Cu cine vei vota ?

Creat de Bătrânul, Octombrie 10, 2014, 08:43:37 AM

« precedentul - următorul »

Bătrânul

Sint curios de obtiunile voastre ! Te rog VOTEAZA !   :thanks:

Kov iulian

Mai trebuia adaugata o optiune.

Voi merge la vot pentru a anula buletinul de vot. 
( Sunt foarte multi care ii urasc pe politicienii si ar dorii sa le traga o palma, sa ii puna intr-o situatie jenanta )

Cubby


pharaonu75

Citat din: Kov iulian din Octombrie 10, 2014, 09:19:41 AM
...
Voi merge la vot pentru a anula buletinul de vot. 
( Sunt foarte multi care ii urasc pe politicienii si ar dorii sa le traga o palma, sa ii puna intr-o situatie jenanta )

Ii doare undeva ca isi anuleaza alegatorii votul... conteaza cine numara, nu cine voteaza! ))/
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

bucovineanu

Daca vreo 2 milioane de alegatori ar merge le vot si ar anula votul, ar fi un semnal pentru clasa politica.

romikele

Citat din: bucovineanu din Octombrie 10, 2014, 03:24:02 PM
Daca vreo 2 milioane de alegatori ar merge le vot si ar anula votul, ar fi un semnal pentru clasa politica.
Un semnal care nu ar rezolva nimic, doar ne-ar pune intr-o lumina si mai proasta in lume.
Anularea votului e o dovada de lasitate. Daca tot se face efortul de a merge la urne, macar sa se voteze corect.
Daca se considera ca nici unul din candidati nu e bun de presedinte, atunci mai bine se sta acasa la caldura, oricum aleg altii pentru noi.  :sad:

bionut

Pai asta e problema, se spune ca locurile nesemnate de pe foaia de prezenta se pot folosi in favoarea "preferatului", deci alege altul pentru tine.

Mie imi sunt dragi toti candidatii, din cauza asta ii votez pe toti :D

romikele

S-au schimbat ele urne intregi cu buletine, daramite o semnatura.
Voturile anulate nu ii afecteaza cu nimic pe candidati.

Cristel

Evident ca nu voi vota cu minciuna care sta cu regele la masa! Nu voi vota cu cei corupti, pe cei care fac un front comun cu baronii si beizadelele locale, pe cei care vor clowni gen Mazare sa ne defileze toata ziua pe ecrane. Pe cei care fac din statutul de bugetar un statut privilegiat, care au parte de amnistii fiscale in timp ce romanul simplu plateste impozite sau daca nu, i se percep penalitati de intarziere. Vreau bun simt si demnitate! Imi dispace ideea de a alege un mic ceausist, care isi alege momentul de a incepe campania electorala exact in  ziua aniversara a zilei in care s-a nascut! Daca iubeste regimurile comuniste si doctrina lor, nu are ce cauta intr-o tara al carei suflet a fost mutilat de doctrina comunista! Vreau un om care a muncit in viata, nu vreau doar un nomenclaturist sau un bugetar care nu stie ce e munca adevarata.
"Sa nu lasi sa treaca o zi fara sa vezi, fara sa auzi sau fara sa citesti ceva frumos..."(Goethe)

marian sima

Chiar nu va conta cu cine votati,jocurile sant facute.
La mine in sat,primarul cu ai lui liberali sau alaturat PSD-ului ,cina a candidat data trecuta la functia de primar din partea conservatorilor si nu a castigat sa alaturat si el PSD-ului cu toata influienta lui.

Unul reprezenta puterea politica celalalt are arendat tot pamantul zonei.

Cina va fi impotriva lor?
Din partea celorlalte partide politice nici nu are cine sa numere voturile si sa pastreze corectitudinea.
Banuiesc ca vor fi unii pusi doar de fatada.

Si deja Pontiacul a fost dus sa pupe mana actualei puteri otomane(sua),banuiesc ca a promis bonusuri companiilor petroliere americane.

Asa ca rascoalele impotriva otraviri apei cu gazele de sist va fi in zadar.

Jocurile sant facute ,eu voi vota cu cel ramas in cursa impotriva lui Ponta,ca e neamtul sau altul.

bucovineanu

Citat din: romikele din Octombrie 10, 2014, 03:37:02 PM
Un semnal care nu ar rezolva nimic, doar ne-ar pune intr-o lumina si mai proasta in lume.
Anularea votului e o dovada de lasitate. Daca tot se face efortul de a merge la urne, macar sa se voteze corect.
Daca se considera ca nici unul din candidati nu e bun de presedinte, atunci mai bine se sta acasa la caldura, oricum aleg altii pentru noi.  :sad:
Nu inteleg de ce ne-ar pune intr-o lumina mai proasta in lume. Cel putin nu are de ce sa-mi para rau ca am votrat cu unul sau altul si m-a dezamagit. Asa am patit de fiecare data in ultimii 25 de ani.
Daca vom sta la caldura e posibil sa voteze altcineva in locul nostru.

jean_dobrita

Eu unu nu vad vreo schimbare in bine in tara asta in urmatori 10 ani..indiferent de candidatul care va iesi presedinte..
Increderea mea in "politicianul" roman e zero..totusi o sa  merg la vot..
Ca sa reusim sa izbutim in viata noastra de romani trebuie sa muncim mult si sa profitam de clipele de fericire pe care ni le ofera viata.
Va doresc o seara buna si un an apicol cu foarte multe butoaie pline!!!!... sa scoatem parleala de anul apicol  ce a trecut

romikele

Cu oricine am vota, rezultatul ar fi acelasi: foarte bine pentru ei, din ce in ce mai rau pentru noi.
Fiecare din candidati joaca dupa cum ii canta cineva. Difera doar directia din care vine muzica!
Eu unul ca sa merg la vot doar pentru a invalida buletinul, m-as simti ca la un meci de fotbal la care stau cu spatele. Mai bine nu merg la stadion!
Cine ne poate garanta ca buletinele anulate nu pot fi inlocuite cu altele valabile, cu Ponta ales?

filip

Eu votez Johannis,asta si pentru faptul ca Germania a oferit copiilor mei un loc de munca.
Apropos de ieri sunt bunic.............
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

jenica67

          Nu o sa se intample nimic in tara noastra, pana nu intelegem ca noi ca votanti, facem parte dintr-o clasa sociala si ca urmare, trebuie sa votam partidul care reprezinta clasa sociala respectiva, corect. Degeaba se numeste Partid Popular si el este creat de bogatasi si securisti, sau partidul democrat si am vazut imaginanea lui Base despre democratie.
Ar fi simplu, daca nu ar fi asa de complicat, sau ne pare numai noua ?