Cum se schimba viata d-voastra, sub administratia USL?

Creat de NiKoN, Decembrie 10, 2012, 05:59:52 PM

« precedentul - următorul »

Mihai Sergiu

 Ponta creste taxele, Boc a taiat salariile toti sunt la fel degeaba aruncati in stanga sau in dreapta
Nu am nici un stup , nevasta mea ii detine pe toti!

mellificus

Citat din: Cradle din Decembrie 13, 2012, 08:30:48 PM
Ponta creste taxele, Boc a taiat salariile toti sunt la fel degeaba aruncati in stanga sau in dreapta
cand Boc a taiat salariile in Romania, si mie mi s-a taiat salariul. si nu eram in tara ...
cine e de vina ?? tot Boc ???

Mihai Sergiu

Pe ce motiv vi sa micsorat salariul imi pare rau nu am de unde sa stiu...
Nu am nici un stup , nevasta mea ii detine pe toti!

mellificus

Citat din: Cradle din Decembrie 13, 2012, 10:25:27 PM
Pe ce motiv vi sa micsorat salariul imi pare rau nu am de unde sa stiu...
pt ca atunci din cauza crizei toata europa a taiat salariile ... deci nu mai vb in nestiinta de cauza. nu zic ca boc nu are belele lui dar nu mai preluati din gunoaiele antenei. apoi atunci cand boc a taiat salariile nu a facut-o singur. era un guvern care nu era 100% PDL ... si acu intereseazate singur cine era in guvern si cine a fost de acord ca salariile sa fie taiate. atunci lucrurile vor fi mai clare. mai schimbati canalele. antenele nu sunt singurele posturi de televiziune.

Mihai Sergiu

#49
sa nu credeti ca mananc pe paine ce se vede la tv am trait si traiesc pe pielea mea si salariu taiat si tva marit si multe altele abia astept si majorarea taxelor eu nu i-au apararea nimanui fata de dv care sunteti adeptul PDL (am uitat sa precizez ca urmeaza si gazele sa fie majorate)
Nu am nici un stup , nevasta mea ii detine pe toti!

bucovineanu

Toata cearta nu are nici un rost. Oricare dintre partide ar fi la guvernare nu fac ce vor ele, ci fac ce le dicteaza FMI.
In afara de acest lucru, desi a castigat USL-ul, multi din parlamentarii sai sunt dintre cei care au votat masurile dure din 2010, cand erau la pdl. Si iar se potriveste: Pleaca-ai nostrii, vin ai nostrii..................

balasbebe

Citat din: bucovineanu din Decembrie 14, 2012, 02:42:43 PM
Toata cearta nu are nici un rost. Oricare dintre partide ar fi la guvernare nu fac ce vor ele, ci fac ce le dicteaza FMI.
In afara de acest lucru, desi a castigat USL-ul, multi din parlamentarii sai sunt dintre cei care au votat masurile dure din 2010, cand erau la pdl. Si iar se potriveste: Pleaca-ai nostrii, vin ai nostrii..................

Pordon monser, ai uitat de Felix. El dicteaza celor doi mascarici.

mellificus

Citat din: bucovineanu din Decembrie 14, 2012, 02:42:43 PM
Toata cearta nu are nici un rost. Oricare dintre partide ar fi la guvernare nu fac ce vor ele, ci fac ce le dicteaza FMI.
In afara de acest lucru, desi a castigat USL-ul, multi din parlamentarii sai sunt dintre cei care au votat masurile dure din 2010, cand erau la pdl. Si iar se potriveste: Pleaca-ai nostrii, vin ai nostrii..................
Corect ... dupa alegeri incepusem sa incetez sa cred ca mai exista si oameni de rand destepti in tara asta :D

Dalbinuta

                                     Salut toti apicultori                                                                                                                                                                                              o prima schimbare care s-a vazut cind a venit actualul partid este ca cei care au facut proiect pe masura 141  nu au primit banii la timp , fac referire la cei cu proiectul depus in vara  ,iar cei din sesiunea de toamna au fost amanati . Pe cind in anii anteriori nu au fost probleme

Dalbinuta

nu stiu daca si in alte judete este aceiasi situatie

Dalbinuta

in mod normal cei care vin la putere ar trebui s-o faca pentru noi cei multi , dar nu se v-a intimpla acest lucru ptr ca nu au inima de Romani isi urmaresc interesul de grup

Florin-braileanul (FlorinI)

INCA O NOUTATE "DE BINE": TAXA PE AUTOSTRAZI

   :yes: AJUTAM BUGETUL ...UNORA
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

orbanstefan64


mellificus


Kov iulian

Va invit sa urmariti astazi pe ANTENA 3 la ora 17:00  o emisiune numita " Secvential" care va va ajuta sa intelegeti ce urmeaza .