Iohanis a facut ce a facut cu oamenii lui.In situatia in care este acuma, foarte onorabila de altfel, Iohanis este omul altora! Asta este problema!
daca iohanis ii omul altora ponta al cui este ?

orbanstefan64

#202
Citat din: oroles din Noiembrie 12, 2014, 06:02:19 PM
Sincer, dupa meciul de-aseara mai ca imi vine sa votez cu Ponta. La cat de slab s-a prezentat Iohannis. Neamtul nu a zis foarte multe despre ce va face daca va ajunge presedinte si mai ales cum va face. A venit cu texte de politician amator si nu a stiut sa dea replica.
nu stiu de ce? ne plac numai papagalii care stiu sa dea replici sa abureasca si sa vb intruna indiferent ce ........eu am trait cu sasii laolalta ani de zile sasul tace si face . :bravo:

orbanstefan64


cornelioandanciu

Basescu?Pai sa i se dea o hgarsoniera la etajul zece in Ferentari, nu stiu daca sint acolo blocuri, dar asta este ideea! Sa vada si el cum a ajuns tara si cum traieste poporul!
Va salut.

Cristel

danciule, crezi ca Ponta merita mai mult? Da la tigani si la lenesi bani, in loc sa spijine pe cei care muncesc cu adevarat! In loc sa sprijine antreprenori tineri, el da pomeni la mana intinsa! Plus ca da miliarde bisericilor si popilor! Cate azile au facut popii? Cate orfelinate? AUD? Ponta zice "orice copil de clasa I a stie sa foloseasca un smartphone sau o tableta" Unde ma, la tine in Primavaerii? Ca prin tara abia au dupa ce bea apa, dar sa aiba un smartphone! E rupt de realitate total! Se uita doar la cifre si se da in barca cu Dragnea, cand e apa pana la glezna! Nu i-ar fi rusine!
"Sa nu lasi sa treaca o zi fara sa vezi, fara sa auzi sau fara sa citesti ceva frumos..."(Goethe)

Alutus

Sa nu uiti Darie!

cornelioandanciu

Da am zis eu ca Ponta este mai bun? Dracu a zis! Cine a pus impozit pe apicultura?Cine a batut oamenii la Pungesti? Doamne iarta-ma!... :uimit:
Va salut.

Vyktor

Citat din: Cristel din Noiembrie 15, 2014, 02:44:15 PM
danciule, crezi ca Ponta merita mai mult? Da la tigani si la lenesi bani, in loc sa spijine pe cei care muncesc cu adevarat! In loc sa sprijine antreprenori tineri, el da pomeni la mana intinsa! Plus ca da miliarde bisericilor si popilor! Cate azile au facut popii? Cate orfelinate? AUD? Ponta zice "orice copil de clasa I a stie sa foloseasca un smartphone sau o tableta" Unde ma, la tine in Primavaerii? Ca prin tara abia au dupa ce bea apa, dar sa aiba un smartphone! E rupt de realitate total! Se uita doar la cifre si se da in barca cu Dragnea, cand e apa pana la glezna! Nu i-ar fi rusine!

De ce ar fi interesat cineva sa aiba grija de cei care merita cu adevarat?
Majoritatea este formata din cei care astepta "pomana" . Pentru a si atinge scopul,  au nevoie de majoritate,  adica de cei care astepta...."sambata". Restul se poate deduce.

mape 48-petru manea

Eu nu am vazut pr PONTA la pungesti sa bata pe cineva,dar am vazut pe basescu lovind cu dosul palmei un copil de 10-12 ani